Jaká bude druhá série?

Jaká bude druhá série?

Zeptali jsme se Dity P., co zůstalo a co bude nového v druhé sérii.

Pokračování skutečného příběhu Dity P., která zná kouzla vaření. Rozhodně se neskrývají jen v božských receptech, ale i v lásce, kterou do vaření vpravuje, aby pak chutnalo celé její velké rodině. Minulá série končila svatbou. Další vychází z druhé kuchařky Deník Dity P., která má nevyslovené motto: Jak se dělá rodina? A Dita P., známá kulinární novinářka, svou novou rodinu skutečně začne „budovat“. Celkem lehce u toho stačí vést měsíčník, vydat další bestseller – druhou kuchařku, rozšiřovat o další vzory svůj porcelán. A pořád ji baví přidrzlá ironie, rychlá rozhodnutí a velké plány…

Druhá řada Deníku Dity P. je pokračováním Ditina skutečného života. Nic není vymyšlené, všechno se stalo, nebo mohlo stát. Všechno se také uvařilo, ochutnalo, vylepšilo. Jídlo je pro Ditu stále „nejvíc“ na světě. Brigitte Bardot kdysi prostomyslně pronesla: „Jednou se všichni sejdeme v posteli.“ Dita by ji mohla citovat, jen by – podle svých slov – změnila lokaci: „Všichni se jednou musíme sejít u stolu.“ Přesně tak to cítí, podle toho vaří a prostírá. Dobré jídlo je podstatou jejího, našeho života. Domov začíná u plotny. Stojí u ní máma, všude to voní a všichni jsou vítáni.

Deník Dity P. se od jiných pořadů o vaření liší především svojí autentičností. Dita P. si nehraje na dokonalou šéfkuchařku, nekrájí cibuli raketovou rychlostí, ale přesně tak, jako diváci doma u obrazovek.

Filmově a esteticky je její série blízká natáčení celovečerních filmů. Pro dosažení kultivovaného filmového obrazu je Deník Dity P. natočen ve formátu HD na kameru osazenou filmovými skly, za použití steadicamu, kamerového jeřábu a filmových světel. Tvůrčí štáb režiséra Davida Ondříčka a Jiřího Volka, s kameramanem Janem Šusterem, scenáristkou Marcelou Pecháčkovou a průvodkyní pořadem Ditou Pecháčkovou dokazuje, že moderní pořad o vaření může spojovat vizuální atraktivitu s originalitou a láskou.

Jak říká Dita: „Probuďte mě o půlnoci, že máte hlad. A já jsem tu pro vás. Hlad a chuť jsou promě veliteli života. Nepřemýšlím, plním rozkaz. S největší láskou vám přání splním.“