Kde jsem:

Tiskové zprávy — Média — Vše o ČT — Česká televize

Tiskový servis pro novináře

Tiskový servis pro novináře

  • Tiskové zprávy, programové plány, fotoservis, pozvánky
  • Zdroj dat sledovanosti:
    ATO – Nielsen Admosphere

17. 4. 2019

Bílá, Basiková nebo Žbirka zazpívají pro Kuře

Po loňském kulatém výročí vstupuje sbírka Pomozte dětem do svého dalšího, již jedenadvacátého ročníku. Slavnostní benefiční večer, na kterém se Bára Basiková, Lucie Bílá, Meky Žbirka nebo Václav Noid Bárta a skupina Lake Malawi, pokusí překonat desetimilionovou hranici, přes kterou se sbírka přehoupla loni, opět hostí v přímém přenosu Česká televize. Sedmdesátiminutový benefiční program Pomozte dětem startuje v pondělí 22. dubna na ČT 1 ve 21.20. Diváky provede Jolana Voldánová.

„Celý večer je věnován dětem, a proto se děti zhostí i hudební stránky našeho společného setkání na obrazovkách České televize,“ popisuje Jan Maxián, který má na starosti hudební aranže pondělního živého pořadu. „Ruku v ruce se svými dětskými kamarády vystoupí řada skvělých umělců, jakými jsou Bára Basiková, Meky Žbirka, Vašek Noid Bárta, Albert Černý a Lake Malawi, O5 a Radeček nebo Lucie Bílá, která před kamery přivede dokonce celý pěvecký sbor. Budou to písně, které od daných umělců sice převážně známe, ale ve spojení s malými zpěváky se diváci mohou těšit na původní, premiérová, dětsky upřímná provedení, která budou hraná celá naživo, v aranžích připravených přímo pro tento večer.“

Václav Noid Bárta s mladou Ines Ben Ahmed už sice několikrát vystupoval, v Pomozte dětem ale představí jednu premiéru: „Ineska je moje kamarádka, vynikající zpěvačka, se kterou jsme sehraní. Zazpíváme písničku Hope Never Dies, kterou jsem zpíval s Martou Jandovou na Eurovizi. Je to vůbec poprvé, kdy to zpívám s někým jiným. Takže se těším, zároveň jsem trochu nervózní, ale Ineska to zvládne perfektně.“

Nová zkušenost to bude i pro Alberta Černého, na kterého je upřena pozornost zejména v souvislosti s účastí v letošním ročníku Eurovize: „Pro nás je Kuře příležitost nacvičit si naše vystoupení na Eurovizi. Pódiová prezentace sice bude vypadat jinak, ale bude to vůbec poprvé, kdy v českém televizním éteru zahrajeme písničku Friend of a Friend.“ Na projektu Pomozte dětem se zpěvákovi líbí transparentnost: „Je vidět, komu se pomáhá a jak. Je to pro mě spolehlivá značka. Lidi ji znají, věří jí a já k nim patřím.“ Na pondělní večer se těší i Bára Basiková, která se Pomozte dětem účastnila už několikrát. Tentokrát zazpívá v doprovodu mladé Emmy Hlaváčkové skladbu Dreaming ze své poslední desky Slzy: „Byla jsem letos opět oslovena produkcí a moc se mi líbil nápad duetů s dětmi. Původně jsem nechtěla být na Velikonoční pondělí v Praze, ale rozmyslela jsem si to, a účast přislíbila, přemluvila dceru mé kamarádky, a už máme spolu písničku nazkoušenou.“ Ústřední píseň Pomozte dětem zazpívá stejně jako loni kapela O5 a Radeček.

Diváci se mohou, kromě zaslání DMS (DMS KURE 30 - 60 nebo 90 - na telefonní číslo 87 777), zapojit také prostřednictvím Peříčkového týdne a od 22. do 29. dubna si koupit u dobrovolníků nebo na webu Pomozte dětem originální peříčkové brože. Podpořit společný projekt České televize a Nadace rozvoje občanské společnosti lze také zasláním peněz přímo na účet 9595959595/0600.

Karolína Blinková, tisková mluvčí České televize

Přílohy

Pomozte dětem (foto: Zuzana Páchová) (182 kB)

Ines Ben Ahmed a Václav Noid Bárta (foto: Gabriela Ben Ahmed) (262 kB)