41 minut

25. února 2018

Obsah dílu

Headlines — Jednání o vládě — Jednání o vládě — Jednání o vládě — Zakončení zimní olympiády — Návrat olympioniků — Zadržení Sáliha Muslima — Mráz v Česku — Zamrzlé Lipno — Mandát čínského prezidenta — Humanitární katastrofa v Jemenu — Obsazení postu náčelníka Generálního štábu — Kytice jako bytové divadlo — Dílny a pozemky zpět ve školách? — Funkční granát v pražské Vltavě — Na vesnice se vracejí kurníky — Elektronická evidence tržeb — Vzácné nemoci — 70 let od komunistického puče — 70 let od komunistického puče — 70 let od komunistického puče — 70 let od komunistického puče — 70 let od komunistického puče — Memorandum demokratů — Spory kolem kontroverzního polského zákona — Ceny ministra kultury

Části dílu

00:02
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:37
  Jednání o vládě
   Končí týden, který znamenal zlom v sestavování příští vlády. Andrej Babiš označil za jedinou momentálně možnou variantu spolupráci s ČSSD podporovanou komunisty.
   01:20
   Jednání o vládě
    Andrej Babiš také řekl, že není možné pokračovat v jednání o podpoře vlády s SPD, dokud ta bude trvat na současném návrhu referenda.
    04:00
    Jednání o vládě
     A jak hodnotí politické dění sami lidé?
     04:51
     Zakončení zimní olympiády
      Ruská vojenská rozvědka se v den zahájení olympiády dostala do počítačů organizačního týmu v Pchjongčchangu.
      07:45
      Návrat olympioniků
       Někteří čeští medailisté už jsou doma. Biatlonisté Veronika Vítková a Michal Krčmář přiletěli do Prahy dnes dopoledne.
       08:04
       Zadržení Sáliha Muslima
        Na základě turecké žádosti Interpolu zadržela policie v Praze v noci na neděli syrského Kurda Sáliha Muslima. Tvrdí to turecká média.
        09:05
        Mráz v Česku
         Živý vstup Marka Štětiny.
         11:42
         Zamrzlé Lipno
          Na Lipně se díky silnému mrazu otevírá nejdelší přírodní bruslařská dráha. Led na jezeře v posledních dnech výrazně zesílil. V neděli toho využily stovky lidí.
          13:07
          Mandát čínského prezidenta
           Komunistická strana Číny zvažuje neomezený mandát pro svého generálního tajemníka a tamní hlavu státu Si Ťin-pchinga.
           13:29
           Humanitární katastrofa v Jemenu
            OSN shání peníze na zastavení jedné z nejhorších humanitárních katastrof dneška. Jemen, ve kterém občanská válka zpustošila čtyři pětiny infrastruktury, čelí epidemiím i hladomoru.
            16:04
            Obsazení postu náčelníka Generálního štábu
             Ministryně Karla Šlechtová bude ve středu jednat s prezidentem o obsazení postu náčelníka Generálního štábu Armády České republiky.
             16:45
             Kytice jako bytové divadlo
              Zatím nejkomornější zpracování Erbenových balad v podání Jakuba Špalka a Jana Potměšila mělo tento týden premiéru v divadle Klubovna v pražské Jindřišské ulici.
              19:06
              Dílny a pozemky zpět ve školách?
               Zvýšit zájem žáků o řemesla má vrácení povinných dílen a pozemků do výuky základních škol. V týdnu se na tom shodli zástupci profesních organizací s premiérem v demisi.
               21:49
               Funkční granát v pražské Vltavě
                Našel ho hledač kovů u Podolského nábřeží. Kvůli práci pyrotechniků v místě víc než hodinu stála doprava.
                22:05
                Na vesnice se vracejí kurníky
                 Lidé rozšiřují vlastní chovy. Farmy, které prodávají nosnice, potvrzují velký zájem. Při současných vysokých cenách vajec slepice dokážou ušetřit i tisíce korun ročně.
                 24:08
                 Elektronická evidence tržeb
                  Příští týden už to bude rok, co se po restauracích elektronická evidence tržeb rozšířila i na obchody.
                  24:17
                  Vzácné nemoci
                   Některou ze vzácných nemocí trpí v Česku až 20 tisíc lidí – polovina z nich jsou děti. Řada pacientů se jen těžko dostává k diagnóze – stejnou chorobu totiž má na světě třeba jen několik lidí.
                   26:43
                   70 let od komunistického puče
                    Česko si připomíná 70. výročí komunistického puče. Po celé republice probíhá řada akcí – vzpomínkových, pietních, ale i demonstrací.
                    28:02
                    70 let od komunistického puče
                     Technicky vzato šlo před 70 lety o rekonstrukci vlády. Praktické důsledky byly obrovské a proměnily Československo na čtyři dekády.
                     30:55
                     70 let od komunistického puče
                      Takzvaný Vítězný únor patřil k hlavním komunistickým svátkům. Například v roce 1958 si ho strana připomněla přehlídkou pěti tisíc milicionářů na Letné.
                      32:07
                      70 let od komunistického puče
                       Ne všichni se ale s převratem smířili. Za aktivní odboj a odpor proti komunismu ministerstvo obrany a Etická komise ocenily od roku 2011 více než patnáct set lidí.
                       34:52
                       70 let od komunistického puče
                        I tak je teď komunistická strana nejblíže k podílu na moci od listopadu 1989. S hnutím ANO vyjednává o podpoře druhé vlády Andreje Babiše.
                        36:01
                        Memorandum demokratů
                         Politický a právní propadák – tak nazval šéf Bílého domu upravené memorandum demokratů ke kauze ruského vlivu v amerických prezidentských volbách. To reaguje na nedávnou zprávu republikánů, která kritizovala FBI za údajně zaujaté vyšetřování.
                         36:34
                         Spory kolem kontroverzního polského zákona
                          Spory kolem kontroverzního polského zákona o holocaustu začne přímo v Izraeli řešit skupina polských odborníků. Legislativa sklidila mezinárodní kritiku, a to i od jednoho z největších spojenců Varšavy – Spojených států.
                          38:54
                          Ceny ministra kultury
                           Tituly Rytíř, Dáma a Mecenáš české kultury právě v těchto chvílích uděluje ministr kultury v demisi Ilja Šmíd.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž49 minut
                           Další díl
                           26. února 2018

                           Přehled dílů

                           Stopáž54 minut

                           11. dubna

                           Pronájem gripenů — Pronájem švédských gripenů — Gripeny ve světě — Summit Trojmoří — Výzva k odvolání Peipera — Obchodní centra střídají nákupní parky — Propojení sociální a zdravotní péče — Vazba pro dva obviněné — Průměrné ceny pohonných hmot — Česko a ropa z Ruska — Revize trhů s elektřinou a plynem — Trest smrti pro vietnamskou realitní magnátku — Nejlépe opravené památky loňského roku — Hádky poslanců během mimořádné schůze — Hrozba další miliardové arbitráže — Zemřel O. J. Simpson — Podvodné výzvy k přeplatkům na dani — Hospodaření České pošty — Pobočková síť — Pošta hledá zaměstnance — Zájem o mobilní poštu — Shody na úpravě korespondenční volby — Jednání vlád Slovenska a Ukrajiny — Fresky v Pompejích — Trest za shození turisty z hradeb — Modernější zázemí pro pražskou říční policii — Fond pro oběti komunistického režimu — Problémy s pitnou vodou v Malém Hradisku — Pád laviny v rakouském Ötztalu — Rizikový úsek u Karlových Varů — Speciální hasební deky — Miloš Vystrčil v Zambii — 80. výročí vylodění spojenců v Normandii — Speciální zdicí robot — Výstava Knihy do rukou lidu — Filmový festival Jeden svět

                           11. 4. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           11. dubna

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           11. 4. 2024 na ČT24
                           Stopáž55 minut

                           10. dubna

                           Vývoj inflace v březnu — Zboží skoro nezdražuje, služby ano — Míra inflace spotřebitelský cen — Odhad vývoje inflace — Reforma migrační politiky v Evropské unii — Útoky na Ukrajině — Jednání o osudu hutí Liberty — Debata o reformě penzí — Zásahy proti týrání zvířat — Verdikt v kauze výroků vůči SPD — Eskalace napětí mezí Izraelem a Íránem — Vyšetřování ve společnosti Boeing — Koprodukční snímek o českém podvodníkovi — Nová definice znásilnění — Spotřeba tepla v r. 2023 — Policejní kontroly na železnici — Vraky v ulicích českých měst — Dříve probuzená příroda — Předpověď počasí na další dny — Ochrana zahrádek proti mrazíkům — Obvinění v souvislosti s policejní razií na libereckém magistrátu — Poslanecké ne lex ČEZ — Záplavy v Rusku — Vztahy Číny a Tchajwanu — Sněmovna o hromadných žalobách — Nový hasičský člun na jezeře Medard — Stavba mostu nad Orlickou přehradou — Ochrana Romů proti diskriminaci — Pátrání po pohřešované s parukou — Pohled do vesmíru opraveným dalekohledem — Kontroly České obchodní inspekce — Novela vodního zákona — Dětský ombudsman — Klon ikonického stromu — Nalaďte se v metru

                           10. 4. 2024 na ČT1
                           Stopáž55 minut

                           10. dubna

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           10. 4. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           9. dubna

                           Pravomoce obcí při rozhodování o národních parcích — Vliv obcí na chod národních parků — Národní parku v Česku — Přípravy Izraele na ofenzivu do Rafahu — Obavy z útoků před zápasy Ligy mistrů — Mírný pokles nezaměstnansoti — Definice trestného činu znásilnění — Obvinění podnikatele Světlíka za krácení daně — Ruské útoky na Ukrajině — Válkou zničená sportoviště na Ukrajině — Odhad pro volby do Evropského parlamentu — Výběr z tvorby Míly Fürstové — Setrvání Cyrila Svobody v KDU-ČSL — Nové vlaky na české železnici — Razie NCOZ na libereckém magistrátu — Nehoda s větším počtem zraněných — Rekordně teplý březen — Požáry v krajině — Spotřeba soli v Česku — Vliv přesolování na zdraví — Aplikace eDoklad — Provoz sociálních služeb v regionech — Exploze vodní elektrárny v Itálii — Ochrana klimatu ve Švýcarsku — Narůstající kriminalita v Německu — Zemědělské dotace — Spor o miliony v hradecké nemocnici — Předseda Senátu v Zambii — Domácí chov exotických zvířat — Zatmění Slunce ve fotograficích — Úplné zatmění Slunce — Likvidace budovy Carimexu v Plzni — Odchov sovy ketupy Pelovy — Závěr generální opravy letohrádku Bellarie

                           9. 4. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           9. dubna

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           9. 4. 2024 na ČT24
                           Stopáž53 minut

                           8. dubna

                           Financování zbrojního průmyslu — Podpora zbrojního průmyslu — Posílení obranného průmyslu — Český průmysl roste — Nápojářský průmysl — Dronový útok na záporožskou elektrárnu — Pellegrini se vzdá členství ve straně Hlas — Šíření černého kašle — Jednání o příměří v Pásmu Gazy — Schůzka premiéra s prezidentem — Blokáda mostu Legií v Praze — Polské místní volby vyhrálo Právo a spravedlnost — Unikátní přehlídky v Londýně — Nová deska Jany Kirschner — Zemřel Jaroslav Bašta — Změny dodavatele energií — Ve Vokovicích unikl ze stadionu čpavek — Nezvykle teplé počasí — Přípravy na mistrovství světa v ledním hokeji — Náklady na hokejový šampionát — Dostupné vstupenky na MS v hokeji — Podniky se připravují na hokejové fanoušky — Stavebnictví se daří — Vývoj kauzy Čapí hnízdo — Škody po povodních v Rusku — Násilné útoky na školách ve Francii — Poslanec Bystroň má podporu AfD — Dopravnímu letounu upadl kryt motorou — Oprava plavební komory na Vltavě — Úplné zatmění Slunce — Úplné zatmění slunce — Vlaky na úzkokolejce by mohly jezdit od června — V Terezíně se zřítila další část Žižkových kasáren — Mezinárodní den Romů

                           8. 4. 2024 na ČT1
                           Stopáž53 minut

                           8. dubna

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           8. 4. 2024 na ČT24
                           Stopáž51 minut

                           7. dubna

                           Pellegrini vyhrál prezidentské volby — Výsledky prezidentských voleb na Slovensku — Výsledky 2. kola slovenských voleb — Výsledky 2. kola slovenských voleb — Volební účast na Slovensku — Vládní reakce na vítězství Petra Pellegriniho — Reakce opozice na vítězství Petra Pellegriniho — Plány vítěze voleb Petera Pellegriniho — Růst průměrných penzí — Izrael stáhl pozemní jednotky z Pásma Gazy — Agrární komora hrozí dalším protestem — Dejvické divadlo znovu v kinech — Ruské ostřelování Ukrajiny — Problémy s digitalizací stavebního řízení — Mobilní systém pro včasné varování — První tropický den — Teplé počasí na horách — Teplotní rekordy v Česku — Dřívější ovocná úroda — Návrhy na státní vyznamenání — Místní volby v Polsku — Rwanda si připomněla výročí genocidy — Program Poslanecké sněmovny — Kratší parkování na letišti — Vojenský újezd Boletice omezuje vstup pro turisty — Koncert k Mezinárodnímu dni Romů — Bourání mostu na dálnici D35 — Hladík navrhne vyloučení Svobody — Roste zájem o bitcoiny — Další cesta cestovatele Dana Přibáně

                           7. 4. 2024 na ČT1
                           Stopáž51 minut

                           7. dubna

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           7. 4. 2024 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám