Upoutávka

Upoutávka

Praktické informace, rozhovory s inspirativními osobnostmi, servisní zpravodajství, tipy na volnočasové aktivity a rady, které v danou chvíli pomohou. Život na třetí je pořad, který se třikrát denně, sedm dnů v týdnu, objevuje ve vysílání nového kanálu České televize ČT3.

Pořad Život na třetí začíná vždy v 9, 15 a 17 hodin. Zatímco první dvě vysílání jsou čtvrthodinová, třetí z nich má 25 minut. „Náš pořad koncipujeme jako magazín doplněný stručným výběrem zpravodajských informací, které jsou v danou chvíli důležité právě pro diváky ČT3,“ upřesňuje ředitel televizního studia Brno Jan Souček. „Chceme seniorům, kteří patří k nejohroženější věkové skupině, usnadnit orientaci v množství informací, které se na ně v těchto dnech hrnou ze všech stran. Zároveň jim zprostředkujeme zajímavé a užitečné rozhovory s hosty, odpovíme na jejich dotazy, nabídneme jim návody, jak trávit čas o samotě nebo v malém okruhu lidí. S námi nebudou sami,“ zdůrazňuje Jan Souček.

Na přípravě a vysílání pořadu se střídají brněnské a ostravské televizní studio. A to vždy po týdnu od pondělí do neděle. Diváci se mohou těšit na známé tváře, moderátorku Petru Eliášovou a Aleše Zbořila. „Na práci pro televizi třetího věku, jak se stanice ČT3 také označuje, se moc těším, neváhala jsem ani chvíli, zda tuto práci přijmout,“ říká Petra Eliášová, která má zkušenosti s moderováním v televizi i rozhlase. „Senioři jsou mimořádně vnímaví, skvěle se s nimi komunikuje,“ vychází z vlastních zkušeností Petra a těší se na reakce diváků.

Aleš Zbořil mnoho let uvádí populární AZ-kvíz. Velká část soutěžících i diváků jsou právě senioři. „Život na třetí beru jako velkou výzvu, ale i službu nejstarší generaci v tom nejlepším slova smyslu,“ zamýšlí se moderátor, který se těší na společné chvíle u rozhovorů se zajímavými hosty, předávání poznatků, zkušeností i dobré nálady. Právě tu považuje při zvládání stresujících situací, které mohou současná opatření související s prevencí před šířením nákazy koronavirem vyvolávat, za velmi důležitou.