Kde jsem:

Tiskové zprávy — Média — Vše o ČT — Česká televize

Tiskový servis pro novináře

Tiskový servis pro novináře

  • Tiskové zprávy, programové plány, fotoservis, pozvánky
  • Zdroj dat sledovanosti:
    ATO – Nielsen Admosphere

22. 1. 2015

Koza se uchází o Cenu pro nejlepší debut

Již dvě želízka v ohni má na letošním ročníku Berlínského mezinárodního filmového festivalu koprodukční snímek České televize s názvem Koza. Po přijetí do soutěžní sekce Forum je tato road movie nominována i na Cenu pro nejlepší debut.

Celovečerní hraný film Ivana Ostrochovského byl vybrán společně s dalšími sedmnácti filmy napříč všemi sekcemi filmového festivalu. Vítěz Ceny pro nejlepší debut bude vyhlášen na slavnostním závěrečném galavečeru 14. února a získá finanční odměnu 50 000 eur.

Koza

Berlinale 2015, sekce Forum

Režie: Ivan Ostrochovský

Road movie o stárnoucím olympijském boxerovi, který se vydává na bolestivé turné napříč Evropou. Peter Baláž, přezdívaný Koza, kdysi boxoval na olympiádě, ale teď je bez práce. Je odhodlán vydělat dost peněz na to, aby zabezpečil svou rodinu. Jeho družka si chce nechat vzít své nenarozené dítě a manažera mu dělá bezohledný lichvář, který chce na Kozových monoklech jenom dobře vydělat. 

Film koprodukovala Česká televize, Tvůrčí producentská skupina Kamily Zlatuškové, produkovaly slovenská společnost Sentimentalfilm a česká společnost endorfilm.

Alžběta Plívová, tisková mluvčí České televize

Přílohy

Koza (825 kB)

Koza_2 (6125 kB)