Kde jsem:

Tiskové zprávy — Média — Vše o ČT — Česká televize

Tiskový servis pro novináře

Tiskový servis pro novináře

  • Tiskové zprávy, programové plány, fotoservis, pozvánky
  • Zdroj dat sledovanosti:
    ATO – Nielsen Admosphere

1. 7. 2022

Přímé přenosy z Velehradu

Tradičně velkou pozornost věnuje Česká televize největší křesťanské pouti u nás, velehradským Dnům lidí dobré vůle. Významná událost se koná u příležitosti oslav státního svátku, Dne slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje. Diváci mohou sledovat jak zpravodajské vstupy a reportáže, tak přímé přenosy slavnostního koncertu a bohoslužby.

Před velehradskou baziliku se diváci ČT24 podívají už 4. července odpoledne. Reportér Josef Kvasnička se přihlásí hned dvakrát v 15minutových živých vstupech. Od 18 hodin pak ze stejného místa uvede první část Událostí v regionech na ČT1.

Od 20 hodin mohou diváci ČT2 živě sledovat slavnostní koncert Večer lidí dobré vůle. Koná se letos po dvaadvacáté. Vystoupí na něm Jiří Pavlica s Hradišťanem, Adam Plachetka, Anna K., Lili a Oleksii Ostapchuk z ukrajinského Kyjeva, Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín a Pěvecký sbor Stojanova gymnázia Velehrad. Benefiční DMS sbírka bude jako vždy určena na Konto lidí dobré vůle. Její výtěžek podpoří potřebné studenty z České republiky a válkou postižené Ukrajiny. Moderují Marcela Augustová a Jiří Václavek.

Následující den, 5. července v 10:30, začíná na ČT2 stominutový přímý přenos tradiční slavnostní bohoslužby. Hlavním celebrantem je kardinál Michael Czerny z Říma, který pochází z Brna a je jedním z nejbližších spolupracovníků papeže Františka. Bohoslužbu doprovodí velká dechová hudba, která je složena z hudebníků ze všech regionů naší země.

Přílohy

Večer lidí dobré vůle (10112 kB)

Večer lidí dobré vůle (7859 kB)