41 minut

24. února 2018

Část: Vypískání hlavy státu

Obsah dílu

Headlines — Ester Ledecká je dvojnásobnou olympijskou vítězkou — Ústavní zákon o referendu — Spory o referendum — Členství Česka v EU — Snaha o syrské příměří — Do Česka doputovaly tuhé mrazy — Protesty v Budapešti — Předvolební tlak na maďarské neziskovky — Únor 1948 — Dokument Křišťálový fantom — Čerpání evropských dotací — Vypískání hlavy státu — Skautů v Česku přibývá — Lidé s trvale krácenou penzí — Držení zbraní tři roky po masové vraždě v Uherském Brodě — Zimní olympiáda 2018 končí — Česká stopa na olympiádě — První kopec šampionky — Fanoušci mezi samotnými sportovci — Jak poznat Alzheimerovu nemoc — Ruská kryptoměna

Části dílu

00:02
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:34
  Ester Ledecká je dvojnásobnou olympijskou vítězkou
   Události začínáme mimořádně sportem. Protože na zimní olympiádě si česká reprezentantka připsala mimořádný úspěch. Ester Ledecká získala v Pchjongčchangu druhé zlato.
   03:41
   Ústavní zákon o referendu
    Ústavní zákon o referendu umožňující například hlasovat o vystoupení České republiky z Evropské unie ve sněmovně neprojde.
    04:19
    Spory o referendum
     Už příští týden začnou ústavní zákon o referendu z pera SPD projednávat poslanci. Většina klubů bude hned v 1. čtení pro jeho zamítnutí.
     07:10
     Členství Česka v EU
      Jak členství v Evropské unii vnímají sami obyvatelé Česka? Jsou skeptičtější než třeba Slováci, Poláci nebo Maďaři.
      08:18
      Snaha o syrské příměří
       Příměří pro těžce zkoušené obyvatele Východní Ghúty v Sýrii. Právě teď o něm jedná Rada bezpečnosti OSN. 30denní klid zbraní by dovolil dopravit civilistům pomoc.
       11:27
       Do Česka doputovaly tuhé mrazy
        Živý vstup Ivy Piskalové.
        14:15
        Protesty v Budapešti
         Tisíce studentů a učitelů demonstrovaly včera večer v Budapešti. Požadují reformu vzdělávacího systému.
         14:34
         Předvolební tlak na maďarské neziskovky
          Maďarská vláda stupňuje tlak proti neziskovým organizacím. Do parlamentu poslala návrh zákona, který má výrazně ztížit práci těm, které jsou zaměřeny na migranty.
          16:47
          Únor 1948
           Lidé v Česku uctili památku obětí minulého režimu - a to v předvečer sedmdesátého výročí komunistického státního převratu v Československu.
           17:29
           Dokument Křišťálový fantom
            70 let od komunistického převratu připomene Česká televize mimo jiné dokumentem Křišťálový fantom. Režisér Pavel Paleček v něm zachycuje setkání dcery komunistického prokurátora Karla Vaše a syna generála Heliodora Píky.
            20:31
            Čerpání evropských dotací
             Ministerstvo pro místní rozvoj chce zrychlit čerpání evropských dotací z integrovaného regionálního operačního programu.
             22:44
             Vypískání hlavy státu
              Vypískání hlavy státu - i tak by se daly popsat záběry, které zaujaly i na sociálních sítích.
              23:09
              Skautů v Česku přibývá
               Za poslední rok složily skautský slib v Česku další dvě tisícovky lidí. S rostoucím zájem o skauting ale organizace narážejí na své limity. Personální i prostorové.
               25:11
               Lidé s trvale krácenou penzí
                Přibývá seniorů, kteří předčasně odcházejí do důchodu.
                25:31
                Držení zbraní tři roky po masové vraždě v Uherském Brodě
                 Dnes jsou to přesně tři roky od tragédie v Uherském Brodě. Legální držitel zbraně tam zastřelil v místní restauraci 8 lidí, pak i sám sebe. Kvůli události se zpřísnil zákon o držení zbraní.
                 27:51
                 Zimní olympiáda 2018 končí
                  Česko zažilo během předposledního dne dva výrazné momenty - marný boj hokejistů o bronzovou medaili, ale i druhé zlato.
                  29:53
                  Česká stopa na olympiádě
                   Česká stopa na olympiádě je opět poměrně znatelná. Výprava byla - co do počtu sportovců - vůbec největší v historii. Měla 94 členů .
                   30:35
                   První kopec šampionky
                    O ty hlavní úspěchy se přitom letos postarala Češka, která vyrostla poněkud mimo domácí systém výchovy sportovců. Poprvé se postavila na lyže na kopcích kolem Špindlerova Mlýna. A symbolicky právě tam taky ladila formu těsně před olympiádou.
                    32:31
                    Fanoušci mezi samotnými sportovci
                     Na Hrách závodil každý sám za sebe. Radost a úspěch ale slavili spolu. Většina olympioniků zápasy a závody svých kamarádů prožívala intenzivněji a s většími nervy než ty svoje.
                     35:01
                     Jak poznat Alzheimerovu nemoc
                      Víc než 150 tisíc lidí trpí v Česku Alzheimerovou nemocí. Do roku 2050 by jich podle Světové zdravotnické organizace mohlo být až třikrát víc.
                      37:13
                      Ruská kryptoměna
                       S vlastní kryptoměnou přišel ruský farmář Michail Šljapnikov. Považuje ji za nástroj moderní doby a věří, že se v jeho zemi prosadí.
                       Přehrát celé video
                       Stopáž41 minut
                       Další díl
                       25. února 2018

                       Přehled dílů

                       Stopáž55 minut

                       14. června

                       Headlines — Začátek fotbalového mistrovství Evropy — Bezpečnostní opatření před šampionátem — Fakta o ME 2024 — Favorité evropského šampionátu — Fanoušci v Lipsku — Bezpečnostní opatření na šampionátu — Představení české reprezentace na EURO — EURO jako inspirace mladým fotbalistům — Hodnocení nabídek na dostavbu jaderných elektráren — Zájemci o stavbu nových bloků — Závěry summitu G7 a pomoc Ukrajině — Nedostatek dozorců ve věznicích — Poslední projev prezidentky Čaputové — Vyšetřování střelby na FF UK — Ceny Tima Stopparda — Sněmovna o korespondenční volbě — Trump navštívil Kongres — Jelen proskočil čelním sklem autobusu — Aplikace láka turisty na méně známá místa — Nové značení záchranářských sanitek — Označení záchranářských sanitek — Vybavení záchranářské sanitky — Vyšetřování žhářského útoku v Praze — Podpora strany Reform UK roste — Jednání o příměří v Gaze — Trest pro čínskou aktivistku — Požáry ve Středočeském kraji — Požár ve skladu pyrotechniky — Petiční stánek před Úřadem vlády — Problémy huti Liberty Ostrava — Pátrání po podezřelém z vraždy — Světový den dárců krve — Sklizeň česneku — Koncert Laca Décziho — Zemřel veterán Charles Gad Strasser

                       14. 6. 2024 na ČT1
                       Stopáž55 minut

                       14. června

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       14. 6. 2024 na ČT24
                       Stopáž55 minut

                       13. června

                       Headlines — Jednání o růstu platů — Platy ve zdravotnictví a justici — Požadavky na růst platů — Požadavky justice na růst platů — Tarifní platy pracovníků v justici — Summit G7 — Mobilizace branců na Ukrajině — Hizballáh zaútočil na Izrael — Problémy Liberty Ostrava — Náhrada mezd pro pracovníky Liberty Ostrava — Velký firmy v Moravskoslezském kraji — Dočasná ochrana uprchlíků — Druhý den návštěvy slovenské prezidentky — Objem poskytnutých hypoték — Nová střelnice u tábora — Kniha roku — Nové americké sankce proti Rusku — Předpověď počasí na další dny — Armádní výcvik pro středoškoláky — Drogový gang z Ostravy — Odstranění petičního stánku u Úřadu vlády — Snadnější rozvody manželství — Počet rozvodů — Dopady rozvodu na děti — Ústavní stížnost na změny v důchodech — Pokuta za chybně vydanou jízdenku — Demonstrace v Argentině — Cesta ministra Bartoše do USA — Odměna pro Elona Muska — Transformace regionu Trojmezí — Dodávka vrtulníku pro amádu — Obvinění kvůli požáru Alzheimer centra — Zpráva o stavu světových oceánů — Příspěvky pro ukrajinské uprchlíky s handicapem — Ocenění mladých vědců — Obnova pyramid kutnohorské kostnici

                       13. 6. 2024 na ČT1
                       Stopáž55 minut

                       13. června

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       13. 6. 2024 na ČT24
                       Stopáž55 minut

                       12. června

                       Modernizace tankové brigády — Nákup tanků Leopard — Modernizace armády — Plán strategických projektů — Slovenská prezidentka v Praze — Rozhovor se Zuzanou Čaputovou — Konference Česko na křižovatce — Zvyšování konkurenceschopnosti — Jednání o zavedení cel na čínská elektroauta — Soud v Hunterem Bidenem — Šéf NATO jednal s Viktorem Orbánem — Natáčení seriálu Děcko — Jednání o zavedení korespondenční volby — Rychlost na českých železnicích — Ústavní soud o kauze Dominika Feriho — Zákon o dostupném bydlení — Zabezpečení českých železnic — Tratě chráněné systémem ETCS — Příprava záchranářů na mimořádné události — Zabezpečení vlakových vagónů — Zájem o studium medicíny v Plzni — Liberty Ostrava žádá soud o povolení reorganizace — Boje na Ukrajině — ÚS od odškodnění pro pozůstalé obětí nehody — Předvolební kampaň ve Francii — Jednání o příměří v Gaze — Nehoda kamionu na D7 — Trest za schvalování terorismu — Aktivisté před Úřadem vlády — Rekonstrukce přehrady v Nechranicích — Šíření komára tygrovaného v Evropě — Požáry v Brazílii — Práce robotů v podzemí — Začal festival Rock for People

                       12. 6. 2024 na ČT1
                       Stopáž55 minut

                       12. června

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       12. 6. 2024 na ČT24
                       Stopáž55 minut

                       11. června

                       Inflace za květen — Vliv cen na poptávku a spotřebu — Vývoj spotřebitelských cen — Ceny zboží a služeb — Hledání nového generálního tajemníka NATO — Konference o Ukrajině v Berlíně — Soud s bývalým důstojníkem Pohraniční střáže — Následky bleskových povodní — Bleskové povodně ve Valašských Kloboukách — Rada bezpečnosti o situaci v Gaze — Mezinárodní konference pro Gazu — Film Vzor líčí šikanu i vztek mladých — Změny ve sněmovně — Odstranění havarovaného vlaku v Pardubicích — Houba pojmenovaná po českém vědci — Policisté na Děčínsku — Blesková povodeň ve Valašských Kloboukách — Nasycení půdy vodou — Srážky v květnu — Průtok vody v řekách — Opatření proti suchu — Novela zákona o držení střelných zbraní — Zákon o změnách v RTVS na Slovensku — Porota uznala Huntera Bidena vinným — Přípravy opravy mostu v Ústí nad Labem — Hořící auto v Praze — Vlak poháněný energií z baterií — Připomínka vyhlazení francouzské vesnice nacisty — Zájem o školy v přírodě — Nemovitosti v Číně — Jednání o nové spalovně v Písku — Seriál o astronautce Sally Rideové

                       11. 6. 2024 na ČT1
                       Stopáž55 minut

                       11. června

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       11. 6. 2024 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       10. června

                       Volby do Evropského parlamentu — Volby do Evropského parlamentu — Výsledky voleb do EP — Vítězové voleb — Získané mandáty v EP — Výsledek hnutí ANO ve volbách — Výsledky Pirátů a SPD — Získané mandáty v EP — Dopad voleb na politiku ve Francii — Frakce v Evropském parlamentu — Nové trendy — Volby v okolních zemích — Noví zástupci ČR v Evropském parlamentu — Výsledky v regionech — Jednání o novém složení Evropské komise — Bezpečnostní rada státu — Sabotáže v evropských zemích — Nezvěstní občané Ukrajiny — Výbuch v Polsku — Vývoj nezaměstnanosti — Odklízení poškozeného vlaku v Pardubicích — Stávka zaměstnanců RTVS — Spory uvnitř izraelského válečného kabinetu — Stavba dálnice D4 — Trestání dětí — Demolice mostu v Semilech — Končí období výsadby letniček — Přípravy KVIFF — Frankenstein v Divadle Komedie

                       10. 6. 2024 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       10. června

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       10. 6. 2024 na ČT24

                       Události na sociálních sítích

                       Napište nám