Oldřich Kaiser

herec

narozen 16. května 1955

Jeden z nejvýraznějších talentů své generace, se po své nejprogresivnější éře v Ypsilonce stal v roce 1993 členem souboru Národního divadla v Praze, tam ztvárnil řadu významných rolí.

Před kamerou debutoval v Kachyňově poetickém snímku Láska (1973). Do konce 80. let natočil více než tucet filmů, většinou oddechového nebo dobově schematického ražení, které často ani zdaleka nepostihovaly jeho herecké možnosti. Například: Zrcadlo pro Kristýnu a Plavení hříbat z roku 1975, Šestapadesát neomluvených hodin, Podivný výlet a Stín létajícího ptáčka z roku 1977, Setkání v červenci (1978), Revue na zakázku (1982), Komediant (1984), Já nejsem já (1985), Velká filmová loupež (1986) a jiné.

V devadesátých letech si zahrál italského mafiána v Troškově komedii Slunce, seno, erotika a naopak, v roce 1994 ztělesnil ďábelského Delmarche v Michálkově Americe. Velikou popularitu mu přinesla televize, kde se objevil v seriálu Dynastie Nováků a několika inscenacích.

V televizi se etabloval jako vynikající komik, vystupující ve dvojici s Jiřím Lábusem například v zábavné sérii Možná přijde i kouzelník, Zeměkoule a další. Tato fenomenální dvojice obohatila především televizní zábavu nezapomenutelným způsobem.

Odkazy

Fotografie