24. únor 2018

Obsah dílu

Headlines — Ester Ledecká je dvojnásobnou olympijskou vítězkou — Ústavní zákon o referendu — Spory o referendum — Členství Česka v EU — Snaha o syrské příměří — Do Česka doputovaly tuhé mrazy — Protesty v Budapešti — Předvolební tlak na maďarské neziskovky — Únor 1948 — Dokument Křišťálový fantom — Čerpání evropských dotací — Vypískání hlavy státu — Skautů v Česku přibývá — Lidé s trvale krácenou penzí — Držení zbraní tři roky po masové vraždě v Uherském Brodě — Zimní olympiáda 2018 končí — Česká stopa na olympiádě — První kopec šampionky — Fanoušci mezi samotnými sportovci — Jak poznat Alzheimerovu nemoc — Ruská kryptoměna

Části dílu

00:02
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:34
  Ester Ledecká je dvojnásobnou olympijskou vítězkou
   Události začínáme mimořádně sportem. Protože na zimní olympiádě si česká reprezentantka připsala mimořádný úspěch. Ester Ledecká získala v Pchjongčchangu druhé zlato.
   03:41
   Ústavní zákon o referendu
    Ústavní zákon o referendu umožňující například hlasovat o vystoupení České republiky z Evropské unie ve sněmovně neprojde.
    04:19
    Spory o referendum
     Už příští týden začnou ústavní zákon o referendu z pera SPD projednávat poslanci. Většina klubů bude hned v 1. čtení pro jeho zamítnutí.
     07:10
     Členství Česka v EU
      Jak členství v Evropské unii vnímají sami obyvatelé Česka? Jsou skeptičtější než třeba Slováci, Poláci nebo Maďaři.
      08:18
      Snaha o syrské příměří
       Příměří pro těžce zkoušené obyvatele Východní Ghúty v Sýrii. Právě teď o něm jedná Rada bezpečnosti OSN. 30denní klid zbraní by dovolil dopravit civilistům pomoc.
       11:27
       Do Česka doputovaly tuhé mrazy
        Živý vstup Ivy Piskalové.
        14:15
        Protesty v Budapešti
         Tisíce studentů a učitelů demonstrovaly včera večer v Budapešti. Požadují reformu vzdělávacího systému.
         14:34
         Předvolební tlak na maďarské neziskovky
          Maďarská vláda stupňuje tlak proti neziskovým organizacím. Do parlamentu poslala návrh zákona, který má výrazně ztížit práci těm, které jsou zaměřeny na migranty.
          16:47
          Únor 1948
           Lidé v Česku uctili památku obětí minulého režimu - a to v předvečer sedmdesátého výročí komunistického státního převratu v Československu.
           17:29
           Dokument Křišťálový fantom
            70 let od komunistického převratu připomene Česká televize mimo jiné dokumentem Křišťálový fantom. Režisér Pavel Paleček v něm zachycuje setkání dcery komunistického prokurátora Karla Vaše a syna generála Heliodora Píky.
            20:31
            Čerpání evropských dotací
             Ministerstvo pro místní rozvoj chce zrychlit čerpání evropských dotací z integrovaného regionálního operačního programu.
             22:44
             Vypískání hlavy státu
              Vypískání hlavy státu - i tak by se daly popsat záběry, které zaujaly i na sociálních sítích.
              23:09
              Skautů v Česku přibývá
               Za poslední rok složily skautský slib v Česku další dvě tisícovky lidí. S rostoucím zájem o skauting ale organizace narážejí na své limity. Personální i prostorové.
               25:11
               Lidé s trvale krácenou penzí
                Přibývá seniorů, kteří předčasně odcházejí do důchodu.
                25:31
                Držení zbraní tři roky po masové vraždě v Uherském Brodě
                 Dnes jsou to přesně tři roky od tragédie v Uherském Brodě. Legální držitel zbraně tam zastřelil v místní restauraci 8 lidí, pak i sám sebe. Kvůli události se zpřísnil zákon o držení zbraní.
                 27:51
                 Zimní olympiáda 2018 končí
                  Česko zažilo během předposledního dne dva výrazné momenty - marný boj hokejistů o bronzovou medaili, ale i druhé zlato.
                  29:53
                  Česká stopa na olympiádě
                   Česká stopa na olympiádě je opět poměrně znatelná. Výprava byla - co do počtu sportovců - vůbec největší v historii. Měla 94 členů .
                   30:35
                   První kopec šampionky
                    O ty hlavní úspěchy se přitom letos postarala Češka, která vyrostla poněkud mimo domácí systém výchovy sportovců. Poprvé se postavila na lyže na kopcích kolem Špindlerova Mlýna. A symbolicky právě tam taky ladila formu těsně před olympiádou.
                    32:31
                    Fanoušci mezi samotnými sportovci
                     Na Hrách závodil každý sám za sebe. Radost a úspěch ale slavili spolu. Většina olympioniků zápasy a závody svých kamarádů prožívala intenzivněji a s většími nervy než ty svoje.
                     35:01
                     Jak poznat Alzheimerovu nemoc
                      Víc než 150 tisíc lidí trpí v Česku Alzheimerovou nemocí. Do roku 2050 by jich podle Světové zdravotnické organizace mohlo být až třikrát víc.
                      37:13
                      Ruská kryptoměna
                       S vlastní kryptoměnou přišel ruský farmář Michail Šljapnikov. Považuje ji za nástroj moderní doby a věří, že se v jeho zemi prosadí.
                       Přehrát celé video
                       Stopáž41 minut
                       Další díl
                       25. únor 2018

                       Přehled dílů

                       Stopáž54 minut

                       2. únor

                       Headlines — Výhled české ekonomiky — Ekonomický výhled pro tenhle rok — Vývoj základní úrokové sazby — Prognózy české ekonomiky — Boje na východní frontě — Výcvik ukrajinských vojáků — Jednání o vstupu do NATO — Schůzky Petra Pavla — Odchody z týmu hnutí ANO — Korupční kauza v Bruselu — Trendy v českých knihovnách — Cesta na Tchaj-wan — Kauza sportovních dotací — Počet cestující Českých drah — Incident v Brně — Zimní počasí v Česku — Silná námraza na Jesenicku — Dopad zdražování na české domácnosti — Jak Češi vycházejí se svým příjmem — Domácnosti ohrožené příjmovou chudobou — Vyjednávání o pražské koalici — Pátrání po agresorovi — Přístup USA k základnám — Blokáda silnice do Náhorního Karabachu — Zdražování potravin — Konec respirátorů v Německu — Výtěžek Tříkrálové sbírky — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Obchvat Lišova — Škodlivost plynových ploten — Mládě luskouna krátkoocasého — 1983: první úspěšná transplantace jater — Ďábelský lazebník z Fleet Street

                       2. 2. 2023 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       2. únor

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       2. 2. 2023 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       1. únor

                       Schůzka Petra Pavla s nejvyššími ústavními činiteli — Jednání Petra Pavla s ústavními činiteli — Vzájemná očekávání vlády a Petra Pavla — Program Petra Pavla — Vojenská pomoc Ukrajině — Gesto ČNB pro Ukrajinu — Proměna České pošty — Vládní ano jednodenním volbám — Podpora zelených firem — Konec kontrol na hranicích se Slovenskem — Ocenění snímků z válečné zóny — Výsledek hospodaření Česka — Verdikt nad Petrem Nečasem — Závěry z všetřování případu náboje v obálce pro Moniku Babišovou — Lavinové nebezpečí v Krkonoších — Varování před toulavým medvědem — Přípravy na inauguraci nového prezidenta — Kancelář prezidenta republiky — Ochrana Petra Pavla před inaugurací — Výdaje za strop energií — Utajované dokumenty u exprezidentů USA — Stávky ve Velké Británii — Soud s Josefem Skálou — Marek Prchal končí u Andreje Babiše — Nález ztracené radioaktivní kapsle — Pokračování stávky zaměstnanců firmy Nexen — Skandál na Západočeské univerzitě — Test prvního chytrého přejezdu — Plánované změny ve výuce školáků — 20 let od tragédie raketoplánu Columbus — Rozpadlý kostel v Dubu na Moravou — Únor bez alkoholu — Nový fotbalový stadion v Pardubicích

                       1. 2. 2023 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       1. únor

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       1. 2. 2023 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       31. leden

                       Pomalejší růst české ekonomiky — Zpomalení růstu české ekonomiky — Meziroční vývoj české ekonomiky — Plány na zlevnění energií — Revize programového prohlášení vlády — Válka na Ukrajině — Žádost Ukrajiny o další techniku — Schůzky nově zvoleného prezidenta — Provoz prezidentské kanceláře — Čínská kritika kvůli Tchaj-wanu — Stížnosti na sázky na Andreje Babiše — Generální stávka ve Francii kvůli penzím — Pololetní hodnocení žáků a studentů — Soud projedná výrok Ladislava Vrabela — Dopravní komplikace kvůli počasí — Index vnímání korupce za r. 2022 — Uzavření restaurací mimo sezonu — Zpoždění ve výplatě dávek — Příspěvek na bydlení vyplacené dávky v r. 2022 — Přibývá zájemců o pomoc — Stávka zaměstnanců firmy Nexen — Rok veterinárního dozoru — Útok na pákistánskou mešitu — Výroční propad britské ekonomiky — Soud v kauze sportovních dotací — Vážné nehody kvůli mikrospánku — Zrušení části zákona o advokacii — Zahájení stavby památníku v Letech — Zásoby plynu v Evropě — Unikátní most přes řeku Moravu — Ocenění Pečovatel roku — Český zástupce v Eurovizi

                       31. 1. 2023 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       31. leden

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       31. 1. 2023 na ČT24

                       Události na sociálních sítích

                       Napište nám