Kde jsem:

Slovníček pojmů

AC-3

Audio Coding 3

Metoda pro kompresi zvukového signálu vyvinutá firmou Dolby Labs., která je základem vícekanálového zvukového systému Dolby Digital (DD), používaného mimo jiné i v digitálním vysílání DVB.

ATRAC

Zvuková perceptuální kompresní metoda, která je základem systému Sony MiniDisc. Modifikovaná verze tohoto algoritmu je použita ve vícekanálovém zvukovém systému SDDS (Sony Digital Dynamic Sound) pro kina.

Skryté titulky — Dodatkové služby — Technika — Vše o ČT — Česká televize

Technika

Technika

  • Na těchto stránkách najdete technické informace o vysílání, šíření a příjmu signálů ČT, dále články o technické stránce vysílání a službách, které s vysíláním souvisí. Užitečné informace můžete najít i ve slovníčku pojmů a v odpovědích na nejčastější dotazy. Nechybí ani informace o technických službách, které ČT poskytuje.

Velké procento pořadů České televize je opatřeno skrytými titulky. U programů, které mají teletext, jsou k dispozici na teletextové stránce 888. U ostatních programů jsou dostupné prostřednictvím systému DVB. Informace o jejich přítomnosti je k dispozici v EPG i v televizním programu, kde je možné pořady s touto službou i vyfiltrovat.

Titulky je možné si zapnout také u pořadů dostupných živě i v archivu prostřednictvím Internetu.