41 minut

24. února 2018

Část: Čerpání evropských dotací

Obsah dílu

Headlines — Ester Ledecká je dvojnásobnou olympijskou vítězkou — Ústavní zákon o referendu — Spory o referendum — Členství Česka v EU — Snaha o syrské příměří — Do Česka doputovaly tuhé mrazy — Protesty v Budapešti — Předvolební tlak na maďarské neziskovky — Únor 1948 — Dokument Křišťálový fantom — Čerpání evropských dotací — Vypískání hlavy státu — Skautů v Česku přibývá — Lidé s trvale krácenou penzí — Držení zbraní tři roky po masové vraždě v Uherském Brodě — Zimní olympiáda 2018 končí — Česká stopa na olympiádě — První kopec šampionky — Fanoušci mezi samotnými sportovci — Jak poznat Alzheimerovu nemoc — Ruská kryptoměna

Části dílu

00:02
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:34
  Ester Ledecká je dvojnásobnou olympijskou vítězkou
   Události začínáme mimořádně sportem. Protože na zimní olympiádě si česká reprezentantka připsala mimořádný úspěch. Ester Ledecká získala v Pchjongčchangu druhé zlato.
   03:41
   Ústavní zákon o referendu
    Ústavní zákon o referendu umožňující například hlasovat o vystoupení České republiky z Evropské unie ve sněmovně neprojde.
    04:19
    Spory o referendum
     Už příští týden začnou ústavní zákon o referendu z pera SPD projednávat poslanci. Většina klubů bude hned v 1. čtení pro jeho zamítnutí.
     07:10
     Členství Česka v EU
      Jak členství v Evropské unii vnímají sami obyvatelé Česka? Jsou skeptičtější než třeba Slováci, Poláci nebo Maďaři.
      08:18
      Snaha o syrské příměří
       Příměří pro těžce zkoušené obyvatele Východní Ghúty v Sýrii. Právě teď o něm jedná Rada bezpečnosti OSN. 30denní klid zbraní by dovolil dopravit civilistům pomoc.
       11:27
       Do Česka doputovaly tuhé mrazy
        Živý vstup Ivy Piskalové.
        14:15
        Protesty v Budapešti
         Tisíce studentů a učitelů demonstrovaly včera večer v Budapešti. Požadují reformu vzdělávacího systému.
         14:34
         Předvolební tlak na maďarské neziskovky
          Maďarská vláda stupňuje tlak proti neziskovým organizacím. Do parlamentu poslala návrh zákona, který má výrazně ztížit práci těm, které jsou zaměřeny na migranty.
          16:47
          Únor 1948
           Lidé v Česku uctili památku obětí minulého režimu - a to v předvečer sedmdesátého výročí komunistického státního převratu v Československu.
           17:29
           Dokument Křišťálový fantom
            70 let od komunistického převratu připomene Česká televize mimo jiné dokumentem Křišťálový fantom. Režisér Pavel Paleček v něm zachycuje setkání dcery komunistického prokurátora Karla Vaše a syna generála Heliodora Píky.
            20:31
            Čerpání evropských dotací
             Ministerstvo pro místní rozvoj chce zrychlit čerpání evropských dotací z integrovaného regionálního operačního programu.
             22:44
             Vypískání hlavy státu
              Vypískání hlavy státu - i tak by se daly popsat záběry, které zaujaly i na sociálních sítích.
              23:09
              Skautů v Česku přibývá
               Za poslední rok složily skautský slib v Česku další dvě tisícovky lidí. S rostoucím zájem o skauting ale organizace narážejí na své limity. Personální i prostorové.
               25:11
               Lidé s trvale krácenou penzí
                Přibývá seniorů, kteří předčasně odcházejí do důchodu.
                25:31
                Držení zbraní tři roky po masové vraždě v Uherském Brodě
                 Dnes jsou to přesně tři roky od tragédie v Uherském Brodě. Legální držitel zbraně tam zastřelil v místní restauraci 8 lidí, pak i sám sebe. Kvůli události se zpřísnil zákon o držení zbraní.
                 27:51
                 Zimní olympiáda 2018 končí
                  Česko zažilo během předposledního dne dva výrazné momenty - marný boj hokejistů o bronzovou medaili, ale i druhé zlato.
                  29:53
                  Česká stopa na olympiádě
                   Česká stopa na olympiádě je opět poměrně znatelná. Výprava byla - co do počtu sportovců - vůbec největší v historii. Měla 94 členů .
                   30:35
                   První kopec šampionky
                    O ty hlavní úspěchy se přitom letos postarala Češka, která vyrostla poněkud mimo domácí systém výchovy sportovců. Poprvé se postavila na lyže na kopcích kolem Špindlerova Mlýna. A symbolicky právě tam taky ladila formu těsně před olympiádou.
                    32:31
                    Fanoušci mezi samotnými sportovci
                     Na Hrách závodil každý sám za sebe. Radost a úspěch ale slavili spolu. Většina olympioniků zápasy a závody svých kamarádů prožívala intenzivněji a s většími nervy než ty svoje.
                     35:01
                     Jak poznat Alzheimerovu nemoc
                      Víc než 150 tisíc lidí trpí v Česku Alzheimerovou nemocí. Do roku 2050 by jich podle Světové zdravotnické organizace mohlo být až třikrát víc.
                      37:13
                      Ruská kryptoměna
                       S vlastní kryptoměnou přišel ruský farmář Michail Šljapnikov. Považuje ji za nástroj moderní doby a věří, že se v jeho zemi prosadí.
                       Přehrát celé video
                       Stopáž41 minut
                       Další díl
                       25. února 2018

                       Přehled dílů

                       Stopáž55 minut

                       19. června

                       Plán na obří investici — Výroba čipů v Česku — Změny v místě obří investice — Investiční projekty v ČR — Zájem o investice v Česku — Strategické partnerství Ruska a Severní Korey — Oběti pouti do Mekky — Miliardy na odklon tepláren od uhlí — Sociální výbor sněmovny o penzích — Útok nožem na pražské čerpací stanici — Imunita nové europoslankyně Nagyové — Migrace z Běloruska do Polska — Hútijové potopili loď — Osobnosti letošních filmových Varů — Noví ústavní soudci — Pamětní kámen před FF UK — Dovolání Dominika Feriho — Bezpečnost u vody — Úhrady pojišťoven lékařům — Výdaje na zdravotnictví — Léčba rakoviny prostaty — Spor v koalici o platy ve veřejn sféře — Podmíněný trest pro Romana Berbra — Důvěra obyvatel vůči ústavním institucím — Prezident v Ústeckém kraji — Posprejovaný Stonehendge — Předvolební chaos ve Francii — Bouřky v Česku — Bouřky na fotbalovém Euru — Soudy uzavřely kauzu Pitomio Tomia Okamury — Sokolové v poslaneckých lavicích — Připomínka aloise Eliáše — Slovenský kabinet a lex atentát — Složení Rady ČT — Vědecký festival Vědafest — Záchrana žirafího mláděte — Oslavy 90 let FOK na Vyšehradě

                       19. 6. 2024 na ČT1
                       Stopáž55 minut

                       19. června

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       19. 6. 2024 na ČT24
                       Stopáž55 minut

                       18. června

                       Platy státních zaměstnanců — Růst platů ve veřejné sféře — Počty státních zaměstnanců — Jednání lídrů EU o obsazení unijních funkcí — Útok na Azov — Zemědělci vítají teplé počasí — Půjčka pro zaměstnance hutí Liberty — První zápas českých fotbalistů na Euru — Výcvik ukrajinských vojáků — Výplata dividendy ČEZ — NATO o čínské podpoře ruské agrese na Ukrajině — Představení o životě Miloše Formana — Ministr Lipavský na Slovensku — Ochrana slovenských politiků — Pátrání po pohřešovaných seniorech — Míra inflace v květnu 2024 — Nehoda raftu s Čechy — Opakované povodně v Novém Dražejově — Tisíce fanoušků z Česka v Lipsku — ME ve fotbale skupina F — Zápasy na webu z různých pohledů — Tržby restaurací během šampionátu — Útraty za šampionát — Vyšetřování výbuchu v Libavé — Nová pravidla pro advokátní úschovu — Vojáci KLDR překročili demarkační linii — Vladimír Putin v KLDR — Vzpomínka na parašutisty — Ploty na Sněžce — Nový ředitel ÚVN v Praze — Kreativita českých žáků — Masivní požáry v USA a Kanadě — Česká výroba radiofarmak — Ohniví červi v moři u Černé Hory — Podpora nemocného kamaráda — Pouliční umění v Českých Budějovicích

                       18. 6. 2024 na ČT1
                       Stopáž55 minut

                       18. června

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       18. 6. 2024 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       17. června

                       Rekordní požadavky ministrů — Státní rozpočet — Schodek státního rozpočtu — Neformální schůzka po volbách do EP — Kandidáti hnutí STAN — Izraelský premiér rozpustil šestičlenný válečný kabinet — Tragický výbuch v areálu Libavá — Odložení případu střelby na FF UK — Ceny potravin v Česku — Pozemní bezpilotní systémy na Ukrajině — Nehoda autobusu na Islandu — Inscenace Wernisch v Národním divadle — Počty firem v Česku — Náhradní mzda pro pracovníky Liberty Ostrava — Otravy muchomůrkou tygrovanou — Voda v přírodních koupalištích — Věznicím chybí personál — Věznice v ČR — Uvolnění kapacit věznic — Systém ETCS na železnici — Senátní návrhy na vyznamenání — Paříž před olympiádou — Migranti u řeckého pobřeží — Ochrana nejcennější zemědělské půdy — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Letní konzulární jednatelství — Předvolební kampaň v Británii — Vydání Nikhila Gupty — Objev nejdelší pravěké mohyly — Umělá inteligence — Nový úsek dálnice — Obnova hotelu Ještěd

                       17. 6. 2024 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       17. června

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       17. 6. 2024 na ČT24
                       Stopáž49 minut

                       16. června

                       Výběr českého eurokomisaře — Výběr portfolia pro českého eurokomisaře — Pravomoci Evropské komise — Mírový summit ve Švýcarsku — Izrael v Gaze každý den pozastaví vojenské operace — Peníze pro Vězeňskou službu — Výpovědi členů vězeňské služby ve Valdicích — Novela mysliveckého zákona — Havárie autobusu s českými turisty na Islandu — Kritika Kennedyho kandidatury na prezidenta USA — Piráti zahájili kampaň před krajskými volbami — Inscenace Bůh v Las Vegas v Divadle Na zábradlí — Novela trestní politiky — Sbírka na kyslíkový přístroj pro nemocného chlapce — Český astronaut — Začala sezona lovu dravců — Česká animace uspěla v Annency — Zájem o práci u hasičů roste — Aplikace eRecept má nově mapu lékáren — Opatření na zlepšení dostupnosti léků — Další výpadky léků — Finanční pomoc pro zaměstnance Liberty Ostrava — Útok v Hamburku — Poláci pořádají cvičení pro civilisty — Přibývá syntetických drog — Návštěvnost festivalu Rock for People — Příprava letních olympijských her v Paříži — Vrcholí festival Skupova Plzeň

                       16. 6. 2024 na ČT1
                       Stopáž49 minut

                       16. června

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       16. 6. 2024 na ČT24
                       Stopáž50 minut

                       15. června

                       Mírový summit ve Švýcarsku — Snahy o ukočení bojů na Ukrajině — Tři klíčové body mírového plánu — Pirátská strana hodnotí výsledek voleb — Státní podpora penzijního spoření — Spory o kasino v Chrášťanech — Inaugurace nového slovenského prezidenta — Slavnostní recepce v Bratislavě — Hrazení léčby za některé úrazy — Muzejní noc v Ostravě a v Praze — Pieta v Lidicích — Oslavy narozenin Karla III. — Tréninkové letadlo L-39NG — Riskantní jízda na zadní části vlaku — Festival Rock for People — Nebezpečí mikropůjček — Zodpovědné úvěry — Půjčování peněz v zastavárnách — Prodej prstenu v zastavárně — Nemoci způsobené klíšťaty — Boje v Gaze — Posilování pravicových stran ve Francii — Autobusy na Ještěd — Nehoda na závodech v Jičíně — Náklady na školní družiny — Svatováclavský pohár — Barokní večer v Mariánské Týnici

                       15. 6. 2024 na ČT1
                       Stopáž50 minut

                       15. června

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       15. 6. 2024 na ČT24

                       Události na sociálních sítích

                       Napište nám