Dobrá rada nad zlato

14. listopad 2009

26 minut
Dobrá rada nad zlato

14. listopad 2009

Obsah dílu

Šišák bajkalský — Káva — Černá rajčata — Pangasius — Jarmark rad — Otevírání na dálkové ovládání

Části dílu

01:33
Šišák bajkalský
  Ve Škole květin představuje ing. Bohumil Bradna kytičku, která se u nás zatím nepěstovala - šišák bajkalský. Okolo Bajkalu používají lidé hlavně kořen této květiny - k léčení nervů. Ing. Bradna se s šišákem bajkalským teprve seznamuje, ale jedno je už zcela jisté - kytička je to hezká a určitě se u nás uchytí.
  02:46
  Káva
   Hostem pořadu je paní Petra Veselá. V roce 2004 absolvovala první kávové školení, v roce 2006 vyhrála Mistrovství republiky a dnes již má za sebou několik reprezentací České republiky na World barista championateshipech. Má i kurz Certifikovaného espressa "Espresso Italiano", který absolvovala v italské Padově. A právě espresso nás naučí správně připravovat. Řekne i praktické rady, jak poznáme kvalitní kávu.
   08:24
   Černá rajčata
    Zahrada: Známe rajčata zelená, žlutá i červená, ale takovou pestrou směsici barev rajčat, včetně chuťových odstínů, jakou vypěstoval pan Vorlíček, tu hned tak neuvidíme. Jiřině Bohdalové nejvíce chutnají rajčata černá.
    10:22
    Pangasius
     Dnes vaří... kdysi slavný hokejista Jan Gusta Havel. A co s Jiřinou Bohdalovou připravují? V poslední době velmi vyhledávanou rybu bez kostí - pangasiuse. Rybu zapečou s brambory a sýrem.
     16:57
     Jarmark rad
      Hned dvě praktické rady poslala do Jarmarku rad paní Františka Pivcová z Karlštejna. Píše, jak ze starých punčocháčů, co jsou na vyhození, nastříhá napříč proužky, ze kterých vytvoří nekonečný provaz, smotá ho do klubíčka a provázek pak používá na přivazování rajčat ke kolíku nebo i k přivazování pokojových rostlin. A druhá rada? Týká se skleněné pokličky na nerez nádobí. Co dělat, když držátka na poklicích časem odpadnou? Je možné je nahradit korkovými špunty, nejlépe od sektu...
      19:32
      Otevírání na dálkové ovládání
       Před časem jsme uvedli reportáž o dálkovém ovládání, ukazovali jsme si, jak lze zapnout z jedoucího auta v bytě světlo nebo topení. V dnešním pořadu bude pan Maruna otevírat na dálku garáž - mobilem. Dozvíme se, že mobilem si můžeme otevřít nejen garáž, ale i branky a dveře. Tedy své vlastní.
       22:58
       Soutěž
        Dnes jsme poznali málo známou květinu, která se jmenuje šišák bajkalský. Údajně má skvělé léčivé účinky na nervy. Dle slov odborníka jsou nejvíce účinné:
        a) květy
        b) listy
        c) kořeny
        Přehrát celé video
        Stopáž27 minut
        Další díl
        28. listopad 2009

        Napište nám