Celoroční program dlouhodobých stáží – ČT start

Video je výsledkem jednoho z projektů stážistů.

Máte zájem si během studia vydělávat prací v oboru? Chcete se učit od největších profesionálů? Pokud ano, postavte se s námi na START své kariéry. Česká televize se otevírá mladým profesionálům.

Co můžete očekávat od dlouhodobé stáže?

Na 12 měsíců se stanete plnohodnotnou součástí týmů těch nejlepších profesionálů, od kterých se budete moci učit. V rámci programu budete mít přiděleného svého garanta, který vás bude celou stáží profesně provázet a pravidelně vám poskytne zpětnou vazbu.

Navíc společně s ostatními stážisty v programu budete spolupracovat na dlouhodobých projektech. Po celý rok je pro vás také připravena řada školení a workshopů. Pokud budete úspěšní, může se stát, že na konci stáže získáte v ČT stálou pracovní pozici (to však záleží i na aktuální nabídce volných pracovních míst).

Koho hledáme?

Studenty posledních ročníků navazujícího magisterského nebo doktorandského studia, kteří mají zájem o konkrétní obor. Výhodou je alespoň krátká praxe v oboru. Uplatnění nabízíme napříč celou ČT (od techniky až po HR).

Jak se přihlásit?

Vždy na podzim zveřejňujeme na kariérních stránkách České televize všechny vypsané stáže. Přihlášení je možné přes odpovědní formulář, který je u každého inzerátu.

Podívejte se na facebookovou stránku ČT start, jak se daří letošním stážistům. Pokud vás k programu ještě něco zajímá a nenašli jste to na našich stránkách, napište stážistům přímo na Facebooku. Rádi vám dotazy zodpoví.

Krátkodobé stáže

V roce 2023 nabízíme bezplatné středoškolské praxe na týden nebo dva týdny v těchto termínech (15.5. - 19.5. a 15.5. - 26.5.).
Jsou primárně určeny pro studenty třetích ročníků středních škol. Svou registraci můžete provést prostřednictvím přihlašovacího formuláře – zde.

Pokud jste studentem jiného ročníku, nebo Vám nevyhovují nabízené termíny, napište nám na kariera@ceskatelevize.cz. Vaše žádost bude individuálně posouzena.

Nezapomeňte uvést:

  • Osobní údaje
  • Název školy
  • Obor studia
  • Termín praxe
  • Zaměření praxe
  • Motivační dopis

Krátkodobé stáže v TS Brno

Česká televize TS Brno nabízí pro studenty vysokých škol tříměsíční bezplatné stáže v různých oborech. Nabídku najdete v příloze.

Spolupráce s filmovými VŠ

Česká televize a filmové školy se v rámci projektu ČT start dohodly na společné tvorbě televizních formátů. Studenti filmových škol předloží České televizi své návrhy, na jejichž základě mohou získat finanční podporu České televize. Zdařilé scénáře, hrané filmy, dokumenty či animace se mohou stát podkladem k následným projektům vytvářených v profesionálních podmínkách pro televizní vysílání v České televizi. Více informací spolu s již vzniklými studentskými filmy najdete na stránkách ČT start.

Česká televize získala speciální ocenění BEST IN INDUSTRY 2017: Media and Advertising pro studenty ekonomických oborů.

Česká televize získala speciální ocenění BEST IN INDUSTRY 2017: Media and Advertising pro studenty ekonomických oborů.