Nahrávám video

20. březen 2014

Obsah dílu

Headlines — Dělení Ukrajiny — Dělení Ukrajiny — Dělení Ukrajiny — Dělení Ukrajiny — Česká mise na Ukrajinu — Dělení Ukrajiny — Dělení Ukrajiny — Poplatky u lékaře — Vyšetřování kauzy Opencard — Pátrání po letadle — Toman v čele Agrární komory — Amazon u Brna — Zastaveno vyšetřování Hušáka — Trestní oznámení na Daniela Beneše — Odstranění nápisu z památníku — Febiofest 2014 — Astronomické jaro — Sluneční paprsky v Kutné Hoře — Přepadení banky v Praze — Nová technologie opravy silnic — Soud o metanolové kauze — Soud o metanolové kauze — Rekordní pokuta pro Toyotu — Senát o vyplácení dávek na bydlení — Šikana ve školách — Proměny dálniční policie

Části dílu

00:04
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:43
  Dělení Ukrajiny
   Ukrajina ve své pevninské části zřizuje evakuační centra pro vojáky, kteří byli až dosud nasazení na Krymu. Po anexi Ruskem musí do pátku buď z Krymu odejít, nebo se přihlásit do služby v ruské armádě.
   02:37
   Dělení Ukrajiny
    Živý vstup zpravodaje Miroslava Karase z Krymu.
    04:46
    Dělení Ukrajiny
     Zatímco na Krymu sílí napětí mezi ruskými a ukrajinskými vojáky, Moskva a Západ nenacházejí společnou řeč. Spojené státy přijaly sankce proti dalším lidem okolo Vladimira Putina.
     06:50
     Dělení Ukrajiny
      Živý vstup zpravodaje Bohumila Vostala.
      08:24
      Česká mise na Ukrajinu
       Ministerstvo zahraničí vyšle na Ukrajinu misi, která prověří situaci a potřeby tamních volyňských Čechů. Část z nich se chce vrátit zpět do Česka. Během několika dní odjede do země zmocněnec ministerstva zahraničí pro krajany Karel Kühnl.
       08:58
       Dělení Ukrajiny
        Zatím to není válka. Mezi Ruskem a Ukrajinou ale už zuří ekonomický konflikt. Moskva zpřísnila celní kontroly. Prý kvůli pašování zbraní. Podle Kyjeva ale znemožnila dopravu ukrajinského zboží do Ruska.
        11:21
        Dělení Ukrajiny
         Kvůli ukrajinské krizi ubývá v Praze a Karlových Varech ruských turistů, v porovnání s uplynulým rokem jich je o třetinu méně.
         13:30
         Poplatky u lékaře
          Zdravotnické poplatky rozdělují koalici. Po ministrovi financí Babišovi dnes možné otevření debaty o vrácení těch za pobyt v nemocnici připustil i šéf lidovců Bělobrádek.
          15:41
          Vyšetřování kauzy Opencard
           Projektem pražské elektronické jízdenky Opencard se budou zabývat poslanci. Schválili vytvoření komise, která má prověřit vyšetřování případu. V kauze bylo zatím nepravomocně odsouzeno několik někdejších úředníků.
           16:32
           Pátrání po letadle
            Pátrání po ztraceném malajsijském letadle se přesunulo do Indického oceánu jihozápadně od Austrálie. Její úřady objevily na satelitních snímcích dva plovoucí objekty, které by mohly pocházet z pohřešovaného Boeingu.
            18:19
            Toman v čele Agrární komory
             Exministr zemědělství Miroslav Toman je novým prezidentem Agrární komory, v čele největší nevládní organizace českých farmářů bude tři roky.
             18:36
             Amazon u Brna
              Živý vstup redaktora Ondřeje Schneidera.
              19:56
              Zastaveno vyšetřování Hušáka
               Pražský státní zástupce zrušil stíhání Aleše Hušáka. Bývalý šéf Sazky byl obviněn z pokusu o podvod se směnkou.
               20:12
               Trestní oznámení na Daniela Beneše
                Generální ředitel ČEZ Daniel Beneš a finanční ředitel firmy čelí trestnímu oznámení od ministerstva financí. Podle Lidových novin kvůli nákupu firmy Severočeská energetika.
                21:41
                Odstranění nápisu z památníku
                 Z pomníku na pražských Olšanských hřbitovech zmizela tabulka s nápisem oslavujícím sovětské internacionalisty, tedy i okupanty Československa z roku 1968.
                 22:19
                 Febiofest 2014
                  Živý vstup redaktorky Pavly Sedliské.
                  24:22
                  Astronomické jaro
                   Začalo astronomické jaro. V pražském Klementinu padl 130 let starý teplotní rekord.
                   26:03
                   Sluneční paprsky v Kutné Hoře
                    Živý vstup redaktorky Lucie Rosí.
                    27:20
                    Přepadení banky v Praze
                     Policie pátrá po muži, který včera s funkční bombou pokusil vyloupit banku na pražském Václavském náměstí. Když neuspěl nechal čtyřkilovou nálož na místě a utekl.
                     29:32
                     Nová technologie opravy silnic
                      Cestáři zkoušejí novou technologii na spravování děr na silnicích. Testuje se ale další novinka: vylepšená studená směs.
                      31:44
                      Soud o metanolové kauze
                       Osmý den soudního procesu v metanolové kauze. Před zlínský soud předstoupili ti, kterým pár skleniček obrátilo život.
                       33:48
                       Soud o metanolové kauze
                        Pomoc obětem metanolové kauzy.
                        37:20
                        Rekordní pokuta pro Toyotu
                         Toyota zaplatí americkému ministerstvu spravedlnosti rekordní pokutu, v přepočtu 24 miliard korun. Kvůli závadě se zrychlováním aut, které zabilo nejméně pět lidí.
                         39:57
                         Senát o vyplácení dávek na bydlení
                          Konec velkých zisků na úkor státu, senátoři schválili novelu, která mění způsob vyplácení dávek na bydlení. Vlastníci ubytoven pro lidi v nouzi by nově dostávali doplatky pouze na místnost nebo byt.
                          41:52
                          Šikana ve školách
                           Podle školní inspekce rostoucí čísla neznamenají zhoršující se atmosféru ve školách, ale hlavně to, že si učitelé šikany víc všímají a bojují proti ní.
                           43:57
                           Proměny dálniční policie
                            Vznikla v době, kdy z nejfrekventovanější české silnice D1 bylo dokončeno jen několik úseků, od té doby uplynula čtyři desetiletí. Řeč je o dálniční policii.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž48 minut
                            Další díl
                            21. březen 2014

                            Přehled dílů

                            Stopáž50 minut

                            24. září

                            Headlines — Výsledky voleb — Volby v největších městech — Volební výsledky ODS — Volební výsledky hnutí ANO — Sčítání hlasů v Praze — Volební souboj v Brně a Ostravě — Volební výsledky Pirátů — Volební výsledky KDU-ČSL — Výsledky v Českých Budějovicích a Olomouci — Volby v Plzni, Liberci a Pardubicích — Volební výsledky hnutí STAN — Volby v Ústí nad Labem a Hradci Králové — Volby v menších obcích — Volby do třetiny Senátu — Volební výsledky TOP 09 — Senátní duely v Táboře a Jihlavě — Senátní duely v Brně a Českém Krumlově — Volební výsledky SPD — Podezření na kupčení s hlasy — Válka na Ukrajině — Reakce ruské veřejnosti na mobilizaci — Předvolební kampaň v Itálii — Festival Serial Killer v Brně

                            24. 9. 2022 na ČT1
                            Stopáž50 minut

                            24. září

                            Ve znakovém jazyce

                            24. 9. 2022 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            23. září

                            Headlines — Začaly volby — Lidé vybírají obecní zastupitele a senátory — Průběh voleb v Brně a Ostravě — Volili předsedové stran a hnutí — Jak volit v komunálních volbách — Volby do třetiny Senátu — Hlas může odevzdat až 370 tisíc prvovoličů — Zajímavé volební místnosti — Volby v regionech — Počty voličů — Obce bez voleb — Organizace voleb — Volby do třetiny senátu a referenda — Referendum v Jemnici — Nezákonná referenda na Ukrajině — Protesty proti mobilizaci v Rusku — Vyšetřování válečných zločinů na Ukrajině — Jednání o dalších sankcích proti Rusku — Propuštění Jaroslava Bartáka — Velký zájem o uhlí — Lepší vymahatelnost práv spotřebitelů — Předvolební kampaň v Itálii — Protesty v Íránu — Pašování vzácných rostlin a živočichů — Vývoj počítačových her v ČR — Samoobslužný výdej obědů ve škole — Žaloby firem Agrofertu k Evropskému soudu — Filmový festival Finále Plzeň — Oslavy narozenin Marty Kubišové

                            23. 9. 2022 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            23. září

                            Ve znakovém jazyce

                            23. 9. 2022 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            22. září

                            Headlines — Válka na Ukrajině — Částečná mobilizace v Rusku — Výměna zajatců — Reakce na výměnu zajatců — Protesty proti mobilizaci v Rusku — Informování o mobilizaci v Rusku — Boje na Ukrajině — Přípravy komunálních a senátních voleb — Přípravy na volby — Volby v číslech — Šíření opičích neštovic — Zvyšování úrokových sazeb — Drahá a nedostupná hnojiva — Šíření koronaviru v Číně — Volební lístky pro komunální volby — Systém voleb do obecních zastupitelstev — Volby do magistrátu větších měst — Nejčastější otázky a odpovědi — Předvolební debata s předsedy sněmovních stran — Ceny pohonných hmot — Stavba obchvatu Jaroměře — Protesty v Íránu — Inflace a ceny energií v Polsku — Podmínečné propuštění Jaroslava Bartáka — Návrat autobusů na naftu — Předpověď počasí — Sjezd historiků v Ústí nad Labem — Nová podoba Ďáblického hřbitova — Premiéra filmu BANGER.

                            22. 9. 2022 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            22. září

                            Ve znakovém jazyce

                            22. 9. 2022 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám