Kriminální thriller z horkého léta roku 1992. Československo se rozpadá a detektiv Krauz vyšetřuje záhadnou smrt kostelníka, v jehož lebce se našel zaražený hřebík.
Rudý kapitán

Je rok 1992 a sehraný policejní tandem Richard Krauz (M. Stuhr) a Eduard Burger (M. Geišberg) slaví velký úspěch, neboť se jim podařilo dopadnout a usvědčit masového vraha. Naděje na odpočinek ale záhy mizí v nenávratnu. Na jednom z bratislavských hřbitovů byly díky stavebním pracím náhodně objeveny kosterní pozůstatky kostelníka Kloknera. Hřebík zaražený v lebce, špendlíky pod nehty i samotný fakt, že s pohřbem mrtvého se víc než pospíchalo, svědčí o tom, že půjde o mimořádně citlivý případ, na jehož úspěšném vyřešení nebude mít zájem hned několik velmi vlivných lidí. Zatímco starší Burger by od případu dal nejraději ruce pryč a mrtvolu zase zakopal, mladší Krauz se umanutě pouští po stopě zločinu z roku 1985. Stařičký farář Janetka (L. Chudík), odmítá být sdílnější, ačkoliv je zjevné, že o smrti dávného přítele leccos ví. Ivan Canis (M. Finger), nový člen mordparty, rozehrává jako bývalý estébák podivnou hru na obě strany. Dovede Krauze k majorovi Ranincovi (M. Suchánek), který měl v rámci Státní bezpečnosti na starost církev, a od něj vede stopa k Rudému kapitánovi (O. Kaiser)…

Hlavní roli si zahrál Maciej Stuhr, syn slavného otce Jerzyho, velká hvězda polské kinematografie. Správce hřbitova hrál Boris Hybner, od jehož úmrtí brzy uplyne pět let.

Rudý kapitán na sociálních sítích

Napište nám