Kde jsem:

Cestujte s Českou televizí

Slovníček pojmů

AC-3

Audio Coding 3

Metoda pro kompresi zvukového signálu vyvinutá firmou Dolby Labs., která je základem vícekanálového zvukového systému Dolby Digital (DD), používaného mimo jiné i v digitálním vysílání DVB.

ATRAC

Zvuková perceptuální kompresní metoda, která je základem systému Sony MiniDisc. Modifikovaná verze tohoto algoritmu je použita ve vícekanálovém zvukovém systému SDDS (Sony Digital Dynamic Sound) pro kina.

Programy ČT :D a ČT art — Technika — Vše o ČT — Česká televize

Technika

Technika

  • Na těchto stránkách najdete technické informace o vysílání, šíření a příjmu signálů ČT, dále články o technické stránce vysílání a službách, které s vysíláním souvisí. Užitečné informace můžete najít i ve slovníčku pojmů a v odpovědích na nejčastější dotazy. Nechybí ani informace o technických službách, které ČT poskytuje.

Česká televize vysílá od 31. srpna 2013 dva nové programy – dětskou televizi ČT :D a stanici zaměřenou na kulturu ČT art. Oba programy jsou dostupné na jednom vysílacím kanálu v těchto časech:

  • ČT :D denně od 06:00 do 20:00
  • ČT art denně od 20:00 do 06:00
Pokud máte potíže s naladěním kanálů ČT :D a ČT art, zkuste postupovat podle návodu

Nový kanál je označen jako ČT :D / ČT art. Je vysílán ve standardním rozlišení a naladíte jejpozemní síti 1a, která dříve vysílala jen programy České televize ve vysokém rozlišení. A dostupný je také na družici, kde je šířen na stejné pozici jako ostatní programy ČT ve standardním rozlišení. Obě stanice by měly být dostupné i v kabelových rozvodech komerčních poskytovatelů a společných televizních antén.

Poslední aktualizace 15. 8. 2013, Karel Moulík