Kde jsem:

Tiskové zprávy — Média — Vše o ČT — Česká televize

Tiskový servis pro novináře

Tiskový servis pro novináře

  • Tiskové zprávy, programové plány, fotoservis, pozvánky
  • Zdroj dat sledovanosti:
    ATO – Nielsen Admosphere

23. 4. 2021

Špičkový jazz z brněnského studia na programu ČT art

Hudebník Ondřej Pivec, držitel Grammy a Ceny Anděl, zahájí 25. dubna 2021 trojici nedělních jazzových večerů na ČT art. Záznamy koncertů natočilo brněnské studio ve spolupráci s pořadateli festivalu JazzFestBrno, jehož je Česká televize už mnoho let hlavním mediálním partnerem. Koncerty začínají vždy ve 22:05.

V dalších dvou večerech, nejprve 2. května, se představí mimořádně oblíbená jazzová formace Robert Baltazar Trio s Danem Bártou a scénickým trumpetistou Kornélem Feketem. O týden později se pak diváci mohou těšit na brněnský bigband Cotatcha Orchestra s hostující zpěvačkou Lenkou Dusilovou.

„Sérií nahrávek, které vznikly přímo v televizním studiu v Brně, jsme chtěli muzikantům i divákům alespoň částečně nahradit živé koncerty, které se loni nemohly uskutečnit,“ uvádí dramaturg České televize Martin Polák. „A také že pořadatelé festivalu ani v době nouzového stavu nezahálejí,“ dodává.

„Videokoncerty vznikají ve spolupráci s největšími profesionály v oboru a kombinace originální dramaturgie, scénografie a profesionálního štábu dává vzniknout záznamům té nejvyšší umělecké i technické kvality,“ říká umělecký ředitel festivalu JazzFestBrno Vilém Spilka. Připomíná, že první červnovou neděli ČT art odvysílá ještě záznam vystoupení kapely Vilém Spilka Quartet, které brněnské studio natočilo v Divadle Husa na provázku během loňského ročníku festivalu.

Přílohy

Lenka Dusilová s Cotatcha Orchestra (5368 kB)