48 minut

20. března 2014

Obsah dílu

Headlines — Dělení Ukrajiny — Dělení Ukrajiny — Dělení Ukrajiny — Dělení Ukrajiny — Česká mise na Ukrajinu — Dělení Ukrajiny — Dělení Ukrajiny — Poplatky u lékaře — Vyšetřování kauzy Opencard — Pátrání po letadle — Toman v čele Agrární komory — Amazon u Brna — Zastaveno vyšetřování Hušáka — Trestní oznámení na Daniela Beneše — Odstranění nápisu z památníku — Febiofest 2014 — Astronomické jaro — Sluneční paprsky v Kutné Hoře — Přepadení banky v Praze — Nová technologie opravy silnic — Soud o metanolové kauze — Soud o metanolové kauze — Rekordní pokuta pro Toyotu — Senát o vyplácení dávek na bydlení — Šikana ve školách — Proměny dálniční policie

Části dílu

00:04
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:43
  Dělení Ukrajiny
   Ukrajina ve své pevninské části zřizuje evakuační centra pro vojáky, kteří byli až dosud nasazení na Krymu. Po anexi Ruskem musí do pátku buď z Krymu odejít, nebo se přihlásit do služby v ruské armádě.
   02:37
   Dělení Ukrajiny
    Živý vstup zpravodaje Miroslava Karase z Krymu.
    04:46
    Dělení Ukrajiny
     Zatímco na Krymu sílí napětí mezi ruskými a ukrajinskými vojáky, Moskva a Západ nenacházejí společnou řeč. Spojené státy přijaly sankce proti dalším lidem okolo Vladimira Putina.
     06:50
     Dělení Ukrajiny
      Živý vstup zpravodaje Bohumila Vostala.
      08:24
      Česká mise na Ukrajinu
       Ministerstvo zahraničí vyšle na Ukrajinu misi, která prověří situaci a potřeby tamních volyňských Čechů. Část z nich se chce vrátit zpět do Česka. Během několika dní odjede do země zmocněnec ministerstva zahraničí pro krajany Karel Kühnl.
       08:58
       Dělení Ukrajiny
        Zatím to není válka. Mezi Ruskem a Ukrajinou ale už zuří ekonomický konflikt. Moskva zpřísnila celní kontroly. Prý kvůli pašování zbraní. Podle Kyjeva ale znemožnila dopravu ukrajinského zboží do Ruska.
        11:21
        Dělení Ukrajiny
         Kvůli ukrajinské krizi ubývá v Praze a Karlových Varech ruských turistů, v porovnání s uplynulým rokem jich je o třetinu méně.
         13:30
         Poplatky u lékaře
          Zdravotnické poplatky rozdělují koalici. Po ministrovi financí Babišovi dnes možné otevření debaty o vrácení těch za pobyt v nemocnici připustil i šéf lidovců Bělobrádek.
          15:41
          Vyšetřování kauzy Opencard
           Projektem pražské elektronické jízdenky Opencard se budou zabývat poslanci. Schválili vytvoření komise, která má prověřit vyšetřování případu. V kauze bylo zatím nepravomocně odsouzeno několik někdejších úředníků.
           16:32
           Pátrání po letadle
            Pátrání po ztraceném malajsijském letadle se přesunulo do Indického oceánu jihozápadně od Austrálie. Její úřady objevily na satelitních snímcích dva plovoucí objekty, které by mohly pocházet z pohřešovaného Boeingu.
            18:19
            Toman v čele Agrární komory
             Exministr zemědělství Miroslav Toman je novým prezidentem Agrární komory, v čele největší nevládní organizace českých farmářů bude tři roky.
             18:36
             Amazon u Brna
              Živý vstup redaktora Ondřeje Schneidera.
              19:56
              Zastaveno vyšetřování Hušáka
               Pražský státní zástupce zrušil stíhání Aleše Hušáka. Bývalý šéf Sazky byl obviněn z pokusu o podvod se směnkou.
               20:12
               Trestní oznámení na Daniela Beneše
                Generální ředitel ČEZ Daniel Beneš a finanční ředitel firmy čelí trestnímu oznámení od ministerstva financí. Podle Lidových novin kvůli nákupu firmy Severočeská energetika.
                21:41
                Odstranění nápisu z památníku
                 Z pomníku na pražských Olšanských hřbitovech zmizela tabulka s nápisem oslavujícím sovětské internacionalisty, tedy i okupanty Československa z roku 1968.
                 22:19
                 Febiofest 2014
                  Živý vstup redaktorky Pavly Sedliské.
                  24:22
                  Astronomické jaro
                   Začalo astronomické jaro. V pražském Klementinu padl 130 let starý teplotní rekord.
                   26:03
                   Sluneční paprsky v Kutné Hoře
                    Živý vstup redaktorky Lucie Rosí.
                    27:20
                    Přepadení banky v Praze
                     Policie pátrá po muži, který včera s funkční bombou pokusil vyloupit banku na pražském Václavském náměstí. Když neuspěl nechal čtyřkilovou nálož na místě a utekl.
                     29:32
                     Nová technologie opravy silnic
                      Cestáři zkoušejí novou technologii na spravování děr na silnicích. Testuje se ale další novinka: vylepšená studená směs.
                      31:44
                      Soud o metanolové kauze
                       Osmý den soudního procesu v metanolové kauze. Před zlínský soud předstoupili ti, kterým pár skleniček obrátilo život.
                       33:48
                       Soud o metanolové kauze
                        Pomoc obětem metanolové kauzy.
                        37:20
                        Rekordní pokuta pro Toyotu
                         Toyota zaplatí americkému ministerstvu spravedlnosti rekordní pokutu, v přepočtu 24 miliard korun. Kvůli závadě se zrychlováním aut, které zabilo nejméně pět lidí.
                         39:57
                         Senát o vyplácení dávek na bydlení
                          Konec velkých zisků na úkor státu, senátoři schválili novelu, která mění způsob vyplácení dávek na bydlení. Vlastníci ubytoven pro lidi v nouzi by nově dostávali doplatky pouze na místnost nebo byt.
                          41:52
                          Šikana ve školách
                           Podle školní inspekce rostoucí čísla neznamenají zhoršující se atmosféru ve školách, ale hlavně to, že si učitelé šikany víc všímají a bojují proti ní.
                           43:57
                           Proměny dálniční policie
                            Vznikla v době, kdy z nejfrekventovanější české silnice D1 bylo dokončeno jen několik úseků, od té doby uplynula čtyři desetiletí. Řeč je o dálniční policii.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž48 minut
                            Další díl
                            21. března 2014

                            Přehled dílů

                            Stopáž55 minut

                            15. dubna

                            Headlines — Premiéra Fialu čeká jednání v Bílém domě — Ekonomická spolupráce USA a ČR — Schůzka Bidena s Fialou — Dar pro prezidenta Bidena — Odbory chystají protesty proti vládě — Rozdíly v příjmech mezi ženami a muži — Rezignace libereckého náměstka — Inscenace Štíři z února — Následky íránského útoku na Izrael — Dopady útoku — Tenisový svaz má vrátit dotace — Přípravy nového ročníku Stardance — Šíření Černého kašle — Výhrady Evropské komise ke krokům slovenské vlády — Péče o lidi s poruchou autistického spektra — Plán na stavbu kasina v Chráštanech — Občané chtějí referendum o kasinu — Hazard v Česku — Soud s americkým exprezidentem Trumpem — Stížnosti na dristribuci léků — Výuka autoškoly ve virtuální realitě — Oprava historické kašny v Táboře — Vloupání do domů — Lužní lesy pod ochranou CHKO — Rvačka v gruzínském parlamentu — Pět let od požáru katedrály Notre Dame — Koncert Collegia 1704

                            15. 4. 2024 na ČT1
                            Stopáž55 minut

                            15. dubna

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            15. 4. 2024 na ČT24
                            Stopáž49 minut

                            14. dubna

                            Krize na Blízkém východě — Íránský útok na Izrael — Eskalace napětí — Reakce z Blízkého východu a USA — Situace Čechů v Izraeli — Íránský útok odsoudili i čeští politici — Reakce premiéra Fialy — Petr Fiala na cestě do USA — Program cesty — Očekávání od návštěvy premiéra v USA — Fialova návštěva v Bílém domě — Vrácené peníze za léky — Ochranný limit na doplatky za léky — ANO a SPD — Volební model — Dva muže zranil na Slovensku medvěd — Nadprůměrně teplý víkend — Počasí a úspory na vytápění — Agresivita a fyzické napadání na ulicích — Agresivní chování — Výtržnictví — Agresivita v nemocnicích — Základní sleva na poplatníka — Útoky na Ukrajině — Mezinárodní legie na Ukrajině — Jarní potravinová sbírka — Candáti v Lipně bojují o přežití — Etický kodex ve sportu — Muzeum ve Studenci na Třebíčsku — Digitalizované sbírky Národní knihovny

                            14. 4. 2024 na ČT1
                            Stopáž49 minut

                            14. dubna

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            14. 4. 2024 na ČT24
                            Stopáž50 minut

                            13. dubna

                            Vedení ODS — Kongres ODS — Vizitka ODS — Strategie ODS — Reakce na zvolení Petra Fialy — Celostátní konference SPD — Ohlasy na znovuzvolení Tomia Okamury — Vizitka SPD — Důvěra v politickou reprezentaci — Ruské posílení pozic na Ukrajině — Následky útoků na ukrajinské elektrárny — Omezení na D10 kvůli bourání mostu — Zájem o prémiová paliva — Biden o napětí mezi Íránek a Izraelem — Útok v australském obchodním centru — Kompenzace za slevy na jízdném — Mimořádná aktivita klíšťat — Zabezpečení kol proti krádežím — Potravinová sbírka — Ročníky potravinové sbírky — Nákupy dárců a co ve zásobách chybí — Sňatky párů stejného pohlaví — Opravy u dálnice D46 — Očekávání Rusů — Soud s Donaldem Trumpem — Inaugurace olomouckého arcibiskupa — Tragický pád lanovky v Turecku — Vyschlé studny na Táborsku — Česká stopa v genové terapii — Odemykání Vltavy v Českém Krumlově — Příběh Casanovy na jevišti divadla Rokoko

                            13. 4. 2024 na ČT1
                            Stopáž50 minut

                            13. dubna

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            13. 4. 2024 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            12. dubna

                            Sněmovna schválila růst příspěvků na péči — Výše příspěvků — Počet lidí pobírajících příspěvek na péči — Izrael se připravuje na odvetu Íránu — Další ruské útoky na ukrajinskou energetickou infrastrukturu — Kauza Čapí hnízdo se vrací k soudu — Pátrání po ozbrojených útočnících — Oživení hypotečního trhu — Stavební spoření — Debaty o potratech v Polsku — Působení proruské manipulační sítě — Česká vážná hudba na Britských ostrovech — Jednání ministra Jurečky s odbory — Počet zadržených tranzitních migrantů — Sázení brambor a cibule — Nehody na železnici — Nebezpečná jízda v protisměru — Nové mládě gorily v pražské zoo — Gorily patří spolu i se šimpanzi mezi nejbližší příbuzné člověku — Ohrožená zvířata a rostliny — Obvinění Petra Syrovátky — Začaly přijímací zkoušky — Povodně v Rusku — Tchajwanská civilní obrana — Odpad míří do lesa — ČKD Blansko Holding v insolvenci — V Česku chybí dárci krve — Nehoda autobusu — Průzkum věznice v Uherském Hradišti — Dětští uprchlíci z Ukrajiny bez doprovodu — Otevření památníku v Letech — Výtvarník Pavel Čech v Topičově salonu — Výročí Karla Kryla

                            12. 4. 2024 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            12. dubna

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            12. 4. 2024 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            11. dubna

                            Pronájem gripenů — Pronájem švédských gripenů — Gripeny ve světě — Summit Trojmoří — Výzva k odvolání Peipera — Obchodní centra střídají nákupní parky — Propojení sociální a zdravotní péče — Vazba pro dva obviněné — Průměrné ceny pohonných hmot — Česko a ropa z Ruska — Revize trhů s elektřinou a plynem — Trest smrti pro vietnamskou realitní magnátku — Nejlépe opravené památky loňského roku — Hádky poslanců během mimořádné schůze — Hrozba další miliardové arbitráže — Zemřel O. J. Simpson — Podvodné výzvy k přeplatkům na dani — Hospodaření České pošty — Pobočková síť — Pošta hledá zaměstnance — Zájem o mobilní poštu — Shody na úpravě korespondenční volby — Jednání vlád Slovenska a Ukrajiny — Fresky v Pompejích — Trest za shození turisty z hradeb — Modernější zázemí pro pražskou říční policii — Fond pro oběti komunistického režimu — Problémy s pitnou vodou v Malém Hradisku — Pád laviny v rakouském Ötztalu — Rizikový úsek u Karlových Varů — Speciální hasební deky — Miloš Vystrčil v Zambii — 80. výročí vylodění spojenců v Normandii — Speciální zdicí robot — Výstava Knihy do rukou lidu — Filmový festival Jeden svět

                            11. 4. 2024 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            11. dubna

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            11. 4. 2024 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám