1Chci pracovat v České televizi

V sekci Volná místa naleznete všechny aktuální pracovní pozice. Pomocí elektronického dotazníku nám pošlete životopis a motivační dopis.

Životopis v elektronické podobě můžeme snadno uložit do databáze uchazečů o zaměstnání a zvýšit tak pravděpodobnost na vaše uplatnění v České televizi.

Pokud máte zájem o více pracovních pozic z nabídky, odpovězte na každou inzerovanou pozici zvlášť.

V životopise nezapomeňte uvést vaše kontaktní údaje, znalosti a dovednosti, profesní historii a alespoň stručný popis práce, kterou jste zastávali. Rádi se o vás dozvíme i něco navíc, například jaké jsou vaše záliby.

2Co se stane s mým životopisem

Vyhodnocení životopisů je součástí prvního kola výběrového řízení a trvá zpravidla 2 až 4 týdny. Nejvhodnější kandidáty následně oslovíme a pozveme do druhého kola.

3Co můžu čekat od setkání v České televizi

Ve druhém kole výběrového řízení se u nás nejčastěji setkáte s osobními pohovory se zástupci Úseku personálních a mzdových služeb. U některých pracovních pozic využíváme i dalších možností k prokázání vašich pracovních schopností a dovedností. Můžete se tak setkat například s požadavkem na:

  • zpracování případových studií, testů,
  • zaslání portfolia dosavadní práce,
  • ověření referencí,
  • video pohovory zaslané e-mailem,
Uchazeči odpovídají prostřednictvím počítače s web-kamerou z domova na zadané otázky. Kandidáti se na video pohovor nemusí nijak zvlášť připravovat, otázky vidí poprvé až při zahájení nahrávání, během kterého nemohou pohovor pozastavit, změnit nebo nahrát znovu. Z technického vybavení je třeba mít k dispozici počítač a web-kameru. V případě využití této metody jsou uchazečům vždy předem zaslány detailní instrukce.
  • Assessment Centrum.
Forma výběrového řízení za účasti více hodnotitelů (zástupce Úseku personálních a mzdových služeb, potenciální přímý nadřízený a případně psycholog) a více kandidátů na danou pozici. Součástí programu jsou prezentace a modelové případy simulující typické pracovní situace, které by museli kandidáti na danou pozici řešit. Dbáme na to, aby celé výběrové řízení proběhlo v přátelské a příjemné atmosféře.

Zeptejte se nás na vše, co vás zajímá. A nezapomeňte na zdravé sebevědomí.

4Jak se dozvím rozhodnutí

Je pro nás vždy potěšením oznámit kandidátovi, že výběrové řízení na danou pozici vyhrál právě on. Činíme tak zpravidla telefonicky a následně zasíláme emailem pracovní nabídku, ve které shrneme podmínky spolupráce.

S výsledkem jsou samozřejmě seznámeni i ti kandidáti, kteří ve výběrovém řízení neuspěli.

Pro nové zaměstnance máme připravený adaptační program, který jim usnadní orientaci v novém pracovním prostředí.