Kde jsem:

Novinky

Co je ČT :D — Déčko pro rodiče — Česká televize

ČT :D je dětská stanice České televize. Je určena dětem od 4 do 12 let. Program stanice je multižánrový a pro děti bezpečný. Stanice vysílá denně od 6 hodin do 20 hodin. Informace k pořadům, hry a zábavu najdou děti na webu www.decko.cz. Déčko je nejsledovanější dětskou televizí v Česku.

Déčko je velká televize v malém, říká výkonný ředitel ČT :D Petr Koliha

Hrané a animované filmy a pohádky, zábavné vzdělávání, pravidelné magazíny, soutěžní a zábavní pořady, cvičení, denní zprávy a pořady o sportu. To jsou hlavní pilíře programu Déčka, který je pestrý a multižánrový. Déčko je tak pro děti velkou televizí v malém.

Program Déčka rozlišuje pořady pro menší a starší děti. Předškolní a mladší školáci si přijdou na své ráno a dopoledne, odpoledne pak přibydou i pořady pro starší děti.

Dělení programu ostatně děti učí, aby si vybíraly jen konkrétní pořady a neseděly u ní celý den. Motivovat děti k činorodosti se samozřejmě snažíme i samotným programem. Vybírat můžou z desítky zábavně-vzdělávacích magazínů, jako jsou například tradiční Šikulové, Tamtam s nápady na výlety, každodenní Zprávičky, zábavně-vzdělávací cykly Ty Brďo!, Už tam budem? nebo lifestylová Wifina a Draci v hrnci. Děti zkrátka informujeme o tom, co se děje nového, a předkládáme nápady, čemu by se mohly věnovat a co vyzkoušet.

Na Déčku vysíláme i celou řadu zahraničních pořadů. Výběru konkrétních pořadů věnujeme velkou péči. Spolupracujeme s nejprestižnějšími výrobci dětských pořadů v zahraničí, jako jsou BBC nebo ZDF a ARD, od kterých získáváme pořady, které jsou nejen zábavné, ale současně i naučné a obohacující. Tam, kde to umožňují práva, vysíláme také tyto pořady ve dvojjazyčném režimu.

Dětem rád doporučím také náš dětský web www.decko.cz, kde najdou videa, hry a další informace k pořadům.