Trojice bratrů se vydává na výpravu z pohádky do pohádky, aby našli svoje vyvolené princezny.
Režie: Jan Svěrák. Scénář: Zdeněk Svěrák. Hrají: Vojtěch Dyk, Tomáš Klus, Zdeněk Piškula, Lucie Maria Štouračová a další.
Tři bratři

Stárnoucí statkář (O. Kaiser) by rád předal své hospodářství jednomu ze svých tří synů, ovšem ani jeden z nich na to není připraven. Nejstarší Jan (T. Klus) je zapomnětlivý, prostřední Pepa (V. Dyk) zase zbrklý a nejmladší Matěj (Z. Piškula) nerozhodný. Otec je tak pošle do světa na zkušenou, aby se vrátili jako jiní, dospělí muži, a nejlépe ještě s nevěstami. Každý z bratrů rázem zažívá svůj vlastní pohádkový příběh plný dobrodružství a nečekaných situací – Jan s Šípkovou Růženkou, Matěj s Červenou Karkulkou a Pepa s Maruškou a dvanácti měsíčky…

Barvitá hudební pohádka a šestý společný snímek režiséra Jana Svěráka a scénáristy Zdeňka Svěráka se stala nejúspěšnějším filmem roku 2015, který v kinech zhlédlo bezmála 670 000 diváků. Byla nominovaná na deset Českých lvů a uspěla ve třech kategoriích – v kostýmech, maskách a scénografii. Za populárními písničkami stálo duo hudebních klasiků – Jaroslav Uhlíř a Zdeněk Svěrák.

Napište nám