iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
4. 4. 2009
13:30 na ČT1

1 2 3 4 5

40 hlasů
6992
zhlédnutí

Dobrá rada nad zlato

Jarní květiny — Velikonoční vajíčka — Kaktusy po zimě — Rodinné recepty — Jak uskladnit jablka

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Škola květin

  2:02 do playlistu

  Škola květin
  Ve Škole květin představuje ing. Jiří Savinec Jiřině Bohdalové pokojové kytičky, které měly rády už naše babičky. Například pantoflíček, popelivky nebo primulky. Tyto nádherné jarní květiny opravdu nikdy nezevšední a není divu, že jsou dodnes oblíbené.

 • Náš host

  4:41 do playlistu

  Náš host
  Hostem studia je paní Jarmila Brhlíková z Teplic, která umí malovat nádherná velikonoční vajíčka - ale pozor, maluje je zevnitř. V oválu vajíčka vytvoří podélný otvor, opatrně ho obrousí, vezme tužku, předkreslí si motiv a pak již anilinovými barvami nebo tuší, slabými štětečky anebo i obyčejným perkem v násadce vymaluje dovnitř vajíčka nejrůznější motivy. Po dokončení obrázku otvor vajíčka zafixuje barevnou šňůrkou, bavlněnou vlnovkou či uzounkou krajkou.

 • Kalktusy po zimě

  8:28 do playlistu

  Kalktusy po zimě
  V Botanické zahradě v Praze Na Slupi nás pan Ulman poučí, co máme dělat s kaktusy po zimě. Ukáže, jak s nimi v dubnu zacházet, abychom je "probudili".

 • Jarmark rad

  13:29 do playlistu

  Jarmark rad
  V Jarmarku rad předá Jiřina Bohdalová některé dobré rady z dopisu paní Stoklasové z Hlučína. A pan Sitař poradí těm, kteří se právě chystají roubovat stromy, jak si upravit roubovací pásku.

 • Hit týdne

  16:07 do playlistu

  Hit týdne
  O Hit týdne se postaral pan inženýr Baier. Vrátíme se s ním opět k léčivým houbám a uvaříme si hlívovou polévku. Prý je lepší než pravá dršťková.

 • Rodinný recept

  20:23 do playlistu

  Rodinný recept
  Jiřinu Bohdalovou napadlo, že určitě existuje velmi mnoho jídel, která nejsou všeobecně známá a recepty na ně se v rodinách dědí z generace na generaci. Vyhlásila novou soutěž s názvem "Rodinné tajemství aneb recepty, které nikde nenajdete". Bude probíhat po celý rok, uzávěrka je 6. prosince. Deset vítězů bude o Vánocích odměněno hezkými cenami.

 • Zahrada

  21:50 do playlistu

  Zahrada
  Kdo má slušnou úrodu jablek, mívá někdy starosti, jak je uchovat až do jara. Pan Josef Thoř nám v rubrice Zahrada poradí, jak jablka uskladnit, abychom je na jaře nemuseli vyhazovat shnilá. Máme připraveny i další dobré rady. A nebudou chybět ani výsledky a pokračování naší kvízové soutěže, která má u diváků velký ohlas.

 • Soutěž

  23:04 do playlistu

  Soutěž
  Nová soutěžní otázka: Dozvěděli jsme se, že hlíva ústřičná příliš nevoní, nemá výraznou chuť, ale obsahuje velmi důležitý doplněk stravy, který zvyšuje náš imunitní systém. Je to: a) beta glutan b) beta glukan c) beta gluman

Přehrát vše