Apple Pie s domácím pudinkem a brusinkami

Těsto
150 g hladké mouky
150 g změklého másla
30 g cukru
špetka soli
Náplň a pudink
6 velkých jablek (lepší jsou kyselá)
kukuřičný škrob
½ l mléka
cukr
žloutek
vanilkový lusk
skořice
brusinky na ozdobu

Promícháme mouku, máslo, cukr a propracujeme. Bude-li třeba, přidáme jednu až dvě lžíce studené vody. Těsto přitlačíme ke stěnám formy a uložíme do chladničky na 1 až 2 hodiny.

Oloupeme jablka, rozkrojíme, odstraníme jádřince a nakrájíme na tenké půlměsíčky (pokud nemáme kyselá jablka, tak je promícháme s citronovou šťávou a chvilku je necháme odležet). Do formy s těstem vyskládáme plátky jablek od středu do dvou kruhů tak, aby se plátky překrývaly. Dáme péct na 200 stupňů na 30 minut.

Mezitím se vrhneme na pudink. Do hrnce nasypeme dvě lžice cukru a přidáme nakrájený vanilkový lusk. Chvíli zahříváme, přilijeme ¼ litru mléka a prohříváme až do uvolnění vanilkového aroma. Zbylé mléko smícháme s 50 g kukuřičného škrobu. Z hrnce vyjmeme kousky vanilkového lusku a přilijeme do něho směs mléka a škrobu. Za stálého míchání vaříme na mírném ohni do zhoustnutí. Poté do pudinku vmícháme rozšlehaný žloutek a ještě chvíli povaříme.

Po půl hodině pečení pekáč s jablky posypeme skořicí, rovnoměrně na něj nalijeme pudink, zdobíme sušenými brusinkami a umístíme ještě na 10–15 minut do trouby, až pudink ztuhne. Pak vyjmeme, necháme vychladnout a servírujeme.

Další recepty Celý díl