Hobby magazín Jiřiny Bohdalové. Režie J. Vondráček

Obsah dílu

Přehrát vše

Škola květin nás zavede do bambusového ráje. Ing. Roman Koupý představuje novinku pro pěstitele, a to převislý bambus Agrostis stolonifera Green Twist, který narůstá až do dvou metrů, takže se z něj dá udělat nádherná stěna. Je decentní i dekorativní, a to pouze listem.

Hit týdne zabezpečil pan Hanák, kterého si Jiřina Bohdalová pozvala jako hosta pořadu. Vymyslel revoluční řešení anatomických klinicky testovaných stélek do letní obuvi, uzavřené obuvi i dětských přezůvek. Na první pohled se liší od běžných zdravotních stélek tím, že mají vytvořenou jamku pro palcový kloub, která zamezuje vybočení palce a u deformací umožňuje přirozený, postupný návrat k původnímu stavu.

Rubriku U veterináře ocení zejména ti, kteří mají doma fenku, u níž objeví falešnou březost. MVDr. Jana Lukešová objasní, že jde o hormonální poruchu a doporučí kastraci.

Náš bylinkář. Není všechno nepotřebný plevel, co vyhazujeme ze zahrádky. O tom nás přesvědčí Pavel Váňa. Představí nám bršlici kozí nohu, plevel, jehož listy můžeme dát do polévek i salátů. Ale co možná nevíte, listy jsou prospěšné i při léčbě dny. Dále nás seznamuje se šťovíkem koňským, u něhož zas využijeme kořeny, z nichž lze připravit odvar na vlasy. Zabraňuje tvorbě lupů. Také u známého libečku lze využít kořenů. Pavel Váňa je dává do směsí vhodných k léčení urologických potíží.

Recept v tomto dílu

Stopáž26 minut
Rok výroby 2009
 P ST 4:3
ŽánrZábava