Originální bylinková show pro váš zdravější život. Uvádí Kateřina Winterová a Linda Rybová. Režie J. Včela

Obsah dílu

Přehrát vše

Štíhlý díl

„Buďte fit“, „shoďte kila“, „tipy na šíthlou postavu“, to jsou snad nejčastější titulky z časopisů. V Herbáři nebudeme radit, jak cvičit nebo co nejíst, ukážeme si jen, jaké byliny využít tak, abyste dobře trávili, a tím se vám v těle neukládalo nic moc navíc. Prostě, abyste dobře vypadali v plavkách v létě i v zimě v krytých bazénech.

Začneme prastarou náhražkou půstu – jahodovou dietou. Ukážeme vám tři tipy, aby vás to bavilo: jahodovo-bazalkový čaj, polentu s jahodami a jahodové gazpacho, jedno z jídel, které si Linda z Herbáře nejvíce oblíbila.

Dále nám dědek kořenář s Kateřinou přichystá ze směsi sušených bylin čaj na dobré trávení i vytrávení. Ukážeme si, jak se v Čechách pěstují byliny ve velkém a zpracovávájí se do směsí.

Trávení také poladíme se kvašenou zeleninou, nejjednodušším způsobem, jak si uchovat nadprodukci ze zahrádky na zimu. Trochu jsme se zde nechali inspirovat Amerikou, a tak budeme pro tuto zeleninu používat i jejich výraz „pickles“. Naložíme si i rajčata, a to s česnekem, tymiánem a olivovým olejem.

Jako hlavní chod se bude podávat krůta plněná bylinkami s fenyklem a bramborami.

A stále platí to stejné co minule: v poslední minutě budeme přidávat do našich švédských českých kapek další byliny.

Rostliny v tomto dílu:

Recepty v tomto dílu:

Rady a tipy pro tento díl:

Stopáž26 minut
Rok výroby 2013
 P ST HD
ŽánrMagazín