48 minut

20. března 2014

Část: Febiofest 2014

Obsah dílu

Headlines — Dělení Ukrajiny — Dělení Ukrajiny — Dělení Ukrajiny — Dělení Ukrajiny — Česká mise na Ukrajinu — Dělení Ukrajiny — Dělení Ukrajiny — Poplatky u lékaře — Vyšetřování kauzy Opencard — Pátrání po letadle — Toman v čele Agrární komory — Amazon u Brna — Zastaveno vyšetřování Hušáka — Trestní oznámení na Daniela Beneše — Odstranění nápisu z památníku — Febiofest 2014 — Astronomické jaro — Sluneční paprsky v Kutné Hoře — Přepadení banky v Praze — Nová technologie opravy silnic — Soud o metanolové kauze — Soud o metanolové kauze — Rekordní pokuta pro Toyotu — Senát o vyplácení dávek na bydlení — Šikana ve školách — Proměny dálniční policie

Části dílu

00:04
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:43
  Dělení Ukrajiny
   Ukrajina ve své pevninské části zřizuje evakuační centra pro vojáky, kteří byli až dosud nasazení na Krymu. Po anexi Ruskem musí do pátku buď z Krymu odejít, nebo se přihlásit do služby v ruské armádě.
   02:37
   Dělení Ukrajiny
    Živý vstup zpravodaje Miroslava Karase z Krymu.
    04:46
    Dělení Ukrajiny
     Zatímco na Krymu sílí napětí mezi ruskými a ukrajinskými vojáky, Moskva a Západ nenacházejí společnou řeč. Spojené státy přijaly sankce proti dalším lidem okolo Vladimira Putina.
     06:50
     Dělení Ukrajiny
      Živý vstup zpravodaje Bohumila Vostala.
      08:24
      Česká mise na Ukrajinu
       Ministerstvo zahraničí vyšle na Ukrajinu misi, která prověří situaci a potřeby tamních volyňských Čechů. Část z nich se chce vrátit zpět do Česka. Během několika dní odjede do země zmocněnec ministerstva zahraničí pro krajany Karel Kühnl.
       08:58
       Dělení Ukrajiny
        Zatím to není válka. Mezi Ruskem a Ukrajinou ale už zuří ekonomický konflikt. Moskva zpřísnila celní kontroly. Prý kvůli pašování zbraní. Podle Kyjeva ale znemožnila dopravu ukrajinského zboží do Ruska.
        11:21
        Dělení Ukrajiny
         Kvůli ukrajinské krizi ubývá v Praze a Karlových Varech ruských turistů, v porovnání s uplynulým rokem jich je o třetinu méně.
         13:30
         Poplatky u lékaře
          Zdravotnické poplatky rozdělují koalici. Po ministrovi financí Babišovi dnes možné otevření debaty o vrácení těch za pobyt v nemocnici připustil i šéf lidovců Bělobrádek.
          15:41
          Vyšetřování kauzy Opencard
           Projektem pražské elektronické jízdenky Opencard se budou zabývat poslanci. Schválili vytvoření komise, která má prověřit vyšetřování případu. V kauze bylo zatím nepravomocně odsouzeno několik někdejších úředníků.
           16:32
           Pátrání po letadle
            Pátrání po ztraceném malajsijském letadle se přesunulo do Indického oceánu jihozápadně od Austrálie. Její úřady objevily na satelitních snímcích dva plovoucí objekty, které by mohly pocházet z pohřešovaného Boeingu.
            18:19
            Toman v čele Agrární komory
             Exministr zemědělství Miroslav Toman je novým prezidentem Agrární komory, v čele největší nevládní organizace českých farmářů bude tři roky.
             18:36
             Amazon u Brna
              Živý vstup redaktora Ondřeje Schneidera.
              19:56
              Zastaveno vyšetřování Hušáka
               Pražský státní zástupce zrušil stíhání Aleše Hušáka. Bývalý šéf Sazky byl obviněn z pokusu o podvod se směnkou.
               20:12
               Trestní oznámení na Daniela Beneše
                Generální ředitel ČEZ Daniel Beneš a finanční ředitel firmy čelí trestnímu oznámení od ministerstva financí. Podle Lidových novin kvůli nákupu firmy Severočeská energetika.
                21:41
                Odstranění nápisu z památníku
                 Z pomníku na pražských Olšanských hřbitovech zmizela tabulka s nápisem oslavujícím sovětské internacionalisty, tedy i okupanty Československa z roku 1968.
                 22:19
                 Febiofest 2014
                  Živý vstup redaktorky Pavly Sedliské.
                  24:22
                  Astronomické jaro
                   Začalo astronomické jaro. V pražském Klementinu padl 130 let starý teplotní rekord.
                   26:03
                   Sluneční paprsky v Kutné Hoře
                    Živý vstup redaktorky Lucie Rosí.
                    27:20
                    Přepadení banky v Praze
                     Policie pátrá po muži, který včera s funkční bombou pokusil vyloupit banku na pražském Václavském náměstí. Když neuspěl nechal čtyřkilovou nálož na místě a utekl.
                     29:32
                     Nová technologie opravy silnic
                      Cestáři zkoušejí novou technologii na spravování děr na silnicích. Testuje se ale další novinka: vylepšená studená směs.
                      31:44
                      Soud o metanolové kauze
                       Osmý den soudního procesu v metanolové kauze. Před zlínský soud předstoupili ti, kterým pár skleniček obrátilo život.
                       33:48
                       Soud o metanolové kauze
                        Pomoc obětem metanolové kauzy.
                        37:20
                        Rekordní pokuta pro Toyotu
                         Toyota zaplatí americkému ministerstvu spravedlnosti rekordní pokutu, v přepočtu 24 miliard korun. Kvůli závadě se zrychlováním aut, které zabilo nejméně pět lidí.
                         39:57
                         Senát o vyplácení dávek na bydlení
                          Konec velkých zisků na úkor státu, senátoři schválili novelu, která mění způsob vyplácení dávek na bydlení. Vlastníci ubytoven pro lidi v nouzi by nově dostávali doplatky pouze na místnost nebo byt.
                          41:52
                          Šikana ve školách
                           Podle školní inspekce rostoucí čísla neznamenají zhoršující se atmosféru ve školách, ale hlavně to, že si učitelé šikany víc všímají a bojují proti ní.
                           43:57
                           Proměny dálniční policie
                            Vznikla v době, kdy z nejfrekventovanější české silnice D1 bylo dokončeno jen několik úseků, od té doby uplynula čtyři desetiletí. Řeč je o dálniční policii.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž48 minut
                            Další díl
                            21. března 2014

                            Přehled dílů

                            Stopáž55 minut

                            22. května

                            Headlines — Rychlejší oddlužení — Zkrácení doby oddlužení — Počet osobních bankrotů — Spor o uznání nezávislosti Palestiny — Britské volby — Euro pod 25 korun — Výva k nástupu Dominika Feriho do vězení — Otřesy v německé AfD — Zasedání slovenské bezpečnostní rady — Strategická komunikace Česka — Jmenování ministra Ženíška — Válka na Ukrajině — Politická debata o penzích — Tajemství na scéně Národního divadla — Jednání zemědělců s ministry — Výroba osobních aut v ČR — Vlci na Vysočině — Škody po bleskové povodni — Krádeže věcí z aut — Počty krádeží věcí z aut — Krádeže aut — Chybí policisti — Dětské skupiny jako náhrada za mateřské školy — Ovace pro hendikepovaného poslance — Pátrání v Normandii po uprchlém vězni — Stěhování hokejových týmů — Tornádo v Greenfieldu — Češi tisknou známky pro Slovensko — Skládání vlády v Nizozemsku — Příběh záchranáře Zdeňka Mikuly — Spor o zastávku v Čeladné — Lední medvědi v novém výběhu pražské zoo — Výstava absolventů Fakulta umění a designu J. E. Purkyně

                            22. 5. 2024 na ČT1
                            Stopáž55 minut

                            22. května

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            22. 5. 2024 na ČT24
                            Stopáž55 minut

                            21. května

                            Headlines — Nová jednání tripartity — Snaha o obnovení jednání tripartity — Hodnocení ekonomické situace v Česku — Nálady ve slovenské společnosti — Rozšíření tzv. Milostivého léta — Dluhy českých domácností — Návrh na obžalobu za převaděčství — Emoce kolem žádosti o zatykač — Státní smutek v Íránu — 10 let od rozsudků v kauze metanol — Pravidla EU pro umělou inteligenci — Franz Kafka v Muzeu literatury — Návrhy na státní vyznamenání — Spotřeba plynu v Česku — Skandál britského zdravotnictví — Výstraha před silnými bouřkami — Maskoti hokejového mistrovství v Česku — Stárnoucí lékaři bez nástupců — Ordinace praktických lékařů — Příběh 92letého lékaře — Nedostatek specialistů a dlouhé čekací lhůty — Drama na palubě letu do Singapuru — Výše dividendy pro akcionáře ČEZu — Útoky na německé politiky — Zapojení českých firem do výroby F-35 — Prezident v Pardubickém kraji — Zaýká v Polsku kvůli podezření ze sabotáže — Péče o městské aleje — Falešný bankéř v Brně — Zemřel Otakar Binar — Doklady pro Ukrajince v zahraničí — Pomoc EU Ukrajině — Druhé kolo přijímacích zkoušek na SŠ — Psychické potíží mladých lidí — Mistrovství světa v muškaření — Taneční projekt Sny a Svědomí

                            21. 5. 2024 na ČT1
                            Stopáž55 minut

                            21. května

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            21. 5. 2024 na ČT24
                            Stopáž55 minut

                            20. května

                            Headlines — Preuident Íránu po smrti — Pátrání po vrtulníku s prezidentem — Rozdělení moci v Íránu — Vliv na politickou situaci v regionu — Návrh na zatykač na lídry Hamásu a Izraele — Reakce izraelských politiků na žádost o zatykač — Ceny výrobců v zemědělství klesly, v průmyslu rostly — Boje o Vovčansk — Státní podpora dětských skupin — Zrušení schůzky lídrů slovenských stran — Britský soud o J. Assangovi — Smlouva LOM Praha a Lockheed Martin — Slovenské herecké legedy v jedné hře — Prezident o rozpočtu na příští rok — Priority pro českou ekonomiku — Šíření černého kašle — Servis kolem hokejového turnaje — Nehoda malého letadla v Milovicích — Havrani škodí na polích — Dotace na výměnu kotle — Náhrady za neekologické kotle — Čím nahradit kotel — Supercela nad Litomyšlí — Škody po bouřce — Výdělky ve zdravotnictví — Odtah havarované lodi v Baltimoru — Nový prezident Tchaj-wanu — Kampaň Spolu do eurovoleb — Nehody motocyklistů kvůli rychlosti — Dostavba pruhu na D3 u Tábora — Festival v Cannes — Protestvní koncert moravských filharmoniků — Úspěšnost maturantů — Problémy s účtováním v MHD v Hradci Králové — Český příspěvek k výzkumu mikrometeoritů — Orchestr La Scaly na Pražském jaru

                            20. 5. 2024 na ČT1
                            Stopáž55 minut

                            20. května

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            20. 5. 2024 na ČT24
                            Stopáž50 minut

                            19. května

                            Headlines — Investice do dopravy — Zapojení soukromého sektoru — Nové úseky dálnic — Pátrání po vrtulníků s prezidentem Íránu — Jednání vlády s odbory — Potíže se sociálními dávkami — Situace na Slovensku — Jednání koaličních a opozičních stran — Tryzna v Terezíně — Sochy na budově Máj v Praze — Volební model — Nové normy pro jezy na řekách — Hokejové mistrovství světa v Ostravě — Jízda králů — 35 let od propuštění V. Havla z vězení — Nový film s Jiřinou Bohdalovou — Ukázka z filmu Svatá — Filmy Jiřiny Bohdalové — Jednání o sektorové dani — Postup Izraele v Pásmu Gazy — Nehoda na Dunaji — Demolice staré haly na nádraží Brno Královo Pole — Nová sezona letních kin — Ruské útoky na Charkov — Následky prudkých lijáků v Německu a Francii — Výstraha před silnými bouřkami — Otevření zámku Vartenberk — Poslední jízda salónního vozu Ferdinanda d'Este — Nová pomoc pacientům s Parkinsonovou nemocí

                            19. 5. 2024 na ČT1
                            Stopáž50 minut

                            19. května

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            19. 5. 2024 na ČT24
                            Stopáž50 minut

                            18. května

                            Víc pravomocí pro praktiky a pediatry — Všeobecný lékař a předpis léků — Počty vybraných specialistů v Česku — Strůjce atentátu na premiéra Fica ve vazbě — Rozsah poranění Roberta Fica — Zasedání slovenské vlády — Anonymní výhrůžky politikům — Volby do Evropského parlamentu — Biomasa místo uhlí — Zápas českého týmu na hokejovém MS — Vetování sporného zákona — Útoky Izraele v Pásmu Gazy — Případy vysoce infekčních spalniček — Návykové látky v dobách totality — Válka na Ukrajině — Festival Hrabalovo Kersko — Nové dílo Davida Černého — Aplikace na podporu pohybu dětí — Propady reálných výdělků — Vývoj průměrné mzdy v r. 2023 — Odměny pro zaměstnance — Transparentnost odměňování — Zadržení aktivisté — Napětí v Nové Kaledonii — Setkávání novodobých válečných veteránů — Zájem řidičů o elektromobily — Závody powerboatů — Obvinění kvůli pokácení slavného javoru — Rusko a banky — Sbírka proti rakovině — Festival Mahler - Jihlava — Nové varhany pro kostel Svatého Ducha

                            18. 5. 2024 na ČT1
                            Stopáž50 minut

                            18. května

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            18. 5. 2024 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám