Originální bylinková show pro váš zdravější život. Uvádí Kateřina Winterová a Linda Rybová. Režie J. Včela

Obsah dílu

Přehrát vše

Sejde z očí, sejde z müsli

Herbář, to jsou byliny, zdraví a inspirace. Jak si udržovat zrak v kondici i játra, abychom měli zdravou kůži? V Herbáři to zkusíme vařením a přípravou borůvek, mangoldu, kapusty, ostropestřce, vlaštovičníku a měsíčku.

Aby nesešlo z očí, musíme si je trochu udržovat. Kapusta a mangold obsahují poměrně hodně luteinu, který přispívá k uchování zdravého zraku. Kateřina a Linda se pokusí vám ukázat, že se tato zelenina dá zpracovat tak, aby chutnala.

Borůvky, potrava pilotů a kosmounautů, nesmí v tomto díle chybět. Vystavíme si s nimi koláč bez těsta a ukážeme babičkovský recept, jak si je uchovat na zimu.

Až budou Kateřina s Lindou dobře vidět, zaměří se na to, co spousta lidí přehlíží – hezkou pokožku. Na tu si v Herbáři vyrobíme měsíčkovou mast. Na větší problémy s kůží, jako jsou třeba bradavice, si ukážeme vlaštovičníkovou tinkturu.

Ovšem zdraví pokožky je odvislé také od zdravých jater, a tak dojde na podporu pokožky směrem od nich. Jak? Přes ostropestřec, který se stane důležitou součástí v domácích müsli tyčinkách.

Už tedy rozumíte významu názvu tohoto dílu Sejde z očí, sejde z müsli?

A ano, pokračujeme v krasojízdě se švéskými kapkami.

Rostliny v tomto dílu:

Recepty v tomto dílu:

Rady a tipy pro tento díl:

Stopáž27 minut
Rok výroby 2013
 P ST HD
ŽánrMagazín