Kde jsem:

Tiskové zprávy — Média — Vše o ČT — Česká televize

Tiskový servis pro novináře

Tiskový servis pro novináře

  • Tiskové zprávy, programové plány, fotoservis, pozvánky
  • Zdroj dat sledovanosti:
    ATO – Nielsen Admosphere

1. 10. 2012

Česká televize ve vašich barvách – nová vizuální podoba ČT

Od dnešního dne budou diváci po několikaleté pauze vídat v levém horním rohu obrazovky kromě značky kanálu také modernizované logo České televize. V novém se dnes také představila i vizuálně zvuková podoba programů ČT1 a ČT2, která už nepracuje pouze s jednou barvou pro daný kanál, ale využívá paletu barev, jež dotváří náladu a profilaci těchto kanálů. Systém barev do budoucna myslí i na strategii ČT24, ČT sport a nového dětského kanálu. Všechny kanály dohromady pak budou vytvářet plné barevné spektrum. Dnešním dnem se také změnil název sportovního programu na ČT sport, vizuální grafická proměna čeká další dva kanály České televize ČT sport a ČT24 v příštím roce.

Nový vizuální styl programů ČT1 a ČT2 má především dotvořit a podpořit programovou profilaci obou kanálů, stanovenou samotnou skladbou pořadů a diváckými skupinami, na které míří. Jednička chce být v maximální míře rodinným programem, který nabízí velkou televizní produkci v podobě vlastní dramatické tvorby, ať už se jedná o seriály nebo solitérní dramatiku; přináší také velké zábavní formáty, filmy a zahraniční produkci. Druhý program v podobě prémiového kanálu s exkluzivními pořady má zase ambice uspokojit ty nejnáročnější divácké skupiny. Nabízí proto atraktivní dokumenty, kvalitní zahraniční seriály, filmy ze zlatého fondu světové kinematografie a v neposlední řadě přináší také novou formu zábavy.

Nový barevný systém ČT1 nepracuje pouze s jednou hlavní a jednou doplňkovou barvou, jako tomu bylo doposud, ale využívá šestici jasných barev, které v promyšlené volbě korespondují s obrazem. Vytváří vyvážené, příjemné a harmonické barevné přechody v čitelných vizuálních kompozicích se zdůrazněným číselným značením programu. Nové grafické předěly stanice pak tento princip barevného ladění vyjadřují v krátkých minipříbězích odehrávajících se v situacích běžného života.

Grafický styl ČT2 pracuje na stejném principu plného obrazového podkladu se stylovou, pastelovější paletou, také v počtu několika barev. Grafika je výrazně podpořena originální hudební složkou. V identech představují program ČT2 významné osobnosti, které jsou špičkami ve svých oborech a kteří se k ČT2 a její programové filozofii hlásí a podporují ji. Ambasadorské identy doplňují obrazové encyklopedické záběry z celého světa, které vyjadřují prémiovou nabídku ČT2 pro diváka toužícího po poznání.

Upoutávky nového vizuálního stylu se proměnily i ve zvukové podobě, která přinesla i nové složení tzv. hlasů obrazovky pro Jedničku a Dvojku. Novými hlasy Jedničky budou např. Martin Stránský, Martina Menšíková, Tomáš Borůvka a David Švehlík s Jiřím Dvořákem. Za Dvojku budou promlouvat Filip Švarc, Petr Lněnička a Kristýna Jelínková s Vandou Hybnerovou. K divákovi budou promlouvat vstřícnou, přímočarou řečí, cílenou na typické cílové skupiny. Přehlednější budou i informace v poutání a redesign nabídne i propracovanější střihovou skladbu upoutávek.

Nový vizuální styl veřejnoprávní televize vznikal v centru kreativy a designu a oddělení self promotion a grafiky České televize ve spolupráci se studiem Najbrt, které je též autorem modernizovaného loga ČT. Autory barevného konceptu jsou Daniel Špaček a Martin Hejl. Hlavní image spot byl vytvořen ve spolupráci s režisérem Dominikem Miškovským, identy  natočili Tomáš Medek pro Jedničku a Tomáš Luňák pro Dvojku. Hudbu pro ČT zkomponovali Jan P. Muchow, Jan Čechtický, Petr Stýblo a Petr Beneš.

Prvním říjnovým dnem se také mění název sportovního kanálu na ČT sport. Důvodem je snaha sjednotit názvy současných i budoucích tematických kanálů České televize tak, aby měl divák snadnější orientaci už díky samotnému názvu kanálu. Na základě tohoto principu bude také Česká televize hledat název pro připravovaný dětský a vzdělávací kanál.

Michaela Fričová, tisková mluvčí ČT

Přílohy

Morfing Loga ČT (737 kB)

Image ČT ve vašich barvách (17722 kB)

Logo ČT1 (11 kB)

Logo ČT2 (14 kB)

Logo ČT24 (373 kB)

Logo ČT sport (24 kB)

Česká televize ve vašich barvách - nová vizuální podoba ČT (201 kB)

Redesing 1 (5419 kB)

Redesing 2 (4399 kB)

Redesing 3 (3285 kB)

Redesing 4 (3247 kB)

Redesing 5 (4888 kB)

Redesing 6 (3660 kB)

Redesing 7 (4092 kB)

Redesing 8 (2781 kB)

Redesing 9 (3389 kB)

Redesing 10 (2882 kB)