Dobrá rada nad zlato

31. říjen 2009

26 minut
Dobrá rada nad zlato

31. říjen 2009

Obsah dílu

Popínavý špenát — Vykosťování kapra — Jiřinky — Léčivá mast na bolavé klouby — Kaviár chudých z kapřích jiker — Ochrana jiřinek před slimáky a škvory — Kapří hranolky

Části dílu

01:49
Popínavý špenát
  Při cestě za reportáží zahlédla Jiřina Bohdalová v jedné zahradě zajímavou konstrukci a okamžitě se zajímala, k čemu je dobrá. V rubrice Zahrada nám to vysvětlí pan Vorlíček. Kdo se ještě nesetkal s popínavým špenátem, který je nejen zelenina, ale slouží i pro dekorativní účely, dozví se o něm mnoho zajímavého.
  05:02
  Vykosťování kapra
   Odborník Petr Pecher z rybářské školy ve Vodňanech předvádí správný postup vykosťování kapra. Rubrika Jak na kapra se může hodit, Vánoce se blíží.
   08:43
   Jiřinky
    Ve Škole květin se Jiřina Bohdalová u pana Dvořáka v jeho království jiřinek dozvídá o těchto krásných květinách překvapivé věci.
    15:12
    Léčivá mast na bolavé klouby
     V Krakonošově zahrádce plné bylinek, které pro zdraví svých klientů osobně pěstuje pan Váňa, se tentokrát seznámíme s tajemstvím přípravy léčivé masti na bolavé klouby, kterou náš známý bylinář připravuje z jehličí modřínu, smrku, či borovice.
     16:51
     Jarmark rad
      Připraveny jsou i divácké dobré rady a nápady. Do Jarmarku rad přišel jako na zavolanou dopis od paní Marie Zapletalové z Třince, ve kterém jsou rady, týkající se hned dvou dnešních témat. Paní Zapletalová dává recept na "kaviár chudých" z kapřích jiker, vařených v polévce či dušených na másle. V dopise přidává ještě radu, jak ochránit jiřinky před slimáky.
      18:15
      Ochrana jiřinek před slimáky a škvory
       19:50
       Kapří hranolky
        A ještě jednou "kapří" tématika. Pan Kubíček v Hitu týdne předvede, jak si můžeme připravit opravdovou pochoutku - "kapří hranolky".
        22:55
        Soutěž
         Soutěžní otázka z 31. října
         V reportáži o jiřinkách se zmínil pan Dvořák, že jeden druh těchto krásných květin se dá usušit a pak používat do ozdobných kytic. Který?
         a) pomponky
         b) kaktusky
         c) kulovité balky zvané též kalypso
         Přehrát celé video
         Stopáž25 minut
         Další díl
         14. listopad 2009

         Napište nám