24. únor 2018

Část: Zimní olympiáda 2018 končí

Obsah dílu

Headlines — Ester Ledecká je dvojnásobnou olympijskou vítězkou — Ústavní zákon o referendu — Spory o referendum — Členství Česka v EU — Snaha o syrské příměří — Do Česka doputovaly tuhé mrazy — Protesty v Budapešti — Předvolební tlak na maďarské neziskovky — Únor 1948 — Dokument Křišťálový fantom — Čerpání evropských dotací — Vypískání hlavy státu — Skautů v Česku přibývá — Lidé s trvale krácenou penzí — Držení zbraní tři roky po masové vraždě v Uherském Brodě — Zimní olympiáda 2018 končí — Česká stopa na olympiádě — První kopec šampionky — Fanoušci mezi samotnými sportovci — Jak poznat Alzheimerovu nemoc — Ruská kryptoměna

Části dílu

00:02
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:34
  Ester Ledecká je dvojnásobnou olympijskou vítězkou
   Události začínáme mimořádně sportem. Protože na zimní olympiádě si česká reprezentantka připsala mimořádný úspěch. Ester Ledecká získala v Pchjongčchangu druhé zlato.
   03:41
   Ústavní zákon o referendu
    Ústavní zákon o referendu umožňující například hlasovat o vystoupení České republiky z Evropské unie ve sněmovně neprojde.
    04:19
    Spory o referendum
     Už příští týden začnou ústavní zákon o referendu z pera SPD projednávat poslanci. Většina klubů bude hned v 1. čtení pro jeho zamítnutí.
     07:10
     Členství Česka v EU
      Jak členství v Evropské unii vnímají sami obyvatelé Česka? Jsou skeptičtější než třeba Slováci, Poláci nebo Maďaři.
      08:18
      Snaha o syrské příměří
       Příměří pro těžce zkoušené obyvatele Východní Ghúty v Sýrii. Právě teď o něm jedná Rada bezpečnosti OSN. 30denní klid zbraní by dovolil dopravit civilistům pomoc.
       11:27
       Do Česka doputovaly tuhé mrazy
        Živý vstup Ivy Piskalové.
        14:15
        Protesty v Budapešti
         Tisíce studentů a učitelů demonstrovaly včera večer v Budapešti. Požadují reformu vzdělávacího systému.
         14:34
         Předvolební tlak na maďarské neziskovky
          Maďarská vláda stupňuje tlak proti neziskovým organizacím. Do parlamentu poslala návrh zákona, který má výrazně ztížit práci těm, které jsou zaměřeny na migranty.
          16:47
          Únor 1948
           Lidé v Česku uctili památku obětí minulého režimu - a to v předvečer sedmdesátého výročí komunistického státního převratu v Československu.
           17:29
           Dokument Křišťálový fantom
            70 let od komunistického převratu připomene Česká televize mimo jiné dokumentem Křišťálový fantom. Režisér Pavel Paleček v něm zachycuje setkání dcery komunistického prokurátora Karla Vaše a syna generála Heliodora Píky.
            20:31
            Čerpání evropských dotací
             Ministerstvo pro místní rozvoj chce zrychlit čerpání evropských dotací z integrovaného regionálního operačního programu.
             22:44
             Vypískání hlavy státu
              Vypískání hlavy státu - i tak by se daly popsat záběry, které zaujaly i na sociálních sítích.
              23:09
              Skautů v Česku přibývá
               Za poslední rok složily skautský slib v Česku další dvě tisícovky lidí. S rostoucím zájem o skauting ale organizace narážejí na své limity. Personální i prostorové.
               25:11
               Lidé s trvale krácenou penzí
                Přibývá seniorů, kteří předčasně odcházejí do důchodu.
                25:31
                Držení zbraní tři roky po masové vraždě v Uherském Brodě
                 Dnes jsou to přesně tři roky od tragédie v Uherském Brodě. Legální držitel zbraně tam zastřelil v místní restauraci 8 lidí, pak i sám sebe. Kvůli události se zpřísnil zákon o držení zbraní.
                 27:51
                 Zimní olympiáda 2018 končí
                  Česko zažilo během předposledního dne dva výrazné momenty - marný boj hokejistů o bronzovou medaili, ale i druhé zlato.
                  29:53
                  Česká stopa na olympiádě
                   Česká stopa na olympiádě je opět poměrně znatelná. Výprava byla - co do počtu sportovců - vůbec největší v historii. Měla 94 členů .
                   30:35
                   První kopec šampionky
                    O ty hlavní úspěchy se přitom letos postarala Češka, která vyrostla poněkud mimo domácí systém výchovy sportovců. Poprvé se postavila na lyže na kopcích kolem Špindlerova Mlýna. A symbolicky právě tam taky ladila formu těsně před olympiádou.
                    32:31
                    Fanoušci mezi samotnými sportovci
                     Na Hrách závodil každý sám za sebe. Radost a úspěch ale slavili spolu. Většina olympioniků zápasy a závody svých kamarádů prožívala intenzivněji a s většími nervy než ty svoje.
                     35:01
                     Jak poznat Alzheimerovu nemoc
                      Víc než 150 tisíc lidí trpí v Česku Alzheimerovou nemocí. Do roku 2050 by jich podle Světové zdravotnické organizace mohlo být až třikrát víc.
                      37:13
                      Ruská kryptoměna
                       S vlastní kryptoměnou přišel ruský farmář Michail Šljapnikov. Považuje ji za nástroj moderní doby a věří, že se v jeho zemi prosadí.
                       Přehrát celé video
                       Stopáž41 minut
                       Další díl
                       25. únor 2018

                       Přehled dílů

                       Stopáž54 minut

                       27. březen

                       Headlines — Platby za státní pojištěnce — Veřejné zdravotní pojištění — Napětí v Izraeli — Razie kvůli azbestu v Milovicích — Jednání ministra Lipavského s generálním tajemníkem NATO — Maďarsko pro rozšíření NATO o Finsko — Platy vysokoškolských vyučujících — Zabezpečení Záporožské elektrárny — Vězení pro Tomáše Čermáka — Nové album Depeche Mode — ANO ztratilo v Ostravě většinu — Stávka v Německu — Aktuální zpráva o situaci v Izraeli — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Změny při povolování staveb — Poslední rozloučení s Emilem Bočkem — Pokuty za přetížené kamiony — Aprílové počasí v Česku — Komplikace kvůli zimě — Střídání teplého a studeného počasí — Jarní mráz ničí kvetoucí stromy — Bezpečnostní kontrola prezidentova úřadu — Nehoda nákladního auta — Česká delegace na Tchaj-wanu — Tornádo v Mississippi — Výslechy v kauze sportovních dotací — Podání daňových přiznání datovou schránkou — Demonstrant s logem Wagnerovců — NKÚ: Nedostatečná ochrana obyvatelstva — Oprava dálnice u Prahy — Spolupráce Českého rozhlasu s ukrajinskou veřejnoprávní vysílací společností — Ministr Hladík v NP České Švýcarsko — Nový skotský premiér — Operace pacientky se vzácnou nemocí — Grand festival smíchu

                       27. 3. 2023 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       27. březen

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       27. 3. 2023 na ČT24
                       Stopáž50 minut

                       26. březen

                       Headlines — Do důchodu později — Pozdější odchod do důchodu — Hlavní zásady důchodové reformy — Moskva rozmístí jaderné zbraně v Bělorusku — České vrtulníky na Ukrajině — Tisíce nejasných pozemků — Příklady nedostatečně identifikovaných vlastníků — Utonulí migranti u pobřeží Tuniska — Česká delegace na Tchaj-wanu — Výstraha před silným větrem — Muzikál The Bodyguard — Národní plán obnovy — Změny v Národním plánu obnovy — Náhradní volby v obcích — Rekonstrukce Wenkeova domu v Jaroměři — Česko-polská příhraniční spolupráce — Obětí tornád v USA je nejméně 26 — Změny ve stavebním spoření — Využití stavebního spoření — Na co lze použít stavební spoření? — Ostravské ANO opuštějí členové. — Roste počet peněžitých trestů. — Referendum o klimatické neutralitě — Situace na bankovním trhu — Do Nuslí se vrátí socha sokola — Policie má po incidentech u Národního muzea v hledáčku sedm lidí — Stávka na mnichovském letišti — Napětí mezi Izraelem a Palestinou — Začal tradiční jarní úklid v Česku — Smrtná neděle

                       26. 3. 2023 na ČT1
                       Stopáž50 minut

                       26. březen

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       26. 3. 2023 na ČT24
                       Stopáž50 minut

                       25. březen

                       Headlines — Schodek státního rozpočtu — Vládní spor o změny DPH — Příjmy státního rozpočtu z DPH — Vývoj bojů o Bachmut — Česká delegace na Tchaj-wanu — Kontrola zadání veřejných zakázek — Na britských univerzitách klesá počet evropských studentů — Blíží se sezona hradů a zámků — Dohoda o spalovacích motorech — Roste počet krádeží v obchodech — Karlovarský kraj zůstane bez zubní pohotovosti — V americké Mississippi udeřilo tornádo — Zemřel válečný veterán Emil Boček — Příběh válečného veterána Emila Bočka — Osobnost Emila Bočka — Boček v oblacích — Neobvyklý dárek pro Emila Bočka — Vysoká cena za kritiku války na Ukrajině — Světový den vody na přehradách — Pražská zoo zahájila sezonu — Nové umělecké obory na Základních školách — Muž proslavený filmem Hotel Rwanda byl propuštěn z vězení — Program na boj s bezdomovectvím — Česko-ukrajinský snímek Fresh Memories: The Look — Stovky lidí vyrazili do Kunovic umývat letadla

                       25. 3. 2023 na ČT1
                       Stopáž50 minut

                       25. březen

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       25. 3. 2023 na ČT24

                       Události na sociálních sítích

                       Napište nám