Kde jsem:

Poznejte nás

Poznejte nás

Archiv tiskových zpráv — Pro média — Vše o ČT — Česká televize

Tiskový servis pro novináře

Archiv tiskových zpráv

5. 1. 2015

Kombo

Nový hudební čtrnáctideník na ČT art

Pořad Kombo mapuje koncerty současných českých kapel a nahlíží i do muzikantského zákulisí. Startuje na ČT art ve středu 7. ledna 2015 pět minut před desátou hodinou večerní. Vzniká v Tvůrčí producentské skupině Kateřiny Ondřejkové a moderují jej Johana Matoušková a Pavel Kučera.

„Tentokrát jsme vystoupili z dekorací televizního studia a přinášíme sevřenější, pestřejší a divácky atraktivnější pořad, který bezprostředněji zachycuje konkrétní hudební dění a zároveň mapuje současnou hudební scénu ve všech jejích podobách,“ říká kreativní producentka Kateřina Ondřejková, „ nebudeme stavět jen na záznamu koncertů ve velkých sálech, diváci se s námi ocitnou i v klubech, nahrávacích studiích, multifunkčních halách nebo na festivalových scénách. Můžeme slíbit žánrovou pestrost a nečekaná setkání se stálicemi i vycházejícími talenty.“

V prvním vydání pozveme diváky do Lucerny na koncert skupiny J.A.R., neboli Jednotky akademického rapu. Deset velkých hudebníků a deset velkých osobností dalo kapelu dohromady před pětadvaceti lety na Smíchově, přesně v den, kdy začala Sametová revoluce, tedy 17. listopadu 1989. Vydrželi spolu čtvrt století, během kterého v Česku zpopularizovali jazz a funky. A navíc u nás jako jedni z prvních začínali s rapem.

Jak oslavili J.A.R. své 25. výročí a jak na svou hudební dráhu nahlížejí jeho členové i další hudební osobnosti? Zprostředkujeme vám neopakovatelný koncert a ještě něco navíc. Spolu s moderátory Johanou Matouškovou a Pavlem Kučerou pronikneme i do tepajícího muzikantského zákulisí. Účinkují: Roman Holý, Oto Klempíř, Dan Bárta, Michael Viktořík, Vladimír 518, Matěj Ruppert, Xavier Baumaxa a další. Kamera Martin Preiss. Režie Šimon Šafránek. 

V nejbližších dvou vydáních Komba uvidíte Lake Malawi v ostravském Parníku a Tata Bojs v pražském divadle Archa.

Jolanda Pilařová, TS Ostrava

Přílohy

moderátoři pořadu_Pavel Kučera a Johana Matoušková (1563 kB)