Originální bylinková show pro váš zdravější život. Uvádí Kateřina Winterová a Linda Rybová. Režie J. Včela

Obsah dílu

Přehrát vše

Vánoční

Herbář, to jsou byliny, zdraví a inspirace. Poslední díl přinese jeden souhrnný tip, jak si udělat vánoce v duchu starých dobrých časů. Linda s Kateřinou a Jimem si pro cukroví vyrobí sladidlo přímo z cukrové řepy, Linda předvede také recept na buchty, které jsou nejlepší, když je necháte odležet až do Silvestra, a pak přijde na řadu štědrovečerní tabule: vánoční kuba, kapr na černo a jahelník. Pro koho ta tabule ale bude a přijde Ježíšek?

V posledním díle Herbáře dva dny před Vánocemi máte ještě stále čas ovlivnit, jak bude vypadat vaše štědrovečerní menu. Místo tradičního bramborového salátu si můžete zkusit něco uvařit podle nás.

Nejdříve ale začneme u výroby sladidla na cukroví i příští rok. Jim pracoval v cukrovaru, takže zná postup, jak z cukrové řepy vyrobit sirob. Ten pak použijeme jako základ pro perníčky a buchty podle Lindiny babičky Emilky.

Poslední bylinou, kterou si představíme je šípek, který je v zimním období nejlepší zásobárnou vitaminu C.

A teď už ke štědrovečerní tabuli. V Herbáři se bude podávat vánoční kuba, zelňačka se sušeným ovocem, kapr na černo s bramborovými šiškami a jako dezert jahelník. Menu přijede ochutnat Luba Skořepová, která je jednou z mála hereček, která pamatuje časy, kdy se tyto, ale i mnohem chudší věci vařily. A možná přijde i Ježíšek.

Takže šťastné a veselé Vánoce. Herbář tímto dílem završuje své vysílání v tomto roce.

Rostliny v tomto dílu:

Recepty v tomto dílu:

Anketa

Které z našich doporučení na spokojenou domácnost u vás zavedete?

51 % 3771 hl. přírodní čistič 8 % 633 hl. sáčky proti molům 8 % 630 hl. hořčici pro manžela 12 % 860 hl. levandulové sušenky 14 % 1016 hl. domácí chléb 7 % 541 hl. ořechovici Celkem 7451 hlas
Stopáž27 minut
Rok výroby 2013
 P ST HD
ŽánrMagazín