Kde jsem:

Tiskové zprávy — Média — Vše o ČT — Česká televize

Tiskový servis pro novináře

Tiskový servis pro novináře

  • Tiskové zprávy, programové plány, fotoservis, pozvánky
  • Zdroj dat sledovanosti:
    ATO – Nielsen Admosphere

19. 11. 2020

Boží mládí s Veronikou, Ondrou a Vladimírem

Pohled na současný svět očima tří mladých lidí přináší nový časosběrný dokumentární cyklus Boží mládí. Jeho protagonisty spojuje víra, dobrovolnická činnost a chuť pomáhat. Čtyřdílný seriál, který vznikl v Tvůrčí producentské skupině Patricka Diviše z brněnského studia, vysílá ČT2 od 22. 11. 2020 každou neděli odpoledne.

„Naši hrdinové jsou ne právě typičtí představitelé takzvané Generace Z, do které bývají zařazováni mladí lidé, kteří se narodili v 90. letech a později. Starší generace jim zazlívá minimální kontakt s reálným životem, závislost na technologiích a sociálních sítích,“ představuje cyklus dramaturgyně Martina Burešová a zdůrazňuje, že Boží mládí nemá nejmenší ambice podporovat generační rozdíly, ale ukázat, že do Generace Z patří i lidé, kteří mají energie na rozdávání a pomáhat druhým je smyslem jejich života.

S kým se diváci v jednotlivých dílech setkají? Ondra studuje Evangelikální teologický seminář, Klára je čerstvou doktorandkou na žurnalistice a Vladimír se chystá ukončit svá studia ekonomie. Všechny spojuje víra a životní období, ve kterém si vybírají životní partnery, hledají samostatné bydlení i svoje místo ve světě, společnosti a církvi. Každý z nich má ale i svůj další svět: Ondra se věnuje dobrovolnické činnosti v rámci církve i mimo ni, Klára zkoumá média a důvěru v ně, mimo práci se pak angažuje ve skautských organizacích. Vladimír vedle studia rozjíždí firmu a ve volném čase pomáhá chudým v komunitě Sant´Egidio.

Jako v mnoha dalších případech ovlivnila letos na jaře i natáčení tohoto cyklu pandemie koronaviru. „Bylo velkou výhodou, že jsme naše hrdiny vybavili malými kamerami, takže zaznamenali řadu svých aktivit, které souvisely s dobrovolnictvím,“ říká jeden z režisérů Petr Kotrla. „Považuji to za velký bonus pro diváka, protože jsme tak do pořadu dostali mnoho autentických a zajímavých situací z naprosto mimořádně náročného období,“ dodává režisér.

Námět, story editor, režie a střih: Josef Fišer / režie: Veronika Kvaková, Petr Kotrla, Michaela Fišer Rozbrojová / dramaturgie: Martina Burešová / produkce: Martina Starová / výkonná producentka: Diana Tuyet-Lan Kosinová / kreativní producent: Patrick Diviš

Přílohy

Boží mládí (1491 kB)

Boží mládí (1525 kB)

Boží mládí (1405 kB)