Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Krym součástí Ruska

Ukrajinský poloostrov Krym už je definitivně ruský. Prezident Vladimir Putin podepsal zákon o jeho přijetí do federace. Ukrajinská vláda se mezitím jasně přiklání k Západu.

Krym součástí Ruska

Živý vstup zpravodaje Miroslava Karase z Krymu

Krym součástí Ruska

Krym jako Benátsko. S nečekaným srovnáním přicházejí ruská média. V italském regionu právě dnes končí neoficiální referendum o jeho nezávislosti na Římu.

Krym součástí Ruska

Jeden podpis dnes definitivně připojil Krym k Rusku, druhý přiblížil Ukrajinu Evropské unii. Ukrajinský premiér Jaceňuk stvrdil na summitu v Bruselu politickou část asociační dohody s osmadvacítkou.

Krym součástí Ruska

Kvůli ukrajinsko-ruské krizi nebude Česko stahovat svého ambasadora z Moskvy. Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek to řekl po schůzce s velvyslancem Vladimírem Remkem.

Krym součástí Ruska

Evropská unie připravuje hospodářskou pomoc pro Ukrajinu. Chce na čas jednostranně zrušit cla na dovoz tamních výrobků. Podle členů české vlády by to nemělo významně poškodit tuzemské výrobce.

Zadržení Rittiga

Dvě prohry žalobců a policie v kauze Ivo Rittiga během dvou dnů. Nejprve soud vrátil lobbistovi cestovní pas a nakonec ho také odmítl vzít do vazby. Policie ho viní z praní špinavých peněz při tisku jízdenek pro pražskou hromadnou dopravu.

Jmenování profesorů

77 profesorů převzalo z rukou ministra školství Marcela Chládka jmenovací dekrety, dalších 8, kteří se nemohli zúčastnit slavnostního aktu, je dostane od svých rektorů.

Koncepce sociálního bydlení

Matky s dětmi, senioři, sociálně slabí, ale i studenti. Skupiny lidí, které mají v České republice stale častěji problém najít si levný byt.

Poslední rozloučení s Věrou Chytilovou

V pražských Strašnicích se lidé naposledy rozloučili s Věrou Chytilovou. Režisérka zemřela minulou středu. Bylo jí 85 let.

Blokáda hranic kvůli kamionům

Živý vstup redaktorky Kristiny Vrkočové.

Konečný účet za zimu

Začátek jara láme teplotní rekordy, ty padly hned na několika místech Česka. V pražském Klementinu naměřili už druhý den po sobě 21,9 stupně Celsia.

Unikátní operace srdce

Lékaři z pražské Nemocnice Na Homolce společně s litevskými kolegy zavádějí novou metodu léčby pacientů s těžce nemocným srdcem. Namísto složité chirurgické operace provádějí zákrok s minimálním zásahem do těla.

Bomba v bance

Policisté zveřejnili popis a fotografie muže, který se předevčírem pokusil vykrást banku v centru Prahy. Na místě nechal funkční čtyřkilovou nálož.

Neviditelní cyklisti

Prudce stoupá počet nehod, kdy řidiči oslepeni ranním sluncem srazí cyklistu. Letos je nehod s cyklisty dvakrát víc než ve stejném období loni.

Změny české populace

Obyvatel Česka poprvé za deset let ubylo, konkrétně o 3 700 lidí. Hlavní důvody jsou dva: převažují zemřelí nad narozenými a statistici evidovali daleko více vystěhovalých než v předcházejících letech.

Změny české populace

Příběhy Čechů, kteří se rozhodli žít tisíce kilometrů za hranicemi.

Hledání pohřešovaného letadla

Naděje na objevení ztraceného malajsijského letadla se nepotvrdila. Pátrací týmy zatím v Indickém oceánu žádné trosky nenašly. Satelity zaznamenaly objekty v moři už před pěti dny, mezitím se mohly potopit.

Zadržení novodobých otrokářů

Nezvyklý případ týrání dětí odhalily francouzské úřady. Indický pár držel své čtyři potomky na pařížském předměstí v nelidských podmínkách. Žádné z nich nejspíš nikdy nebylo na čerstvém vzduchu.

Dokončení tunelu Blanka

Pražští zastupitelé neschválili seznam prací, který je nutný pro dokončení tunelového komplexu Blanka. I proto, že většina opozičních zastupitelů odmítla hlasovat.

Projekt Národního fotbalového stadionu

Sportovní svazy oživily myšlenku Národního fotbalového stadionu. Ve středu se kvůli tomu setkají s premiérem Sobotkou a ministrem školství Chládkem.

Lákání turistů do Česka

Ministerstvo pro místní rozvoj dnes představilo kampaň, kterou chce přitáhnout do Česka turisty ze zahraničí. Televizní spoty budou běžet i v Německu, Spojených státech nebo Rusku.

Tajemství potopené ponorky

V Izraeli znovu ožívá debata o vyzvednutí ostatků 69 námořníků z vraku ponorky Dakar. Jednu z největších námořních katastrof země, která se stala před 46 lety, se dodnes nepodařilo vysvětlit.

Hodinová školka

Odložit dítě do školky jen na pár desítek minut, zatímco si rodič v klidu vyřídí své záležitosti na úřadě. Novinka, kterou od tohoto týdne jako jediná v zemi nabízí otrokovická radnice.

Přehrát vše
Stopáž48 minut
Rok výroby 2014
 P ST AD