Tři rodiny se zapletou do problémů zrovna před vánočními svátky. Dokážou se vypořádat se svou minulostí i výhledy do budoucna?
Režie: Irena Pavlásková. Scénář: Irena Pavlásková, Rudolf Merkner, Marek Matoušek. Hrají: Jiřina Bohdalová, Oldřich Kaiser, Marie Málková, Jiří Lábus a další.
Vánoční příběh

Hvězdně obsazená vánoční komedie Ireny Pavláskové plná humoru, dojemných chvil, nečekaných situací a nových i znovunalezených lásek sleduje osudy tří rodin, které prožívají Štědrý den tak trochu po svém. Svízelné chvíle zažívá rodina herečky Věry Skálové (J. Bohdalová), když její syn, politik Přemek (K. Roden), kvůli své prostořekosti v rádiu způsobí fatální faux pas, které se začne všude šířit jako lavina. Svátky rodiny řidiče tramvaje Pazderky (J. Lábus) a jeho ženy Pazderkové (J. Sedláčková) jsou o něco bouřlivější. Pazderka se totiž kvůli potyčce v tramvaji s dotěrným pobudou Standou (O. Kaiser) dostane do nemocnice. Následně se u nich doma na večerní oslavě objeví nezvaní hosté, kteří převrátí vánoční pohodu vzhůru nohama. Nakonec je zde Pazderkův syn Jakub (J. Nedbal), který se rozhodne trávit Vánoce na horách s rodinou své milenky Marcely (J. Plodková) po boku jejího manžela Viktora (H. Čermák), jejich dvou dětí i chůvy Romany (S. Sandeva)...

Vedle mnoha dalších výrazných českých hereckých osobností se ve filmu objevila také francouzská legenda Pierre Richard.

Napište nám