Hobby magazín Jiřiny Bohdalové. Režie J. Vondráček

Obsah dílu

Přehrát vše

Při cestě za reportáží zahlédla Jiřina Bohdalová v jedné zahradě zajímavou konstrukci a okamžitě se zajímala, k čemu je dobrá. V rubrice Zahrada nám to vysvětlí pan Vorlíček. Kdo se ještě nesetkal s popínavým špenátem, který je nejen zelenina, ale slouží i pro dekorativní účely, dozví se o něm mnoho zajímavého.

Odborník Petr Pecher z rybářské školy ve Vodňanech předvádí správný postup vykosťování kapra. Rubrika Jak na kapra se může hodit, Vánoce se blíží.

Ve Škole květin se Jiřina Bohdalová u pana Dvořáka v jeho království jiřinek dozvídá o těchto krásných květinách překvapivé věci.

V Krakonošově zahrádce plné bylinek, které pro zdraví svých klientů osobně pěstuje pan Váňa, se tentokrát seznámíme s tajemstvím přípravy léčivé masti na bolavé klouby, kterou náš známý bylinář připravuje z jehličí modřínu, smrku, či borovice.

Připraveny jsou i divácké dobré rady a nápady. Do Jarmarku rad přišel jako na zavolanou dopis od paní Marie Zapletalové z Třince, ve kterém jsou rady, týkající se hned dvou dnešních témat. Paní Zapletalová dává recept na „kaviár chudých“ z kapřích jiker, vařených v polévce či dušených na másle. V dopise přidává ještě radu, jak ochránit jiřinky před slimáky. Vrátíme se i k panu Dvořákovi, ten zas poradí, jak bojovat se škůdci jiřinek – škvory.

A ještě jednou „kapří“ tématika. Pan Kubíček v Hitu týdne předvede, jak si můžeme připravit opravdovou pochoutku – „kapří hranolky“.

V závěru se – jako obvykle – věnujeme našim soutěžím.

Recept v tomto dílu

Stopáž26 minut
Rok výroby 2009
 P ST 4:3
ŽánrZábava