Když vaření je láska a naopak… Běhání k Ditiným oblíbeným činnostem už patří méně, ale když máte před sebou pečení a konzumaci narozeninových dortů, jde o nezbytnou přípravu. Čekají nás čokoládový a třímlékový dort a nakonec speciální rodinný jahodový dort. Režie D. Ondříček

Obsah dílu

Přehrát vše

Dita se od chvíle, kdy se naučila číst a pochopila, co je svatba, na ni začala důkladně připravovat. Listovala časopisy pro nevěsty, systematicky si pořizovala výbavu a pravidelně kontrolovala, jak u babičky ve skříni přibývají cíchy převázané mašlí, ručníky a utěrky. V osmnácti bylo hotovo. Kompletně vybavená kuchyň a jasná představa o svatbě. Jen ten rytíř na bílém koni nepřijíždí.

Bezpochyby ruku v ruce s tímto plánem přišlo vaření. A pečení. Za tím stojí strýc, který kdysi přivezl barevný západní časopis s fotografií úžasného jahodového dortu a návodem na jeho přípravu. Ditin první pokus z jahod natrhaných v babiččině zahradě, byl trochu šišatý, ale jedlý. Jahodový dort se časem stal rodinným narozeninovým králem. Kromě něj připraví Dita svůj čokoládový dort a třímlékový dort.

Recepty v tomto dílu

Čokoládový dort s čokoládovým krémem
Tres leches
Jahodový dort
Stopáž25 minut
Rok výroby 2013
 P ST HD