Dobrá rada nad zlato

3. říjen 2009

27 minut
Dobrá rada nad zlato

3. říjen 2009

Obsah dílu

Škola květin: snědek — Pomoc při infarktu — Nový typ invalidního vozíku — Gratulace Antonii Šebestové — Nová modelovací hmota — Potočnice lékařská — Burčák z pražské Grébovky

Části dílu

01:44
Škola květin: snědek
  Ve Škole květin seznamuje pan Hošek Jiřinu Bohdalovou s krásnou květinou, která se latinsky jmenuje Ornithogalum, ale my ji známe spíše pod názvem snědek. Většinou má bílou barvu, ale pan Hošek ji tentokrát představí v barvě svítivě oranžové. Vysvětlí, kam je dobré tuto cibulovinu vysadit a proč je to naprosto nenáročná květina.
  03:18
  Pomoc při infarktu
   Náš host je ředitel Pražské záchranné služby MUDr. Schwarz. Jiřina Bohdalová se ho ptá, zda je pravdivá informace, že si pacient může při infarktu sám zachránit život. Jsou podobné zprávy seriózní? Jak se rozpozná infarkt? MUDr. Schwarz dotazy zodpoví a řeč bude i o alarmovém tlačítku, které by si měli zvláště staří a chronicky nemocní lidé obstarat.
   07:30
   Nový typ invalidního vozíku
    Jsou kutilové, co se nezamýšlejí pouze nad tím, jak vyrobit něco zajímavého pro zahradu, kuchyni a nebo svůj domek. O Hit týdne se tentokrát postaral kutil, ba přímo vynálezce, ing. Miroslav Vacek, který by uvítal, kdyby si jeho nápadu povšimli i výrobci vozítek pro invalidy. Z vyřazených bicyklů sestrojil invalidní vozík, který je velmi snadno ovladatelný kývavým pohybem, nikoliv rotačním.
    10:33
    Gratulace Antonii Šebestové
     V rubrice Gratulace navštíví Jiřina Bohdalová paní Antonii Šebestovou. Ve svých 99 letech pořádá pro své spolubydlící z krčského Domova pro seniory koncerty na foukací harmoniku. Dá nám i recept, jak si udržet životní svěžest.
     13:22
     Nová modelovací hmota
      16:11
      Potočnice lékařská
       18:11
       Burčák z pražské Grébovky
        23:29
        Soutěž
         Soutěžní otázka pořadu Dobrá rada ze dne 3.10.2009
         Proč se neťuká sklenicí s burčákem na zdraví? a) Abychom nezarazili kvašení. b) Protože se ťuká s vínem.
         Přehrát celé video
         Stopáž26 minut
         Další díl
         17. říjen 2009

         Napište nám