Kde jsem:

Tiskové zprávy — Média — Vše o ČT — Česká televize

Tiskový servis pro novináře

Tiskový servis pro novináře

  • Tiskové zprávy, programové plány, fotoservis, pozvánky
  • Zdroj dat sledovanosti:
    ATO – Nielsen Admosphere

18. 7. 2018

Ze Scény ČT nejen o ČT

Colours of Ostrava - Den první

Přesně v poledne se otevřely brány areálu Dolní oblasti Vítkovice, začal další ročník barevného festivalu. V Ostravě sice od rána prší, ale návštěvníkům to nevadí. Vybaveni pláštěnkami postupně přicházejí, a místo pro odpočinek nebo úkryt před deštěm jim nabízí i Scéna ČT.

Scéna ČT svůj program zahájila ve 14:00 rozhovor s generálním ředitelem o aktuálních tématech kolem České televize. Na otázky Petra Viziny i posluchačů odpovídal Petr Dvořák.

První otázka byla, proč je na hudebním festivalu Scéna ČT. "Česká televize by se nejenom měla prezentovat, ale taky by měla divákům nabízet něco navíc. Neměla by jenom ukazovat své logo a to, co vysílá, ale taky umožnit divákům pohled za kulisy. Ukázat, jak televize vzniká, jak žijí, myslí, jak se umí bavit lidé, kteří televizi dělají. A možnost prezentace na Coloursech nebo v Karlových Varech je přesně to, co jsem si tak trochu vysnil. Byla to součást mé strategie, kterou jsem začal prosazovat, když jsem do České televize přišel," odpověděl generální ředitel Petr Dvořák.

Celý rozhovor najdete na goo.gl/HBn3uc.

Odpolední program pokračoval rozhovorem se dvěma výraznými členy zahraniční redakce zpravodajství ČT, Martinem Řezníčkem a Jakubem Szántó. Od 18té hodiny se ze Scémy živě vysílal pořad Události v regionech a Události v kultuře.

Taťána Reková, ČT Ostrava