48 minut

21. března 2014

Obsah dílu

Headlines — Krym součástí Ruska — Krym součástí Ruska — Krym součástí Ruska — Krym součástí Ruska — Krym součástí Ruska — Krym součástí Ruska — Zadržení Rittiga — Jmenování profesorů — Koncepce sociálního bydlení — Poslední rozloučení s Věrou Chytilovou — Blokáda hranic kvůli kamionům — Konečný účet za zimu — Unikátní operace srdce — Bomba v bance — Neviditelní cyklisti — Změny české populace — Změny české populace — Hledání pohřešovaného letadla — Zadržení novodobých otrokářů — Dokončení tunelu Blanka — Projekt Národního fotbalového stadionu — Lákání turistů do Česka — Tajemství potopené ponorky — Hodinová školka

Části dílu

00:02
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:43
  Krym součástí Ruska
   Ukrajinský poloostrov Krym už je definitivně ruský. Prezident Vladimir Putin podepsal zákon o jeho přijetí do federace. Ukrajinská vláda se mezitím jasně přiklání k Západu.
   02:44
   Krym součástí Ruska
    Živý vstup zpravodaje Miroslava Karase z Krymu
    05:56
    Krym součástí Ruska
     Krym jako Benátsko. S nečekaným srovnáním přicházejí ruská média. V italském regionu právě dnes končí neoficiální referendum o jeho nezávislosti na Římu.
     07:45
     Krym součástí Ruska
      Jeden podpis dnes definitivně připojil Krym k Rusku, druhý přiblížil Ukrajinu Evropské unii. Ukrajinský premiér Jaceňuk stvrdil na summitu v Bruselu politickou část asociační dohody s osmadvacítkou.
      10:35
      Krym součástí Ruska
       Kvůli ukrajinsko-ruské krizi nebude Česko stahovat svého ambasadora z Moskvy. Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek to řekl po schůzce s velvyslancem Vladimírem Remkem.
       12:30
       Krym součástí Ruska
        Evropská unie připravuje hospodářskou pomoc pro Ukrajinu. Chce na čas jednostranně zrušit cla na dovoz tamních výrobků. Podle členů české vlády by to nemělo významně poškodit tuzemské výrobce.
        14:45
        Zadržení Rittiga
         Dvě prohry žalobců a policie v kauze Ivo Rittiga během dvou dnů. Nejprve soud vrátil lobbistovi cestovní pas a nakonec ho také odmítl vzít do vazby. Policie ho viní z praní špinavých peněz při tisku jízdenek pro pražskou hromadnou dopravu.
         17:26
         Jmenování profesorů
          77 profesorů převzalo z rukou ministra školství Marcela Chládka jmenovací dekrety, dalších 8, kteří se nemohli zúčastnit slavnostního aktu, je dostane od svých rektorů.
          19:20
          Koncepce sociálního bydlení
           Matky s dětmi, senioři, sociálně slabí, ale i studenti. Skupiny lidí, které mají v České republice stale častěji problém najít si levný byt.
           21:06
           Poslední rozloučení s Věrou Chytilovou
            V pražských Strašnicích se lidé naposledy rozloučili s Věrou Chytilovou. Režisérka zemřela minulou středu. Bylo jí 85 let.
            23:43
            Blokáda hranic kvůli kamionům
             Živý vstup redaktorky Kristiny Vrkočové.
             24:49
             Konečný účet za zimu
              Začátek jara láme teplotní rekordy, ty padly hned na několika místech Česka. V pražském Klementinu naměřili už druhý den po sobě 21,9 stupně Celsia.
              26:43
              Unikátní operace srdce
               Lékaři z pražské Nemocnice Na Homolce společně s litevskými kolegy zavádějí novou metodu léčby pacientů s těžce nemocným srdcem. Namísto složité chirurgické operace provádějí zákrok s minimálním zásahem do těla.
               29:01
               Bomba v bance
                Policisté zveřejnili popis a fotografie muže, který se předevčírem pokusil vykrást banku v centru Prahy. Na místě nechal funkční čtyřkilovou nálož.
                29:28
                Neviditelní cyklisti
                 Prudce stoupá počet nehod, kdy řidiči oslepeni ranním sluncem srazí cyklistu. Letos je nehod s cyklisty dvakrát víc než ve stejném období loni.
                 31:18
                 Změny české populace
                  Obyvatel Česka poprvé za deset let ubylo, konkrétně o 3 700 lidí. Hlavní důvody jsou dva: převažují zemřelí nad narozenými a statistici evidovali daleko více vystěhovalých než v předcházejících letech.
                  34:31
                  Změny české populace
                   Příběhy Čechů, kteří se rozhodli žít tisíce kilometrů za hranicemi.
                   36:39
                   Hledání pohřešovaného letadla
                    Naděje na objevení ztraceného malajsijského letadla se nepotvrdila. Pátrací týmy zatím v Indickém oceánu žádné trosky nenašly. Satelity zaznamenaly objekty v moři už před pěti dny, mezitím se mohly potopit.
                    36:59
                    Zadržení novodobých otrokářů
                     Nezvyklý případ týrání dětí odhalily francouzské úřady. Indický pár držel své čtyři potomky na pařížském předměstí v nelidských podmínkách. Žádné z nich nejspíš nikdy nebylo na čerstvém vzduchu.
                     38:29
                     Dokončení tunelu Blanka
                      Pražští zastupitelé neschválili seznam prací, který je nutný pro dokončení tunelového komplexu Blanka. I proto, že většina opozičních zastupitelů odmítla hlasovat.
                      39:00
                      Projekt Národního fotbalového stadionu
                       Sportovní svazy oživily myšlenku Národního fotbalového stadionu. Ve středu se kvůli tomu setkají s premiérem Sobotkou a ministrem školství Chládkem.
                       40:50
                       Lákání turistů do Česka
                        Ministerstvo pro místní rozvoj dnes představilo kampaň, kterou chce přitáhnout do Česka turisty ze zahraničí. Televizní spoty budou běžet i v Německu, Spojených státech nebo Rusku.
                        42:33
                        Tajemství potopené ponorky
                         V Izraeli znovu ožívá debata o vyzvednutí ostatků 69 námořníků z vraku ponorky Dakar. Jednu z největších námořních katastrof země, která se stala před 46 lety, se dodnes nepodařilo vysvětlit.
                         44:52
                         Hodinová školka
                          Odložit dítě do školky jen na pár desítek minut, zatímco si rodič v klidu vyřídí své záležitosti na úřadě. Novinka, kterou od tohoto týdne jako jediná v zemi nabízí otrokovická radnice.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž45 minut
                          Další díl
                          22. března 2014

                          Přehled dílů

                          Stopáž50 minut

                          19. května

                          Headlines — Investice do dopravy — Zapojení soukromého sektoru — Nové úseky dálnic — Pátrání po vrtulníků s prezidentem Íránu — Jednání vlády s odbory — Potíže se sociálními dávkami — Situace na Slovensku — Jednání koaličních a opozičních stran — Tryzna v Terezíně — Sochy na budově Máj v Praze — Volební model — Nové normy pro jezy na řekách — Hokejové mistrovství světa v Ostravě — Jízda králů — 35 let od propuštění V. Havla z vězení — Nový film s Jiřinou Bohdalovou — Ukázka z filmu Svatá — Filmy Jiřiny Bohdalové — Jednání o sektorové dani — Postup Izraele v Pásmu Gazy — Nehoda na Dunaji — Demolice staré haly na nádraží Brno Královo Pole — Nová sezona letních kin — Ruské útoky na Charkov — Následky prudkých lijáků v Německu a Francii — Výstraha před silnými bouřkami — Otevření zámku Vartenberk — Poslední jízda salónního vozu Ferdinanda d'Este — Nová pomoc pacientům s Parkinsonovou nemocí

                          19. 5. 2024 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          19. května

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          19. 5. 2024 na ČT24
                          Stopáž50 minut

                          18. května

                          Víc pravomocí pro praktiky a pediatry — Všeobecný lékař a předpis léků — Počty vybraných specialistů v Česku — Strůjce atentátu na premiéra Fica ve vazbě — Rozsah poranění Roberta Fica — Zasedání slovenské vlády — Anonymní výhrůžky politikům — Volby do Evropského parlamentu — Biomasa místo uhlí — Zápas českého týmu na hokejovém MS — Vetování sporného zákona — Útoky Izraele v Pásmu Gazy — Případy vysoce infekčních spalniček — Návykové látky v dobách totality — Válka na Ukrajině — Festival Hrabalovo Kersko — Nové dílo Davida Černého — Aplikace na podporu pohybu dětí — Propady reálných výdělků — Vývoj průměrné mzdy v r. 2023 — Odměny pro zaměstnance — Transparentnost odměňování — Zadržení aktivisté — Napětí v Nové Kaledonii — Setkávání novodobých válečných veteránů — Zájem řidičů o elektromobily — Závody powerboatů — Obvinění kvůli pokácení slavného javoru — Rusko a banky — Sbírka proti rakovině — Festival Mahler - Jihlava — Nové varhany pro kostel Svatého Ducha

                          18. 5. 2024 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          18. května

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          18. 5. 2024 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          17. května

                          Zdravotní stav slovenského premiéra — Situace na Slovensku — Péče o zraněného premiéra Fica — Vyšetřování útoku na premiéra — Bezpečnostní opatření na Slovensku — Zemědělci odsouvají protest — Přesuny v rozpočtu — Požadavky ministrů na změny v rozpočtu — Hospodaření státu — Odročení soudu s podezřelým ze žhářství — Komplikace při stavbě dálnice D49 — Vývoj bojů na Ukrajině — Památník pro skauty — Festival Open House — Soudní řízení v Haagu — Situace v Gaze — Modernizace přečerpávací elektrárny Štěchovice — Hlubší vrty kvůli nedostatku vody — Předpověď počasí na další dny — Papírových účtenek ubývá — Počet účtenek — K čemu jsou účtenky — Putin na návštěvě Číny — Silná bouře v Houstonu — Nedostatek pěstounů — Inflace v EU — Úklid na sjezdovkách ve Špindlerově Mlýně — Zámek Štiřín na prodej — Experiment s regulací marihuany v Nizozemsku — Zkoumání obrazu Mony Lisy — Rozšíření dálnice mezi Prahou a Berounem — Mapování podzemních krytů v Třeboni — Muzejní noc — Soutěž terénních pracovníků

                          17. 5. 2024 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          17. května

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          17. 5. 2024 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          16. května

                          Fico je dál ve vážném stavu — Lékaři premiéra operovali pět hodin — Kdo zastoupí slovenského předsedu vlády — Vyšetřování střelby a obvinění podezřelého — Otázky kolem postupu ochranné služby premiéra — Vyšetřování na místě útoku — Zdravotní péče o premiéra Fica — Postupy ochranné služby — Odboráři zrušili demonstraci — Jmenování ministra pro vědu, výzkum a inovace — Profil nového ministra Marka Ženíška — Priority nového ministra pro vědu — Vyšetřování okolností výbuchů ve Vrběticích — Obvinění padělatele vstupenek na hookejové mistrovství — Soud s podezřelým ze žhářství v Českém Švýcarsku — Národní park dva roky po požáru — Ochrana před lesními požáry — Putin na návštěvě Číny — Německý poslanec Bystroň přišel o imunitu — Investice do české energetiky — Oprava Barrandovského mostu se protáhne — Situace v Nové Kaledonii — Boje na Ukrajině — Zaměstnanci Kovosvitu podávají výpovědi — Vyšetřování kvůli splašenému koni v Pardubicích — Nález středověkých denárů — Požár v Kladně — Pomoc ohroženým dětem — Předvolební debata k evropským volbám — Barokní koncert na hladině Vltavy

                          16. 5. 2024 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          16. května

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          16. 5. 2024 na ČT24
                          Stopáž55 minut

                          15. května

                          Atentát na slovenského premiéra — Roberta Fica postřelili v Handlové — Co se stalo na náměstí v Handlové — Atentát na slovenského premiéra Roberta Fica — Zasedání slovenské vlády v Handlové — Kde je Handlová — Policejní vyšetřování na náměstí v Handlové — Podezřelého policie zadržela na místě — Reakce od slovenských politiků — Reakce na atentát na Roberta Fica — Útok odsoudili politici z ČR — Reakce na střelbu ze zahraničí — Ruská ofenziva severně od Charkova — Trh s hypotékami — Zemřel Vlastimil Harapes — Výsledky přijímacích zkoušek na SŠ — Úspěšnost uchazečů — Problémy s přijámacími zkouškami — Výsledky přijímacích zkoušek — Pátrání po uprchlém vězni ve Francii — Prodej poštovní budovy v Jindřišské ulici — Soud v kauze kupčení s byty v Brně — Protesty v Gruzii — Bronzový úspěch českých parahokejistů — Zadržování vody v krajině — Problémy astmatiků — Návrh na růst koncesionářských poplatků — Nábor vojáků do armády — Prahou prošlo Svatojánské procesí — Stav slovenského premiéra Roberta Fica

                          15. 5. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          15. května

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          15. 5. 2024 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám