Kde jsem:

Tiskové zprávy — Média — Vše o ČT — Česká televize

Tiskový servis pro novináře

Tiskový servis pro novináře

  • Tiskové zprávy, programové plány, fotoservis, pozvánky
  • Zdroj dat sledovanosti:
    ATO – Nielsen Admosphere

7. 8. 2019

Nejrozbzučenější skrýš? Slezskoostravská

Ostrava boduje v prázdninové hře Rozbzuč Déčko, kterou na letošní léto pro děti i dospěláky připravil dětský kanál České televize. Schránka s heslem ukrytá u Slezskoostravského hradu je zatím nejnavštěvovanějším místem ze všech zelených soutěžních bodů. Našla ji už téměř tisícovka výletníků.

„Ani nás to nepřekvapuje, už vloni byla schránka v Ostravě, tehdy na jiném místě, druhou nejnavštěvovanější v republice. Zřejmě máte aktivní pátrače,“ usmívá se kreativní producentka Centra dramaturgie nových médií Štěpánka Sunková, jejíž tým za letní soutěží už pátou sezonu stojí.

Radost z průběžného ostravského prvenství má i autor a správce déčkové schránky, skaut Richard Moravec. Jeho úkolem bylo vybrat místo, lokalizovat jej pomocí GPS souřadnic, box umístit a zamaskovat. Teď chodí kontrolovat, zda je v pořádku. „Už jsem krabičku dvakrát měnil, byla rozbitá. Není se co divit, když je tak navštěvovaná. Jsem rád, že frčí.“

Smyslem bzučivého léta na Déčku je i tentokrát vylákat rodiny na výlety po tuzemských památkách a do přírody. Děti letos sbírají červená a zelená hesla ukrytá na téměř dvou stech padesáti místech po celém Česku. Ta zadají do systému na webu Déčka či do aplikace v mobilech a pomohou tak zachránit pestrobarevnost své oblíbené stanice.

„Déčko, víme, že potřebuješ pomoci, tak pomáháme,“ vzkazují děti. „Hledání oveček bylo vloni prima, ale s hmyzáky je to super. Ty badatelské listy, Boříkovy výzvy – smekám! Máme krásné prázdniny, díky,“ přidává jedna z maminek Romana Vaňková Chlupsová.

Podrobnosti, pravidla hry i seznam stanovišť s hesly najdou soutěžící na www.rozbzucdecko.cz. Zapojit se mohou do konce prázdnin.

Hra Rozbzuč Déčko v půlce léta:

  • zaregistrovalo se téměř 39 tisíc hráčů
  • hráči zadali více než 95 tisíc hesel/kódů
  • alespoň jedno heslo zadalo 29 680 hráčů, minimálně tři výlety dokončilo 16 315 hráčů
  • webová stránka Rozbzuč Déčko byla zobrazena více než 800 000x