Natáčení filmu populární české herečky přerušuje nevítaná návštěva gestapa. Hrdinka se proto vydává na útěk před krutostí fašistů i malostí jejich kolaborantů.
Režie: František Filip. Scénář: Norbert Frýd. Hrají: Jiřina Bohdalová, Martin Růžek, Radoslav Brzobohatý, Radovan Lukavský a další.
Kat nepočká

Praha válečná... Ve filmovém ateliéru se natáčejí poslední scény kabaretní operety, když se mezi přítomnými roznese, že hlavní hvězda Karla Hlinová (J. Bohdalová) byla zatčena gestapem. Zavládne strach, zděšení i obavy, ale producent Stanislav Dragant (M. Růžek) si ví rady. Využije svých známostí a Karla je druhý den propuštěna – natáčení může pokračovat. Známá herečka se však nemůže zbavit hrozivého pocitu, že je sledována a další akce nacistů bude následovat, byť ji Dragant se svým přítelem, německým obchodníkem Planettou (R. Brzobohatý), opakovaně ujišťují o opaku. Mezitím je zatčen maskér Novák a na Karlu padne podezření, že ho udala. Jen ona však ví, že právě na Novákovu žádost pomohla neznámému muži – nepříteli Říše, ale nemůže to veřejně ventilovat...

Film s řadou skvělých hereckých výkonů v režii F. Filipa a podle scénáře N. Frýda je zpracován podle skutečné události – byl inspirován tragickým osudem české herečky Anny Letenské, která byla popravena dne 24. října 1942 v koncentračním táboře Mauthausen.

Napište nám