Cestou pěšky okupovanou Prahou ze Žižkova do Vokovic na své pracoviště ve Výzkumném ústavu rozhlasu a televize (VÚRT) uvažovali pánové ing. Vladimír Kroupa a ing. Ota Suchý, co by mohli proti okupantům podniknout. Po příchodu do ústavu se informace pana Aliho Šírka, vývojového pracovníka Tesly Hloubětín, o možnosti uvést do provozu jeden z právě dokončených vysílačů, stala podnětem k vybudování provizorního vysílacího stanoviště v Tesle Hloubětín.
Společně s ing. Františkem Kubíčkem, který informaci převzal, byl urychleně připraven kamerový řetěz Marconi Mark V a synchronizátor k přepravě do Tesly Hloubětín. Těsně po poledni se podařilo podnikovým vozidlem Volha dopravit snímací zařízení na místo určení.
V jedné kanceláři Tesly bylo zřízeno improvizované televizní studio se stejným pozadím jako ve studiu Skaut (mapa republiky) s cílem na přerušené mimořádné vysílání navázat. Na toto pracoviště se ze studia Skaut přemístili i oba zpravodajští moderátoři Jiří Svejkovský, Petr Krul a Kamila Moučková.
Mimořádné televizní vysílání z Hloubětína bylo zahájeno ve čtrnáct hodin. Po patnácté hodině přijel přenosový filmový vůz (Ladislav Vakerman s osádkou) a jeho připojením bylo umožněno vysílání aktuálních filmových záběrů z okupované Prahy. Vedle aktuálních zpráv a záběrů se uskutečnily i rozhovory a besedy s představiteli veřejného života.
Ve stejné době z Tesly Hloubětín také vysílal protiokupačně zaměřený středovlnný rozhlasový vysílač, hlásící se jako Svobodný vysílač Městského výboru KSČ. Z obavy nad možností zaměření obou výkonných vysílačů a zejména našimi pozorovateli ohlášenému přesunu okupačních vojsk s tanky před Palmovkou směrem na Hloubětín bylo kolem dvaadvacáté hodiny vysílání ukončeno. Druhý den byla provedena demontáž improvizovaného studia.