Hobby magazín Jiřiny Bohdalové. Režie J. Vondráček

Obsah dílu

Přehrát vše

Ve Škole květin představuje ing. Bohumil Bradna kytičku, která se u nás zatím nepěstovala – šišák bajkalský. Okolo Bajkalu používají lidé hlavně kořen této květiny – k léčení nervů. Ing. Bradna se s šišákem bajkalským teprve seznamuje, ale jedno je už zcela jisté – kytička je to hezká a určitě se u nás uchytí.

Hostem pořadu je paní Petra Veselá. V roce 2004 absolvovala první kávové školení, v roce 2006 vyhrála Mistrovství republiky a dnes již má za sebou několik reprezentací České republiky na World barista championateshipech. Má i kurz Certifikovaného espressa „Espresso Italiano“, který absolvovala v italské Padově. A právě espresso nás naučí správně připravovat. Řekne i praktické rady, jak poznáme kvalitní kávu.

Zahrada: Známe rajčata zelená, žlutá i červená, ale takovou pestrou směsici barev rajčat, včetně chuťových odstínů, jakou vypěstoval pan Vorlíček, tu hned tak neuvidíme. Jiřině Bohdalové nejvíce chutnají rajčata černá.

Dnes vaří… kdysi slavný hokejista Jan Gusta Havel. A co s Jiřinou Bohdalovou připravují? V poslední době velmi vyhledávanou rybu bez kostí – pangasiuse. Rybu zapečou s brambory a sýrem.

Hned dvě praktické rady poslala do Jarmarku rad paní Františka Pivcová z Karlštejna. Píše, jak ze starých punčocháčů, co jsou na vyhození, nastříhá napříč proužky, ze kterých vytvoří nekonečný provaz, smotá ho do klubíčka a provázek pak používá na přivazování rajčat ke kolíku nebo i k přivazování pokojových rostlin. A druhá rada? Týká se skleněné pokličky na nerez nádobí. Co dělat, když držátka na poklicích časem odpadnou? Je možné je nahradit korkovými špunty, nejlépe od sektu…

Před časem jsme uvedli reportáž o dálkovém ovládání, ukazovali jsme si, jak lze zapnout z jedoucího auta v bytě světlo nebo topení. V dnešním pořadu bude pan Maruna otevírat na dálku garáž – mobilem. Dozvíme se, že mobilem si můžeme otevřít nejen garáž, ale i branky a dveře. Tedy své vlastní.

Na závěr pořadu jako vždy dostanou prostor naše soutěže.

Recept v tomto dílu

Stopáž26 minut
Rok výroby 2009
 P ST 4:3
ŽánrZábava