24. únor 2018

Část: Únor 1948

Obsah dílu

Headlines — Ester Ledecká je dvojnásobnou olympijskou vítězkou — Ústavní zákon o referendu — Spory o referendum — Členství Česka v EU — Snaha o syrské příměří — Do Česka doputovaly tuhé mrazy — Protesty v Budapešti — Předvolební tlak na maďarské neziskovky — Únor 1948 — Dokument Křišťálový fantom — Čerpání evropských dotací — Vypískání hlavy státu — Skautů v Česku přibývá — Lidé s trvale krácenou penzí — Držení zbraní tři roky po masové vraždě v Uherském Brodě — Zimní olympiáda 2018 končí — Česká stopa na olympiádě — První kopec šampionky — Fanoušci mezi samotnými sportovci — Jak poznat Alzheimerovu nemoc — Ruská kryptoměna

Části dílu

00:02
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:34
  Ester Ledecká je dvojnásobnou olympijskou vítězkou
   Události začínáme mimořádně sportem. Protože na zimní olympiádě si česká reprezentantka připsala mimořádný úspěch. Ester Ledecká získala v Pchjongčchangu druhé zlato.
   03:41
   Ústavní zákon o referendu
    Ústavní zákon o referendu umožňující například hlasovat o vystoupení České republiky z Evropské unie ve sněmovně neprojde.
    04:19
    Spory o referendum
     Už příští týden začnou ústavní zákon o referendu z pera SPD projednávat poslanci. Většina klubů bude hned v 1. čtení pro jeho zamítnutí.
     07:10
     Členství Česka v EU
      Jak členství v Evropské unii vnímají sami obyvatelé Česka? Jsou skeptičtější než třeba Slováci, Poláci nebo Maďaři.
      08:18
      Snaha o syrské příměří
       Příměří pro těžce zkoušené obyvatele Východní Ghúty v Sýrii. Právě teď o něm jedná Rada bezpečnosti OSN. 30denní klid zbraní by dovolil dopravit civilistům pomoc.
       11:27
       Do Česka doputovaly tuhé mrazy
        Živý vstup Ivy Piskalové.
        14:15
        Protesty v Budapešti
         Tisíce studentů a učitelů demonstrovaly včera večer v Budapešti. Požadují reformu vzdělávacího systému.
         14:34
         Předvolební tlak na maďarské neziskovky
          Maďarská vláda stupňuje tlak proti neziskovým organizacím. Do parlamentu poslala návrh zákona, který má výrazně ztížit práci těm, které jsou zaměřeny na migranty.
          16:47
          Únor 1948
           Lidé v Česku uctili památku obětí minulého režimu - a to v předvečer sedmdesátého výročí komunistického státního převratu v Československu.
           17:29
           Dokument Křišťálový fantom
            70 let od komunistického převratu připomene Česká televize mimo jiné dokumentem Křišťálový fantom. Režisér Pavel Paleček v něm zachycuje setkání dcery komunistického prokurátora Karla Vaše a syna generála Heliodora Píky.
            20:31
            Čerpání evropských dotací
             Ministerstvo pro místní rozvoj chce zrychlit čerpání evropských dotací z integrovaného regionálního operačního programu.
             22:44
             Vypískání hlavy státu
              Vypískání hlavy státu - i tak by se daly popsat záběry, které zaujaly i na sociálních sítích.
              23:09
              Skautů v Česku přibývá
               Za poslední rok složily skautský slib v Česku další dvě tisícovky lidí. S rostoucím zájem o skauting ale organizace narážejí na své limity. Personální i prostorové.
               25:11
               Lidé s trvale krácenou penzí
                Přibývá seniorů, kteří předčasně odcházejí do důchodu.
                25:31
                Držení zbraní tři roky po masové vraždě v Uherském Brodě
                 Dnes jsou to přesně tři roky od tragédie v Uherském Brodě. Legální držitel zbraně tam zastřelil v místní restauraci 8 lidí, pak i sám sebe. Kvůli události se zpřísnil zákon o držení zbraní.
                 27:51
                 Zimní olympiáda 2018 končí
                  Česko zažilo během předposledního dne dva výrazné momenty - marný boj hokejistů o bronzovou medaili, ale i druhé zlato.
                  29:53
                  Česká stopa na olympiádě
                   Česká stopa na olympiádě je opět poměrně znatelná. Výprava byla - co do počtu sportovců - vůbec největší v historii. Měla 94 členů .
                   30:35
                   První kopec šampionky
                    O ty hlavní úspěchy se přitom letos postarala Češka, která vyrostla poněkud mimo domácí systém výchovy sportovců. Poprvé se postavila na lyže na kopcích kolem Špindlerova Mlýna. A symbolicky právě tam taky ladila formu těsně před olympiádou.
                    32:31
                    Fanoušci mezi samotnými sportovci
                     Na Hrách závodil každý sám za sebe. Radost a úspěch ale slavili spolu. Většina olympioniků zápasy a závody svých kamarádů prožívala intenzivněji a s většími nervy než ty svoje.
                     35:01
                     Jak poznat Alzheimerovu nemoc
                      Víc než 150 tisíc lidí trpí v Česku Alzheimerovou nemocí. Do roku 2050 by jich podle Světové zdravotnické organizace mohlo být až třikrát víc.
                      37:13
                      Ruská kryptoměna
                       S vlastní kryptoměnou přišel ruský farmář Michail Šljapnikov. Považuje ji za nástroj moderní doby a věří, že se v jeho zemi prosadí.
                       Přehrát celé video
                       Stopáž41 minut
                       Další díl
                       25. únor 2018

                       Přehled dílů

                       Stopáž54 minut

                       22. březen

                       Změny v penzích — Jednání vlády s opozicí — Hospodaření důchodového systému — Zelenskyj u frontové linie — Válka na Ukrajině a drony — Kompenzace Slovensku za odávky zbraní Ukrajině — Těžba uhlí v ČR — Razie proti hnutí Říští občané v Německu — Kauza večírků v Downing street 10 — Pracovní úrazy — Zdravotní prohlídky — Provoz na železnici v Řecku — Výstava o Alfonsu Muchovi — Solidární příspěvěk na ubytování uprchlíků — Průzkum na trase dálnice D35 — Rozšíření regionálního vysílání ČT24 — Kontroly cen potravin — Podpora onkologických pacientů — Český dobrovolník zraněný na frontě — Ocenění Gentleman silnic — Transformace České pošty — Pošta zdražuje — Rušení poboček České pošty — Budoucnost ostravského primátora — Vyšetřování exprezidenta Trumpa — Ochrana zemědělské půdy — Dodávky tanků Leopard do ČR — Soud kvůli smrtelné nehodě v Adršpachu — Organické sloučeniny z asteroidu — Oprava opěrných zdí v Karlových Varech — Projev prezidenta Macrona — Zdražování potravin v Polsku — Ceny Wernera von Siemense — Plavební sezona na brněnské přehradě — Spor zaměstnanců s ředitelem ÚSTR — Začal festival dokumentárních filmů Jeden svět

                       22. 3. 2023 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       22. březen

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       22. 3. 2023 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       21. březen

                       Headlines — Změny v penzích — Valorizace důchodů — Jednání lídrů koalice — Prezident na návštěvě Německa — Jednání Petra Pavla s Olafem Scholzem — Velké zásoby plynu — Přípravy na příští zimu — Plány úspor a další podpora — Rekordní zisky ČEZ — Japonský premiér na Ukrajině — Budoucnost aut s spalovacím motorem — Ceny Czech Grand Design — Čínský prezident v Moskvě — ÚS o vyhlášce obce Loket na Sokolovsku — Pátrání po majetku ruských oligarchů — Loni ubylo narozených dětí — Migrace obyvatel — Hlavní příčiny úmrtí — Oprava kroměřížských památek — Trest pro Patrika Tušla — Předpověď počasí pro zemědělce — Bourání domu, kde zavraždili Kuciaka s partnerkou — Spor o důchodovou reformu ve Francii — Soud v kauze zřícení mostu ve Vilémově — Astronomům vadí ružice Starlink — Spor o stavbu hobbymarketu v Brně — Připomínka odbojáře Václava Morávka — Aukce Kokoshkova obrazu

                       21. 3. 2023 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       21. březen

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       21. 3. 2023 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       20. březen

                       Headlines — Čínský prezident v Moksvě — Sbližování Ruska a Číny — Návštěva SI v Moskvě — Čínsko-ruské vztahy — Vojenské dodávky Ukrajině — Změny v penzijním systému — Akcie bank — Stavební povolení na část D35 — Deratizace na sídlištích v Liberci — Plyn zlevňuje — Nová minisérie ČT Volha — Doplnění Ústavního soudu — Špatně zajištěné auto — Nová zelená úsporám Light — Žádosti o dotace — Vyšetřování Vratislava Mynáře — Na Ukrajině padl druhý český dobrovolník — Boje na Ukrajině — Zapojení českých občanů do války na Ukrajině — Dobrovolníci pomáhají na Ukrajině — Soud v kauze vynášení informací z trestních kauz — Nedostatek míst ve školách — Pomoc po zemětřesení v Turecku a Sýrii — Jednání o nedůvěře francouzské vládě — Omezení na brněnském okruhu — Akademici zvažují stávku — Dvacet let od invaze do Iráku — Rusko zmrazilo aktiva Volkswagenu — Nové vedení obce Hrčava — Přibývá drobných chovatelů drůbeže — Oteplování planety — Podrobnější zkoumání plic — Vynález zipu

                       20. 3. 2023 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       20. březen

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       20. 3. 2023 na ČT24

                       Události na sociálních sítích

                       Napište nám