Kde jsem:

Tiskové zprávy — Média — Vše o ČT — Česká televize

Tiskový servis pro novináře

Tiskový servis pro novináře

  • Tiskové zprávy, programové plány, fotoservis, pozvánky
  • Zdroj dat sledovanosti:
    ATO – Nielsen Admosphere

31. 10. 2019

Střídání červenovlasých: místo Oskara vaří Max

DRACI V HRNCI S NOVÝM MODERÁTOREM

Oblíbení Draci v hrnci na Déčku mají nového moderátora - sedmiletého Henryka Šimka. Před kamerou se jmenuje Max a nahradil Oskara Juchelku, jenž během šesti natáčecích let dorostl v mladého muže.

Podobně už se před časem vystřídaly dívčí moderátorky dětského pořadu nejen o vaření, který od prvopočátku uvádí vždy dvojice chlapec-dívka. První díl s Henrykem Šimkem po boku Barbory Heidlové poběží na ČT :D v neděli 3. listopadu v 9 ráno.

Je to tvůj první díl. Premiéra.

Budou se určitě koukat všichni, kdo mě mají rádi.

Roli Maxe jsi získal coby vítěz velkého konkurzu. Jak tě napadlo se přihlásit?
Na Draky jsem se občas díval doma na počítači. Ale víc na pořad Ty Brďo! A pak někdo říkal, že je konkurz na Draky. Řekl jsem mamce, že chci jít.

Proč?
Protože jsem chtěl být filmová hvězda. Aby mě všichni znali. Já jsem věděl, že mě vyberou.

Co se na konkurzu dělo?
Museli jsme se představit, potom jsme měli něco říkat a pak ještě tančit, kdo se nestyděl. Tak jsem úplně trsal. Bylo nás tam čtyři sta. Vybrali čtyři kluky, mě a ještě tři další. A potom už jen mě.

Máš radost?
Ano.

Co pan režisér Vladimír Mráz, je přísný?

Je srandovní. Já ho pořád vypouštím.

Jak vypouštíš?
Dělám, že mu z pupku vytahuju špunt. A on pak syčí tsssssss.

Učíš se doma věty ze scénáře?
Učím. Barču mi hraje taťka nebo mamka. Čtou mi Barču a čtou i mě a já to pak opakuju.

Při natáčení se nestydíš?
V televizi se přece nemůžu stydět. Tam všechny znám. Navíc tam není hodně lidí a oni se na mě koukají kamerou.

Jak vypadáš, když hraješ Maxe?
Jsem jiný než Oskar. On měl červenou hlavu a červené triko. Ale já mám žluté triko, červenou hlavu a červené šle. V jednom díle jsem měl říct tůdle nůdle. Tak je na natáčení i sranda.

A jak jsi na tom s vařením?
Zatím umím jenom jablečné mušle. Trénovali jsme je na chatě. To potřebuješ listové těsto a jablka, co se oloupou a nastrouhají. Na vykrojená kolečka se položí jablka, zavře se to a upeče.

Řekli o Henrykovi

Vladimír Mráz, režisér: Když začínal Oskar točit první díly Draků v roce 2013, bylo mu osm. Takže jsme na jeho místo hledali stejně starého chlapce. Jaké bylo naše překvapení, že nejpřesvědčivěji z konkursu vycházeli kluci okolo šesti let. Ale stále jsme měli pochybnost, zda tak malý kluk zvládne scénky, a ještě k tomu přesvědčivě vařit. Udělal se hrubý výběr a začalo se zkoušet. Ze čtyř talentů nakonec vyšel vítězně Henryk alias Maxík. Nedá se jen tak unavit, má úžasně spolupracující rodiče i praxi ve veřejném vystupování. Zamiloval si ho hned celý štáb včetně jeho herecké partnerky Barunky.
V termínu zkušebního natáčení jsme nakonec rovnou natočili dva díly. Henryk má dar náslechu intonace s neskrývaným zájmem o kameru, zvuk a režii. Dokonce mu občas předám žezlo, aby mohl štáb řídit za mne a já si mohl odpočinout. No co vám budu povídat - paráda.

Lucie Šimková, máma: Když se Henryk doslechl, že je konkurz na Draky, řekl, že chce jít. Pár zkušeností s natáčením už měl, točili jsme reklamu pro cestovku našeho táty. Taky zpívá v operním studiu při Národním divadle moravskoslezském. A v našem autobuse z cestovky během přesunů neustále vykládá něco do mikrofonu a zpívá. Extrovert to je, a velký.
A dobře se učí i texty ze scénáře. Jde mu to rychle, jednou si je přečte a hned si je pamatuje. S Barčou jsou kamarádi. Když tu byla v létě na natáčení, brali jsme ji k vodě, ať není na hotelu. Ona je z dálky a dojíždí sem s prarodiči. Tak jsme s ní často po natáčení někam vyrazili.

Kamila Teslíková, dramaturgyně České televize: Henryk se během konkurzu prakticky vylíhnul! Nejdřív nám připadal malý a roztomilý, ale s odstupem jsme pochopili, že máme opět obrovské štěstí, stejně jako při konkurzu na novou ségru, tedy při výběru Báry. Mezi příchozími dětmi se objevil naprosto úžasný talent! A přitom bezprostřední a milý kluk.
Jako dramaturg jezdím na natáčení jen příležitostně, ale Henryka mám nakoukaného ze střižny a z pořadu, takže mám pocit, že se dobře známe. Opak je pravdou. Když jsem se jednou před odjezdem na natáčení zdravila se štábem a probírala podrobnosti, říkám familiárně: „Ahoj, Henryku, jak se máš...?“ Kluk kouká, slušně pozdraví, a pak se bezelstně zeptá: „Paní, a odkaď vy mě znáte?“ Nezbylo mi, než po pravdě odpovědět: „Z televize!“

Draci v hrnci

  • dětská kuchařská show s kreslenými všetečnými dráčky má své místo na českotelevizním Déčku od samého počátku - běží už sedmou sezonu. Za tu dobu se natočilo i odvysílalo 227 dvacetiminutových dílů, v každém po jednom receptu, který zvládnou připravit i děti
  • v rolích dětských moderátorů začínali Oskar Juchelka a Míša Doubravová (dnes Tomešová) – tu před časem vystřídala Barbora Heidlová. Odcházejícího Oskara, který mezitím dospěl v mladého muže, před kamerou od listopadu nahradil sedmiletý Henryk Šimek