48 minut

20. března 2014

Část: Česká mise na Ukrajinu

Obsah dílu

Headlines — Dělení Ukrajiny — Dělení Ukrajiny — Dělení Ukrajiny — Dělení Ukrajiny — Česká mise na Ukrajinu — Dělení Ukrajiny — Dělení Ukrajiny — Poplatky u lékaře — Vyšetřování kauzy Opencard — Pátrání po letadle — Toman v čele Agrární komory — Amazon u Brna — Zastaveno vyšetřování Hušáka — Trestní oznámení na Daniela Beneše — Odstranění nápisu z památníku — Febiofest 2014 — Astronomické jaro — Sluneční paprsky v Kutné Hoře — Přepadení banky v Praze — Nová technologie opravy silnic — Soud o metanolové kauze — Soud o metanolové kauze — Rekordní pokuta pro Toyotu — Senát o vyplácení dávek na bydlení — Šikana ve školách — Proměny dálniční policie

Části dílu

00:04
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:43
  Dělení Ukrajiny
   Ukrajina ve své pevninské části zřizuje evakuační centra pro vojáky, kteří byli až dosud nasazení na Krymu. Po anexi Ruskem musí do pátku buď z Krymu odejít, nebo se přihlásit do služby v ruské armádě.
   02:37
   Dělení Ukrajiny
    Živý vstup zpravodaje Miroslava Karase z Krymu.
    04:46
    Dělení Ukrajiny
     Zatímco na Krymu sílí napětí mezi ruskými a ukrajinskými vojáky, Moskva a Západ nenacházejí společnou řeč. Spojené státy přijaly sankce proti dalším lidem okolo Vladimira Putina.
     06:50
     Dělení Ukrajiny
      Živý vstup zpravodaje Bohumila Vostala.
      08:24
      Česká mise na Ukrajinu
       Ministerstvo zahraničí vyšle na Ukrajinu misi, která prověří situaci a potřeby tamních volyňských Čechů. Část z nich se chce vrátit zpět do Česka. Během několika dní odjede do země zmocněnec ministerstva zahraničí pro krajany Karel Kühnl.
       08:58
       Dělení Ukrajiny
        Zatím to není válka. Mezi Ruskem a Ukrajinou ale už zuří ekonomický konflikt. Moskva zpřísnila celní kontroly. Prý kvůli pašování zbraní. Podle Kyjeva ale znemožnila dopravu ukrajinského zboží do Ruska.
        11:21
        Dělení Ukrajiny
         Kvůli ukrajinské krizi ubývá v Praze a Karlových Varech ruských turistů, v porovnání s uplynulým rokem jich je o třetinu méně.
         13:30
         Poplatky u lékaře
          Zdravotnické poplatky rozdělují koalici. Po ministrovi financí Babišovi dnes možné otevření debaty o vrácení těch za pobyt v nemocnici připustil i šéf lidovců Bělobrádek.
          15:41
          Vyšetřování kauzy Opencard
           Projektem pražské elektronické jízdenky Opencard se budou zabývat poslanci. Schválili vytvoření komise, která má prověřit vyšetřování případu. V kauze bylo zatím nepravomocně odsouzeno několik někdejších úředníků.
           16:32
           Pátrání po letadle
            Pátrání po ztraceném malajsijském letadle se přesunulo do Indického oceánu jihozápadně od Austrálie. Její úřady objevily na satelitních snímcích dva plovoucí objekty, které by mohly pocházet z pohřešovaného Boeingu.
            18:19
            Toman v čele Agrární komory
             Exministr zemědělství Miroslav Toman je novým prezidentem Agrární komory, v čele největší nevládní organizace českých farmářů bude tři roky.
             18:36
             Amazon u Brna
              Živý vstup redaktora Ondřeje Schneidera.
              19:56
              Zastaveno vyšetřování Hušáka
               Pražský státní zástupce zrušil stíhání Aleše Hušáka. Bývalý šéf Sazky byl obviněn z pokusu o podvod se směnkou.
               20:12
               Trestní oznámení na Daniela Beneše
                Generální ředitel ČEZ Daniel Beneš a finanční ředitel firmy čelí trestnímu oznámení od ministerstva financí. Podle Lidových novin kvůli nákupu firmy Severočeská energetika.
                21:41
                Odstranění nápisu z památníku
                 Z pomníku na pražských Olšanských hřbitovech zmizela tabulka s nápisem oslavujícím sovětské internacionalisty, tedy i okupanty Československa z roku 1968.
                 22:19
                 Febiofest 2014
                  Živý vstup redaktorky Pavly Sedliské.
                  24:22
                  Astronomické jaro
                   Začalo astronomické jaro. V pražském Klementinu padl 130 let starý teplotní rekord.
                   26:03
                   Sluneční paprsky v Kutné Hoře
                    Živý vstup redaktorky Lucie Rosí.
                    27:20
                    Přepadení banky v Praze
                     Policie pátrá po muži, který včera s funkční bombou pokusil vyloupit banku na pražském Václavském náměstí. Když neuspěl nechal čtyřkilovou nálož na místě a utekl.
                     29:32
                     Nová technologie opravy silnic
                      Cestáři zkoušejí novou technologii na spravování děr na silnicích. Testuje se ale další novinka: vylepšená studená směs.
                      31:44
                      Soud o metanolové kauze
                       Osmý den soudního procesu v metanolové kauze. Před zlínský soud předstoupili ti, kterým pár skleniček obrátilo život.
                       33:48
                       Soud o metanolové kauze
                        Pomoc obětem metanolové kauzy.
                        37:20
                        Rekordní pokuta pro Toyotu
                         Toyota zaplatí americkému ministerstvu spravedlnosti rekordní pokutu, v přepočtu 24 miliard korun. Kvůli závadě se zrychlováním aut, které zabilo nejméně pět lidí.
                         39:57
                         Senát o vyplácení dávek na bydlení
                          Konec velkých zisků na úkor státu, senátoři schválili novelu, která mění způsob vyplácení dávek na bydlení. Vlastníci ubytoven pro lidi v nouzi by nově dostávali doplatky pouze na místnost nebo byt.
                          41:52
                          Šikana ve školách
                           Podle školní inspekce rostoucí čísla neznamenají zhoršující se atmosféru ve školách, ale hlavně to, že si učitelé šikany víc všímají a bojují proti ní.
                           43:57
                           Proměny dálniční policie
                            Vznikla v době, kdy z nejfrekventovanější české silnice D1 bylo dokončeno jen několik úseků, od té doby uplynula čtyři desetiletí. Řeč je o dálniční policii.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž48 minut
                            Další díl
                            21. března 2014

                            Přehled dílů

                            Stopáž50 minut

                            18. května

                            Headlines — Víc pravomocí pro praktiky a pediatry — Všeobecný lékař a předpis léků — Počty vybraných specialistů v Česku — Strůjce atentátu na premiéra Fica ve vazbě — Rozsah poranění Roberta Fica — Zasedání slovenské vlády — Anonymní výhrůžky politikům — Volby do Evropského parlamentu — Biomasa místo uhlí — Zápas českého týmu na hokejovém MS — Vetování sporného zákona — Útoky Izraele v Pásmu Gazy — Případy vysoce infekčních spalniček — Návykové látky v dobách totality — Válka na Ukrajině — Festival Hrabalovo Kersko — Nové dílo Davida Černého — Aplikace na podporu pohybu dětí — Propady reálných výdělků — Vývoj průměrné mzdy v r. 2023 — Odměny pro zaměstnance — Transparentnost odměňování — Zadržení aktivisté — Napětí v Nové Kaledonii — Setkávání novodobých válečných veteránů — Zájem řidičů o elektromobily — Závody powerboatů — Obvinění kvůli pokácení slavného javoru — Rusko a banky — Sbírka proti rakovině — Festival Mahler - Jihlava — Nové varhany pro kostel Svatého Ducha

                            18. 5. 2024 na ČT1
                            Stopáž50 minut

                            18. května

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            18. 5. 2024 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            17. května

                            Zdravotní stav slovenského premiéra — Headlines — Situace na Slovensku — Péče o zraněného premiéra Fica — Vyšetřování útoku na premiéra — Bezpečnostní opatření na Slovensku — Zemědělci odsouvají protest — Přesuny v rozpočtu — Požadavky ministrů na změny v rozpočtu — Hospodaření státu — Odročení soudu s podezřelým ze žhářství — Komplikace při stavbě dálnice D49 — Vývoj bojů na Ukrajině — Památník pro skauty — Festival Open House — Soudní řízení v Haagu — Situace v Gaze — Modernizace přečerpávací elektrárny Štěchovice — Hlubší vrty kvůli nedostatku vody — Předpověď počasí na další dny — Papírových účtenek ubývá — Počet účtenek — K čemu jsou účtenky — Putin na návštěvě Číny — Silná bouře v Houstonu — Nedostatek pěstounů — Inflace v EU — Úklid na sjezdovkách ve Špindlerově Mlýně — Zámek Štiřín na prodej — Experiment s regulací marihuany v Nizozemsku — Zkoumání obrazu Mony Lisy — Rozšíření dálnice mezi Prahou a Berounem — Mapování podzemních krytů v Třeboni — Muzejní noc — Soutěž terénních pracovníků

                            17. 5. 2024 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            17. května

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            17. 5. 2024 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            16. května

                            Fico je dál ve vážném stavu — Lékaři premiéra operovali pět hodin — Kdo zastoupí slovenského předsedu vlády — Vyšetřování střelby a obvinění podezřelého — Otázky kolem postupu ochranné služby premiéra — Vyšetřování na místě útoku — Zdravotní péče o premiéra Fica — Postupy ochranné služby — Odboráři zrušili demonstraci — Jmenování ministra pro vědu, výzkum a inovace — Profil nového ministra Marka Ženíška — Priority nového ministra pro vědu — Vyšetřování okolností výbuchů ve Vrběticích — Obvinění padělatele vstupenek na hookejové mistrovství — Soud s podezřelým ze žhářství v Českém Švýcarsku — Národní park dva roky po požáru — Ochrana před lesními požáry — Putin na návštěvě Číny — Německý poslanec Bystroň přišel o imunitu — Investice do české energetiky — Oprava Barrandovského mostu se protáhne — Situace v Nové Kaledonii — Boje na Ukrajině — Zaměstnanci Kovosvitu podávají výpovědi — Vyšetřování kvůli splašenému koni v Pardubicích — Nález středověkých denárů — Požár v Kladně — Pomoc ohroženým dětem — Předvolební debata k evropským volbám — Barokní koncert na hladině Vltavy

                            16. 5. 2024 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            16. května

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            16. 5. 2024 na ČT24
                            Stopáž55 minut

                            15. května

                            Atentát na slovenského premiéra — Roberta Fica postřelili v Handlové — Co se stalo na náměstí v Handlové — Atentát na slovenského premiéra Roberta Fica — Zasedání slovenské vlády v Handlové — Kde je Handlová — Policejní vyšetřování na náměstí v Handlové — Podezřelého policie zadržela na místě — Reakce od slovenských politiků — Reakce na atentát na Roberta Fica — Útok odsoudili politici z ČR — Reakce na střelbu ze zahraničí — Ruská ofenziva severně od Charkova — Trh s hypotékami — Zemřel Vlastimil Harapes — Výsledky přijímacích zkoušek na SŠ — Úspěšnost uchazečů — Problémy s přijámacími zkouškami — Výsledky přijímacích zkoušek — Pátrání po uprchlém vězni ve Francii — Prodej poštovní budovy v Jindřišské ulici — Soud v kauze kupčení s byty v Brně — Protesty v Gruzii — Bronzový úspěch českých parahokejistů — Zadržování vody v krajině — Problémy astmatiků — Návrh na růst koncesionářských poplatků — Nábor vojáků do armády — Prahou prošlo Svatojánské procesí — Stav slovenského premiéra Roberta Fica

                            15. 5. 2024 na ČT1
                            Stopáž55 minut

                            15. května

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            15. 5. 2024 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            14. května

                            Schválení migračního paktu — Zapojení třetích zemí do řešení migrace — Detaily nové dohody — Spolupráce států EU v řešení migrace — Jmenování ministra pro vědu a výzkum — Úsporné spotřebiče — Ministr zahraničí USA na Ukrajině — Boje na Ukrajině — Pokus o odvolání dvou slovenských ministryň — Debaty o zavedení bankovní daně — Jednání o kolektivní smlouvě v huti Liberty — Zisky ČEZ v prvním čtvrtletí — Poslední rozloučení se Simonou Postlerovou — Protesty v Gruzii — Záměna pacientek v nemocnici na Bulovce — Vyhodnocení přijímacích zkoušek na SŠ — Odstřel mostu v Baltimoru — Pravidla paliativní péče — Letecké cvičení Lion Effort — Program cvičení Lion Effort — Místním vadí hluk z armádního letiště — Požár chlévu pro telata — Nový tunel v Českých Budějovicích — Samosběr jahod — USA a cla na čínská elektroauta — Předsedkyně sněmovny v Pobaltí — Útok na policisty na severu Francie — Průzkum podzemních vod v Karlových Varech — Příprava stavby tramvajové trati přes Václavské náměstí — Nová lůžka pro dětskou psychiatrickou péči — Pokuta pro Björna Höckeho — Přibývá zločinů z nenávisti — Nové soví voliéry v Borových lesech — Návrh na zvýšení koncesionářských poplatků — Začíná filmový festival v Cannes

                            14. 5. 2024 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            14. května

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            14. 5. 2024 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám