Kde jsem:

Tiskové zprávy — Média — Vše o ČT — Česká televize

Tiskový servis pro novináře

Tiskový servis pro novináře

  • Tiskové zprávy, programové plány, fotoservis, pozvánky
  • Zdroj dat sledovanosti:
    ATO – Nielsen Admosphere

14. 5. 2019

Je tu šance na rekord. Ale co počasí?

Dobré ráno se chystá na Praděd

Ostravský tým Dobrého rána se v pátek pokusí o výškový vysílací rekord: oblíbený pořad se přihlásí ze špičky Pradědu. Štáb čeká 150 minut živého vysílání ve výšce 1491 metrů nad mořem - tak dlouho z takového nadhledu Česká televize ještě nikdy nevysílala. Na vrcholek Jeseníků se ovšem vypraví především proto, aby diváky pozvala k návštěvě regionu.

„Jednou z možností, jak může ostravské studio přispět k propagaci kraje, je přiblížit zdejší krásy. A máme se čím chlubit,“ zve k programu ředitel Televizního studia Ostrava Tomáš Šiřina.

Moderátoři Dobrého rána se přihlásí jako obvykle za minutu šest na Dvojce. „Vysílání z exteriéru je větší adrenalin i nezapomenutelný zážitek. Do hry vstupuje počasí, třeba na Karlštejně nám přestalo pršet dvě minuty před začátkem vysílání, škodolibost techniky, zvířata a taky lidé, kteří jdou náhodou kolem, zaujme je kuchař a najednou je máte v obraze. V pátek nás čeká stádo oveček a povídání o čarodějnicích - může se stát cokoliv," říká Veronika Poláčková.

Její moderátorský kolega Petr Rajchert má největší respekt z počasí, které se na Pradědu dokáže vmžiku změnit. „Může být mlha, dokonce i sněžná bouře. Ale věřím, že počasí vyjde. Jsem romantik, rád bych zažil a divákům dopřál takový východ slunce, jako jsem viděl na záběrech z dronu, které na Pradědu pro páteční ráno předtáčel náš kameraman.“

S ohledem na počasí je připravená i varianta číslo dvě – lze vysílat i z míst těsně pod vrcholem poblíž Ovčárny. „Jeseníky jsou drsné. Ale snad se starý Praděd umoudří a pomůže nám přivítat letošní turistickou sezonu,“ věří dramaturgyně Renata Červená.

Dobré ráno z Pradědu začíná v pátek 17. května v 5:59 na ČT2.