Kde jsem:

Tiskové zprávy — Média — Vše o ČT — Česká televize

Tiskový servis pro novináře

Tiskový servis pro novináře

  • Tiskové zprávy, programové plány, fotoservis, pozvánky
  • Zdroj dat sledovanosti:
    ATO – Nielsen Admosphere

5. 5. 2016

Na ČT art bude v pátek dělat vlny Generation What

Pátek 6. května se na obrazovkách ČT art ponese v duchu záznamu zahajovacího koncertu mezinárodního projektu Generation What. Koncert byl zároveň spojen s otevřením nového studia Českého rozhlasu rádia Wave. Multimediální projekt České televize a Českého rozhlasu Generation What má ambici zmapovat, co zajímá současnou generaci lidí mezi osmnácti a čtyřiatřiceti lety života a jaký je její postoj k médiím, kariéře, náboženství, politice, a dalším socio-kulturním fenoménům současnosti. Záznam dubnového eventu začíná na programu ČT art ve 20:20.

Celodenní intervence do duše mezi osmnáctým a čtyřiatřicátým rokem života, to je záznam s názvem Generation What: Děláme vlny! Na pozadí otevření nového studia stanice Wave Českého rozhlasu se zde odehrálo koncertní pásmo hudebních skupin Dizzcock, Průvan v hlavě, Dzurillah, Děti mezi reprákama, Schwarzprior, Role, Lo/ve, Kovadlina nebo rapera Hugo Toxxe. Kamery České televize zde zaznamenaly den plný hudby, hledání autentického postoje a dialogu režisérky Rozálie Kohoutové a moderátora Jonáše Zbořila s generací, která se snaží přijít na to, jaká vlastně je.

Zájem o dotazník Generation What předčil naše veškerá očekávání. K dnešnímu dni, měsíc po startu, jej vyplnilo přes třicet tisíc lidí, což je úžasné číslo,“ říká vedoucí projektu Ivana Pauerová.

Anonymní dotazník o 148 otázkách týkajících se názorů na politiku, korupci, vztahu k vlasti, náboženství, rodině, intimitě, volnému času, přátelům apod. je umístěn na stránkách www.generation-what.cz spolu s analýzami již existujících dat, tematickými medailonky nebo komentáři odborníků. V návaznosti na průzkum Generation What? vznikne celovečerní televizní dokument.

Alžběta Plívová, tisková mluvčí České televize

Přílohy

Generation What (994 kB)

Generation What_ (1079 kB)