Dobrá rada nad zlato

12. prosinec 2009

27 minut
Dobrá rada nad zlato

12. prosinec 2009

Obsah dílu

Vánoční hvězda — Dům seniorů Slunečnice — Výroba betlému — Vánoční Jarmark rad — Ořechové čtverečky a nepečené kuličky

Části dílu

01:35
Vánoční hvězda
  Je nejvyšší čas začít připravovat vánoční svátky. Ve Školičce květin nám ing. Eva Dušková prozradí, na co si musíme dávat pozor při nákupu vánoční hvězdy. Samozřejmě nám poradí, jak o vánoční hvězdy pečovat, jakou zálivku jim dopřát či které hnojivo je nejvhodnější.
  03:54
  Dům seniorů Slunečnice
   Vánoce se Slunečnicí - vánoční zastavení, které potěší a dojme každého, komu není lhostejné, jak tráví vánoční svátky naši senioři. Jiřina Bohdalová navštívila dům seniorů Slunečnice v pražských Čimicích. Při muzikoterapii si společně s klienty zazpívala a navštívila i Klub šikulek. Možná to bude pro mnohé inspirativní, když uvidí, jak krásná miska může vzniknout spojením keramické hlíny se zbytkem záclonoviny, anebo jak nádherné hrnečky umí udělat paní, které je 87 let. A když si poslechneme koncert, který připravil pan Mgr. Vomáčka se svým orchestrem, všichni se naladíme svátečně.
   12:35
   Výroba betlému
    Pan ing. Jan Roda je sekretářem Spolku českých betlémářů a také řezbářem. Jan Roda je proto i zasvěceným rádcem pro všechny, kteří by chtěli zkusit vyrobit si betlém sami...
    15:08
    Vánoční Jarmark rad
     Také Jarmark rad se týká Vánoc. Jak naleštit vzácné sklo, které nepoužíváme často? Jak se zbavit povlaku ve váze s čerstvými květinami? Jak připravit vánoční dekoraci na stůl? Právě to nás naučí paní Milena Benešová se svými žáky ze Střední odborné zahradnické školy v Poděbradech.
     16:58
     Ořechové čtverečky a nepečené kuličky
      Na návštěvě u slavné hokejové dvojice Františků Kaberlových jsme se dozvěděli návod na skutečně dobré vánoční pečivo, které se peče u Kaberlových každý rok. Ořechové čtverečky a nepečené kuličky - to jsou pochoutky hvězdného hokejového týmu od paní Kaberlové.
      23:20
      Soutěž
       Přehrát celé video

       Napište nám