Události

25. únor 2018

41 minut

25. únor 2018

Obsah dílu

Headlines — Jednání o vládě — Jednání o vládě — Jednání o vládě — Zakončení zimní olympiády — Návrat olympioniků — Zadržení Sáliha Muslima — Mráz v Česku — Zamrzlé Lipno — Mandát čínského prezidenta — Humanitární katastrofa v Jemenu — Obsazení postu náčelníka Generálního štábu — Kytice jako bytové divadlo — Dílny a pozemky zpět ve školách? — Funkční granát v pražské Vltavě — Na vesnice se vracejí kurníky — Elektronická evidence tržeb — Vzácné nemoci — 70 let od komunistického puče — 70 let od komunistického puče — 70 let od komunistického puče — 70 let od komunistického puče — 70 let od komunistického puče — Memorandum demokratů — Spory kolem kontroverzního polského zákona — Ceny ministra kultury

Části dílu

00:02
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:37
  Jednání o vládě
   Končí týden, který znamenal zlom v sestavování příští vlády. Andrej Babiš označil za jedinou momentálně možnou variantu spolupráci s ČSSD podporovanou komunisty.
   01:20
   Jednání o vládě
    Andrej Babiš také řekl, že není možné pokračovat v jednání o podpoře vlády s SPD, dokud ta bude trvat na současném návrhu referenda.
    04:00
    Jednání o vládě
     A jak hodnotí politické dění sami lidé?
     04:51
     Zakončení zimní olympiády
      Ruská vojenská rozvědka se v den zahájení olympiády dostala do počítačů organizačního týmu v Pchjongčchangu.
      07:45
      Návrat olympioniků
       Někteří čeští medailisté už jsou doma. Biatlonisté Veronika Vítková a Michal Krčmář přiletěli do Prahy dnes dopoledne.
       08:04
       Zadržení Sáliha Muslima
        Na základě turecké žádosti Interpolu zadržela policie v Praze v noci na neděli syrského Kurda Sáliha Muslima. Tvrdí to turecká média.
        09:05
        Mráz v Česku
         Živý vstup Marka Štětiny.
         11:42
         Zamrzlé Lipno
          Na Lipně se díky silnému mrazu otevírá nejdelší přírodní bruslařská dráha. Led na jezeře v posledních dnech výrazně zesílil. V neděli toho využily stovky lidí.
          13:07
          Mandát čínského prezidenta
           Komunistická strana Číny zvažuje neomezený mandát pro svého generálního tajemníka a tamní hlavu státu Si Ťin-pchinga.
           13:29
           Humanitární katastrofa v Jemenu
            OSN shání peníze na zastavení jedné z nejhorších humanitárních katastrof dneška. Jemen, ve kterém občanská válka zpustošila čtyři pětiny infrastruktury, čelí epidemiím i hladomoru.
            16:04
            Obsazení postu náčelníka Generálního štábu
             Ministryně Karla Šlechtová bude ve středu jednat s prezidentem o obsazení postu náčelníka Generálního štábu Armády České republiky.
             16:45
             Kytice jako bytové divadlo
              Zatím nejkomornější zpracování Erbenových balad v podání Jakuba Špalka a Jana Potměšila mělo tento týden premiéru v divadle Klubovna v pražské Jindřišské ulici.
              19:06
              Dílny a pozemky zpět ve školách?
               Zvýšit zájem žáků o řemesla má vrácení povinných dílen a pozemků do výuky základních škol. V týdnu se na tom shodli zástupci profesních organizací s premiérem v demisi.
               21:49
               Funkční granát v pražské Vltavě
                Našel ho hledač kovů u Podolského nábřeží. Kvůli práci pyrotechniků v místě víc než hodinu stála doprava.
                22:05
                Na vesnice se vracejí kurníky
                 Lidé rozšiřují vlastní chovy. Farmy, které prodávají nosnice, potvrzují velký zájem. Při současných vysokých cenách vajec slepice dokážou ušetřit i tisíce korun ročně.
                 24:08
                 Elektronická evidence tržeb
                  Příští týden už to bude rok, co se po restauracích elektronická evidence tržeb rozšířila i na obchody.
                  24:17
                  Vzácné nemoci
                   Některou ze vzácných nemocí trpí v Česku až 20 tisíc lidí – polovina z nich jsou děti. Řada pacientů se jen těžko dostává k diagnóze – stejnou chorobu totiž má na světě třeba jen několik lidí.
                   26:43
                   70 let od komunistického puče
                    Česko si připomíná 70. výročí komunistického puče. Po celé republice probíhá řada akcí – vzpomínkových, pietních, ale i demonstrací.
                    28:02
                    70 let od komunistického puče
                     Technicky vzato šlo před 70 lety o rekonstrukci vlády. Praktické důsledky byly obrovské a proměnily Československo na čtyři dekády.
                     30:55
                     70 let od komunistického puče
                      Takzvaný Vítězný únor patřil k hlavním komunistickým svátkům. Například v roce 1958 si ho strana připomněla přehlídkou pěti tisíc milicionářů na Letné.
                      32:07
                      70 let od komunistického puče
                       Ne všichni se ale s převratem smířili. Za aktivní odboj a odpor proti komunismu ministerstvo obrany a Etická komise ocenily od roku 2011 více než patnáct set lidí.
                       34:52
                       70 let od komunistického puče
                        I tak je teď komunistická strana nejblíže k podílu na moci od listopadu 1989. S hnutím ANO vyjednává o podpoře druhé vlády Andreje Babiše.
                        36:01
                        Memorandum demokratů
                         Politický a právní propadák – tak nazval šéf Bílého domu upravené memorandum demokratů ke kauze ruského vlivu v amerických prezidentských volbách. To reaguje na nedávnou zprávu republikánů, která kritizovala FBI za údajně zaujaté vyšetřování.
                         36:34
                         Spory kolem kontroverzního polského zákona
                          Spory kolem kontroverzního polského zákona o holocaustu začne přímo v Izraeli řešit skupina polských odborníků. Legislativa sklidila mezinárodní kritiku, a to i od jednoho z největších spojenců Varšavy – Spojených států.
                          38:54
                          Ceny ministra kultury
                           Tituly Rytíř, Dáma a Mecenáš české kultury právě v těchto chvílích uděluje ministr kultury v demisi Ilja Šmíd.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž48 minut
                           Další díl
                           26. únor 2018

                           Přehled dílů

                           Stopáž54 minut

                           20. květen

                           Obránci Azovstalu dostali příkaz zastavit boje — Vývoj války na Ukrajině — Situace na východě Ukrajiny — Ruské tresty za podporu Ukrajiny — Válka na Ukrajině — Schröder opouští ruskou firmu Rosněfť — Vklady lidí u bank klesly — Inflace v Británii opět stoupla — Konec vyšetřování kauzy o úniku policejních informací — Hrozba potravinové krize — Kybernetický útok na ŘSD — 75. ročník festivalu v Cannes — Česko dostane z fondů EU 680 milionů korun — Německo hlásí první případ opičích neštovic — Auto z r. 1955 za rekordních 135 mil. eur — První tropický den v Česku — Výstraha před bouřkami — Žádosti o příspěvky na bydlení — Roste zájem o příspěvky na bydlení — Finanční situace seniorů — Gazprom od zítřka přeruší vývoz plynu do Finska — Rozšíření NATO o Švédsko a Finsko — Festival muzejních nocí — Korupční kauza Dušana Kováčika — Loď Starliner odstartovala k ISS — Policie odhalila padělatele peněz — Nová vláda ve Francii — Joe Biden na návštěvě Jižní Koreje — Ubytovna pro uprchlíky v Kramolíně — Dotace na obecní nemovistosti — Falešný hrob sv. Metoděje — Poslední album Mira Žbirky

                           Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           20. květen

                           Ve znakovém jazyce

                           Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           19. květen

                           Válka na Ukrajině — Evakuace z Azovstalu pokračuje — Proces s ruským vojákem — Obránci Azovstalu — G7 schválila další finanční pomoc Ukrajině — Prodloužení nouzového stavu — Česko dostane z fondů EU 680 milionů korun — Rozšíření NATO o Švédsko a Finsko — Soud potvrdil osvobození exministra Bárty — Útok na škole v německém Bremerhavenu — Nedostatek kojenecké výživy v USA — Janáčkova filharmonie se loučí s domovskou scénou — Cena Wernera von Siemense — Pokuty za lockdownové večírky v Downing Street — Práce pro ukrajinské uprchlíky v Česku — Pracovní místa pro uprchlíky z Ukrajiny — Zemřel hudební skladatel Vangelis — Ochranné ploty v Národním parku České Švýcarsko — Česko očekávají silné bouřky — Tromby na východě Čech — Benzin v Česku opět zdražuje — Ceny PHM dle krajů — Alternativní paliva zdražují na ceně — Soud s bývalým elitním prokurátorem Kováčikem — Přezkum prominutí DPH — Policie dopadla organizovanou skupinu zlodějů dřeva — V Chrastavě chystají záložní způsob vytápění — Zadávání veřejných zakázek a kontrola dodavatelů — Opičí neštovice se šíří v Evropě i Americe — Policie nezahájí vyšetřování smrti reportérky — Sberbank jde k likvidaci — EK žaluje Česko kvůli pravidlům o obsahu audiovizuálních médií — Půdní injektáž na záchranu stromů v Brně — Konec uzavírky mostu v Tetčicích — Náhrady za nevyužité monoklonální protilátky — Pohřeb Medy Mládkové — Česká filharmonie na Pražském jaru

                           Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           19. květen

                           Ve znakovém jazyce

                           Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           18. květen

                           Vývoj války na Ukrajině — Osud obránců z Azovstalu — Válka na Ukrajině — Obránci Mariupolu v zajetí ruských separatistů — Moskva oznámila vyhoštění desítek francouzských a italských diplomatů — Změny schválené Senátem — Podány žádosti o vstup do NATO — Technika a výzbroj Armády ČR — Vyvlastnění pozemků u Tábora — Příspěvek 5000 korun na dítě — Mezinárodní den muzeí — Vláda schválila návrh na další milostivé léto — EU chce omezit závislost na ruském plynu — Možnosti dodávek ropy do ČR — Policie obvinila ředitele SÚRAO — Na Labi rostou nová přístaviště — Kampaň pro mladé řidiče — Inflace v EU vystoupila na rekordních 8,1 % — Volně prodejné léky zdražují — Pomoc lidem prchajícím před válkou — Novinky v dávkách pro uprchlíky — Ukrajinští uprchlíci na hlavním nádraží v Praze — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Prodeje a výroba osobních aut — Dopady války na tuzemské podnikatele — Útočník s lukem a šípy se přiznal k vraždě pěti lidí — Stranické primárky v USA — Zrušení postu odborných náměstků na ministerstvech — Zpráva o stavu klimatu — Cenu Arnošta Lustiga převzal Šimon Pánek — Klesá zájem o tradiční řemesla — Jan Kočka obviněn z vydírání — Bourání nájezdu na Barrandovský most — Příběh Hany Sternlichtové

                           Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           18. květen

                           Ve znakovém jazyce

                           Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám