Kde jsem:

Tiskové zprávy — Média — Vše o ČT — Česká televize

Tiskový servis pro novináře

Tiskový servis pro novináře

  • Tiskové zprávy, programové plány, fotoservis, pozvánky
  • Zdroj dat sledovanosti:
    ATO – Nielsen Admosphere

9. 5. 2018

Mikolas Josef bodoval na Eurovizi. Česká republika bude mít podruhé v historii svého zástupce ve finále

Zpěvák Mikolas Josef postoupil s písní Lie To Me do sobotního finále mezinárodní soutěže Eurovision Song Contest, jejíž 63. ročník právě probíhá v Lisabonu. Je to teprve podruhé v historii, co zástupce České republiky vystoupí ve finále tohoto písňového klání. Druhé semifinálové kolo uvidí diváci ČT2 ve čtvrtek 10. května ve 21.00 hodin. Vyvrcholení soutěže, ve kterém o prvenství utkají zástupci 26 zemí, uvede v přímém přenosu ČT1 v sobotu 12. května ve 21.00 hodin.

„Všichni jsme doufali a byli jsme obrovsky nervózní. Bral jsem to tak, že pokud to klapne, tak to jen umocní to dobré, co se už děje," shrnuje své dojmy po úspěšném prvním semifinále český reprezentant Mikolas Josef a vedoucí české delegace Jan Bors jej doplňuje: „Velmi si vážím týmu, kterému se podařilo najít mladé české umělce, se kterými se nám za poslední tři roky povedlo dvakrát postoupit do finále. Je to historický úspěch pro Českou televizi, Českou republiku, ale hlavně českou hudbu. Tento rok opět potvrzujeme, že se na poli evropské hudby můžeme směle postavit vedle takových hudebních velikánů jako je Británie, Francie či Švédsko."

Spolu s Českou republikou včera do finále Eurovize postoupilo také Rakousko, Estonsko, Kypr, Litva, Izrael, Bulharsko, Albánie, Finsko a Irsko. Zítra je doplní dalších 10 zemí. Jistou účast ve Finále mají také zástupci tzv. velké pětky (Velká Británie, Francie, Španělsko, Německo a Itálie) a pořadatelské Portugalsko. Poprvé v historii soutěže nepostoupil Ázerbájdžán. Kdo dostal kolik bodů a na kolikáté pozici v semifinále se umístil, bude zveřejněno až po skončení sobotního přímého přenosu.

Mikolas Josef si na noční tiskové konferenci vylosoval, že se divákům představí v druhé polovině sobotního finále a dle sázkových agentur patří spolu se zpěvačkou Nettou z Izraele a Eleni Foureiraovou reprezentující Kypr k hlavním favoritům.

Tiskové oddělení České televize

Přílohy

Mikolas Josef (530 kB)