25. únor 2018

Obsah dílu

Headlines — Jednání o vládě — Jednání o vládě — Jednání o vládě — Zakončení zimní olympiády — Návrat olympioniků — Zadržení Sáliha Muslima — Mráz v Česku — Zamrzlé Lipno — Mandát čínského prezidenta — Humanitární katastrofa v Jemenu — Obsazení postu náčelníka Generálního štábu — Kytice jako bytové divadlo — Dílny a pozemky zpět ve školách? — Funkční granát v pražské Vltavě — Na vesnice se vracejí kurníky — Elektronická evidence tržeb — Vzácné nemoci — 70 let od komunistického puče — 70 let od komunistického puče — 70 let od komunistického puče — 70 let od komunistického puče — 70 let od komunistického puče — Memorandum demokratů — Spory kolem kontroverzního polského zákona — Ceny ministra kultury

Části dílu

00:02
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:37
  Jednání o vládě
   Končí týden, který znamenal zlom v sestavování příští vlády. Andrej Babiš označil za jedinou momentálně možnou variantu spolupráci s ČSSD podporovanou komunisty.
   01:20
   Jednání o vládě
    Andrej Babiš také řekl, že není možné pokračovat v jednání o podpoře vlády s SPD, dokud ta bude trvat na současném návrhu referenda.
    04:00
    Jednání o vládě
     A jak hodnotí politické dění sami lidé?
     04:51
     Zakončení zimní olympiády
      Ruská vojenská rozvědka se v den zahájení olympiády dostala do počítačů organizačního týmu v Pchjongčchangu.
      07:45
      Návrat olympioniků
       Někteří čeští medailisté už jsou doma. Biatlonisté Veronika Vítková a Michal Krčmář přiletěli do Prahy dnes dopoledne.
       08:04
       Zadržení Sáliha Muslima
        Na základě turecké žádosti Interpolu zadržela policie v Praze v noci na neděli syrského Kurda Sáliha Muslima. Tvrdí to turecká média.
        09:05
        Mráz v Česku
         Živý vstup Marka Štětiny.
         11:42
         Zamrzlé Lipno
          Na Lipně se díky silnému mrazu otevírá nejdelší přírodní bruslařská dráha. Led na jezeře v posledních dnech výrazně zesílil. V neděli toho využily stovky lidí.
          13:07
          Mandát čínského prezidenta
           Komunistická strana Číny zvažuje neomezený mandát pro svého generálního tajemníka a tamní hlavu státu Si Ťin-pchinga.
           13:29
           Humanitární katastrofa v Jemenu
            OSN shání peníze na zastavení jedné z nejhorších humanitárních katastrof dneška. Jemen, ve kterém občanská válka zpustošila čtyři pětiny infrastruktury, čelí epidemiím i hladomoru.
            16:04
            Obsazení postu náčelníka Generálního štábu
             Ministryně Karla Šlechtová bude ve středu jednat s prezidentem o obsazení postu náčelníka Generálního štábu Armády České republiky.
             16:45
             Kytice jako bytové divadlo
              Zatím nejkomornější zpracování Erbenových balad v podání Jakuba Špalka a Jana Potměšila mělo tento týden premiéru v divadle Klubovna v pražské Jindřišské ulici.
              19:06
              Dílny a pozemky zpět ve školách?
               Zvýšit zájem žáků o řemesla má vrácení povinných dílen a pozemků do výuky základních škol. V týdnu se na tom shodli zástupci profesních organizací s premiérem v demisi.
               21:49
               Funkční granát v pražské Vltavě
                Našel ho hledač kovů u Podolského nábřeží. Kvůli práci pyrotechniků v místě víc než hodinu stála doprava.
                22:05
                Na vesnice se vracejí kurníky
                 Lidé rozšiřují vlastní chovy. Farmy, které prodávají nosnice, potvrzují velký zájem. Při současných vysokých cenách vajec slepice dokážou ušetřit i tisíce korun ročně.
                 24:08
                 Elektronická evidence tržeb
                  Příští týden už to bude rok, co se po restauracích elektronická evidence tržeb rozšířila i na obchody.
                  24:17
                  Vzácné nemoci
                   Některou ze vzácných nemocí trpí v Česku až 20 tisíc lidí – polovina z nich jsou děti. Řada pacientů se jen těžko dostává k diagnóze – stejnou chorobu totiž má na světě třeba jen několik lidí.
                   26:43
                   70 let od komunistického puče
                    Česko si připomíná 70. výročí komunistického puče. Po celé republice probíhá řada akcí – vzpomínkových, pietních, ale i demonstrací.
                    28:02
                    70 let od komunistického puče
                     Technicky vzato šlo před 70 lety o rekonstrukci vlády. Praktické důsledky byly obrovské a proměnily Československo na čtyři dekády.
                     30:55
                     70 let od komunistického puče
                      Takzvaný Vítězný únor patřil k hlavním komunistickým svátkům. Například v roce 1958 si ho strana připomněla přehlídkou pěti tisíc milicionářů na Letné.
                      32:07
                      70 let od komunistického puče
                       Ne všichni se ale s převratem smířili. Za aktivní odboj a odpor proti komunismu ministerstvo obrany a Etická komise ocenily od roku 2011 více než patnáct set lidí.
                       34:52
                       70 let od komunistického puče
                        I tak je teď komunistická strana nejblíže k podílu na moci od listopadu 1989. S hnutím ANO vyjednává o podpoře druhé vlády Andreje Babiše.
                        36:01
                        Memorandum demokratů
                         Politický a právní propadák – tak nazval šéf Bílého domu upravené memorandum demokratů ke kauze ruského vlivu v amerických prezidentských volbách. To reaguje na nedávnou zprávu republikánů, která kritizovala FBI za údajně zaujaté vyšetřování.
                         36:34
                         Spory kolem kontroverzního polského zákona
                          Spory kolem kontroverzního polského zákona o holocaustu začne přímo v Izraeli řešit skupina polských odborníků. Legislativa sklidila mezinárodní kritiku, a to i od jednoho z největších spojenců Varšavy – Spojených států.
                          38:54
                          Ceny ministra kultury
                           Tituly Rytíř, Dáma a Mecenáš české kultury právě v těchto chvílích uděluje ministr kultury v demisi Ilja Šmíd.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž48 minut
                           Další díl
                           26. únor 2018

                           Přehled dílů

                           Stopáž54 minut

                           1. únor

                           Headlines — Schůzka Petra Pavla s nejvyššími ústavními činiteli — Jednání Petra Pavla s ústavními činiteli — Vzájemná očekávání vlády a Petra Pavla — Program Petra Pavla — Vojenská pomoc Ukrajině — Gesto ČNB pro Ukrajinu — Proměna České pošty — Vládní ano jednodenním volbám — Podpora zelených firem — Konec kontrol na hranicích se Slovenskem — Ocenění snímků z válečné zóny — Výsledek hospodaření Česka — Verdikt nad Petrem Nečasem — Závěry z všetřování případu náboje v obálce pro Moniku Babišovou — Lavinové nebezpečí v Krkonoších — Varování před toulavým medvědem — Přípravy na inauguraci nového prezidenta — Kancelář prezidenta republiky — Ochrana Petra Pavla před inaugurací — Výdaje za strop energií — Utajované dokumenty u exprezidentů USA — Stávky ve Velké Británii — Soud s Josefem Skálou — Marek Prchal končí u Andreje Babiše — Nález ztracené radioaktivní kapsle — Pokračování stávky zaměstnanců firmy Nexen — Skandál na Západočeské univerzitě — Test prvního chytrého přejezdu — Plánované změny ve výuce školáků — 20 let od tragédie raketoplánu Columbus — Rozpadlý kostel v Dubu na Moravou — Únor bez alkoholu — Nový fotbalový stadion v Pardubicích

                           1. 2. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           1. únor

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           1. 2. 2023 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           31. leden

                           Headlines — Pomalejší růst české ekonomiky — Zpomalení růstu české ekonomiky — Meziroční vývoj české ekonomiky — Plány na zlevnění energií — Revize programového prohlášení vlády — Válka na Ukrajině — Žádost Ukrajiny o další techniku — Schůzky nově zvoleného prezidenta — Provoz prezidentské kanceláře — Čínská kritika kvůli Tchaj-wanu — Stížnosti na sázky na Andreje Babiše — Generální stávka ve Francii kvůli penzím — Pololetní hodnocení žáků a studentů — Soud projedná výrok Ladislava Vrabela — Dopravní komplikace kvůli počasí — Index vnímání korupce za r. 2022 — Uzavření restaurací mimo sezonu — Zpoždění ve výplatě dávek — Příspěvek na bydlení vyplacené dávky v r. 2022 — Přibývá zájemců o pomoc — Stávka zaměstnanců firmy Nexen — Rok veterinárního dozoru — Útok na pákistánskou mešitu — Výroční propad britské ekonomiky — Soud v kauze sportovních dotací — Vážné nehody kvůli mikrospánku — Zrušení části zákona o advokacii — Zahájení stavby památníku v Letech — Zásoby plynu v Evropě — Unikátní most přes řeku Moravu — Ocenění Pečovatel roku — Český zástupce v Eurovizi

                           31. 1. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           31. leden

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           31. 1. 2023 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           30. leden

                           Headlines — Kalendář Petra Pavla — Rozhovory nově zvoleného prezidenta — Volební dozvuky — Miloš Zeman o důvodech Babišovy prohry — Předposlední pracovní cesta prezidenta — Vzpomínky generálů k výročí vzniku ČR — Boje na jihu a východě Ukrajiny — Boje o Vuhledar — Turecko o rozšíření NATO — Ekologická havárie na Bečvě u soudu — Škoda Auto omezí kvůli čipům výrobu — Má vlast ve velšské opeře — Soud v kauze dotací pro sport — Spotřeba zemního plynu v ČR — Šíření respiračních chorob zpomaluje — Tragická smrt chodkyně v Praze — Vánice na horách — Jmenování předsedy Ústavního soudu — Spor o jmenování nového předsedy ÚS — Slavnostní uvedení nového prezidenta do funkce — Práce neúspěšných kandidátů — Vyšetřování policejní brutality v Memphisu — Útok v pákistánské mešitě — Počet OSVČ — Neomezená stávka zaměstnanců Nexenu — Zemřel Jaroslav Šedivý — Prodejny v malých obcích — Registrace pro ukrajinské uprchlíky — Dostavba D1 u Přerova — Muž s pistolí v Brně — Škodná v šumavských lesích — Podání přiznání k dani z nemovitosti — Čištění hal v Brodu nad Tichou — Hra 1984 ve Švandově divadle

                           30. 1. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           30. leden

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           30. 1. 2023 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám