Originální bylinková show pro váš zdravější život. Uvádí Kateřina Winterová a Linda Rybová. Režie J. Včela

Obsah dílu

Přehrát vše

Pryč s nachlazením

Herbář, to jsou byliny, zdraví a inspirace. Při nástupu zimy přijdou vhod tipy, jak bojovat proti nachlazení přirozenou cestou. Vyrobíme si a řekneme si něco o bylinných bonbonech, budeme se zabývat sílou jablek, připravíme si čaje proti nachlazení a kašli ze sušených bylin a také cloumák v podobě silného kuřecího vývaru.

Jak rychle a účinně bojovat s nachlazením, abychom nemuseli k doktorovi a zároveň využít staleté znalosti našich předků? O tom je čtvrtý díl Herbáře, na který se nesmíte vykašlat. Hlavní bylinné role budou hrát šalvěj, jabloň, brusinka a jitrocel, sekundovat budou i další byliny.

Kateřina a Linda se nejdříve vrhnou do domácích šalvějových bonbónů pro děti. Protože s výsledkem není spokojená především Kateřina, vydá se do Švýcarska podívat, jak to vypadá, když se bonbony profesionálně vyrábějí z bylin z horských svahů a podle 70 let staré receptury.

Že jablko je jedna z nejdostupnějších plodin u nás, díky které do těla dostaneme vitaminy a vlákninu, je asi každému jasné. Ukážeme si pár tipů, jak jablka zpracovat tak, aby nás to celou zimu bavilo.

Že si lidi vzpomenou na byliny až když jsou nachlazení také není žádná novinka. Dědek kořenář nám předvede cenné tipy, jaké směsi ze sušených bylin nám pomohou zacvičit s nachlazením a kašlem. Kateřina s Lindou k tomu přidají recept na jídlo, které nám při už probíhající nemoci určitě přijde vhod a ještě nám prospěje.

Jitrocelový sirup je starý babičkovský recept, který vždy nejvíce ocenily děti. Je tak jednoduchý, že se vyplatí, abyste si už teď do kalendáře poznačili, kdy máte jít v příštím roce jitrocel nasbírat.

A nebyla by to správná tečka, kdybychom vybrané byliny slavnostně neponořili na našich českých švédských kapek.

Rostliny v tomto dílu:

Recepty v tomto dílu:

Rady a tipy pro tento díl:

Stopáž27 minut
Rok výroby 2013
 P ST HD
ŽánrMagazín