Místo, kde jsou filmy doma

Česká televize se stala trvalým partnerem české filmové tvorby. Významně ji podporuje, její role v ní je nezastupitelná. Dokládá to fakt, že od roku 1992 se televize veřejné služby podílela na vzniku více než dvou set snímků. Přesvědčit se o tom můžete na těchto webových stránkách.

Začátkem roku 2006 byla nastavena nová a jasnější pravidla pro výběr filmových projektů, která zjednodušila způsob jednání nezávislých producentů s ČT. Rozsah natočených a rozpracovaných filmů, stejně jako stanovení nových pravidel pro výběr filmových projektů, jasně ukazuje zájem ČT podílet se koprodukčně na českých filmech a je zřejmé, že ČT bude ve spolupráci na koprodukčních filmových projektech pokračovat.


Co se děje

Zvláštní uznání poroty Hlavní soutěže 58. ročníku na MFF Karlovy Vary patří filmu režiséra Adama Martinec MORD. Diváckou cenu deníku Právo si odnesl dobový snímek Jiřího Mádla VLNY.
V hodnocení diváků se v první desítce umístilo 6 filmů, na jejichž vzniku se podílela Česká televize. 1. místo VLNY, r. Jiří Mádl, 2. místo TATA_BOJS.DOC, r. Marek Najbrt, 4. místo ŽIVOT K SEZŘÁNÍ, r. Kristina Dufková, 5. místo JANŽURKA, r. Theodora Remundová, 7. místo JEŠTĚ NEJSEM, KÝM CHCI BÝT, r. Klára Tasovská a 10. místo MORD, r. Adam Martinec.

Nyní v televizi

Další zdroje