Kampaně 2024 — ČT podporuje kulturu — ČT podporuje — Vše o ČT — Česká televize

Česká televize žije kulturou. Podporuje nejen velké kulturní a společenské počiny, ale zároveň podává pomocnou ruku projektům menšího rozsahu se specifickým zaměřením a špičkovou dramaturgií. V roce 2024 bude hrdým partnerem následujících projektů.

Národní technické muzeum – Santini a svět jeho architektury

Národní technické muzeum – Santini a svět jeho architektury

Výstava je věnována významnému výročí 300 let od úmrtí Jana Blažeje Santiniho-Aichla. Tento legendární architekt se řadí mezi nejvýznamnější umělce působící v Čechách, Ve svém díle propojuje osobitě ztvárněnou dobovou architekturu s reflexí gotického stylu. Výstava se snaží přiblížit dílo tohoto slavného architekta široké veřejnosti a odborníkům. V rámci výstavy je plánována řada edukačních aktivit.

7. 12. 2023 – 25. 1. 2025, Praha

Baroko v Bavorsku a v Čechách

Baroko v Bavorsku a v Čechách

Příběh baroka v Národním muzeu je přehlídkou vynikajících uměleckých děl, která představuje obě země, Čechy i Bavorsko jako součást jednotného prostoru barokní kultury ve střední Evropě. Výstava je ve čtyřech sálech Historické budovy Národního muzea členěna do šesti tematických částí. První částí je Prolog: Světla a stíny, druhá kapitola má název Bouřlivé časy, třetí část výstavy nese název Prostor baroka: Velké staveniště, čtvrtý oddíl má název Barokní divadlo světa, pátou částí výstavy je Epilog: Baroko v Bavorsku a v Čechách a poslední, šestou částí, jsou Barokní skvosty ze sbírek Národního muzea.

8. 12. 2023 – 8. 5. 2024, Praha

spot

Rok české hudby

Rok české hudby

Roky končící čtyřkou mají v české hudbě podobný význam, jako osmičkové roky pro národ a stát. Jeden takový čtyřkový rok před sto lety odstartoval tradici oslav Roku české hudby. Stalo se tak u příležitosti stého výročí narození Bedřicha Smetany. Letošní ročník Roku české hudby se ponese v duchu hlavního sdělení: Hudba jsme my. Vedle klasické hudby nabídne i další žánry: od lidové hudby přes jazz až po alternativu. Špičkové umělecké programy, objevitelské počiny, výstavy, divadla a akce pro širší veřejnost i nastupující generace představují jen malou ochutnávku všeho, co tento rok přináší.

Po celý rok 2024

spot

Národní památkový ústav - Po stopách šlechtických rodů: Habsburkové – domovem i v Českých zemích

Národní památkový ústav - Po stopách šlechtických rodů: Habsburkové – domovem i v Českých zemích

Projekt Po stopách šlechtických rodů v roce 2024 představí veřejnosti, jak Habsburkové bydleli v Čechách a na Moravě v 18.–20. století a jak zděděná či zakoupená sídla přizpůsobovali svému vkusu i zálibám. Z historického hlediska se projekt zaměří na členy rodu, kteří v Čechách a na Moravě pobývali dlouhodobě a měli tady své zázemí a domov. Hlavními objekty letošního ročníku jsou státní zámky Ploskovice, Zákupy a Konopiště.

Po celý rok 2024, po celé ČR

JAZZFESTBRNO

JAZZFESTBRNO

Mezinárodní jazzový festival nabízí jazzovou hudbu domácích i zahraničních umělců. Tradiční večerní koncerty doplňují i klubové akce, jam sessions a workshopy.

31. 1. – 2. 6. 2024, Brno

spot

EY Podnikatel roku

EY Podnikatel roku

EY Podnikatel roku (Entrepreneur Of The Year®) vzdává hold výjimečným osobnostem. Jejím cílem je ukázat veřejnosti vynikající osobní příklady na poli podnikání, které mohou být vzorem pro mladé, začínající podnikatele. Byla založena společností EY v roce 1986 a jde o jedinou světově uznávanou soutěž svého druhu, kterou společnost EY pravidelně vyhlašuje už v téměř 60 zemích na šesti kontinentech. Vítěze vybírá nezávislá porota složená především z předcházejících národních vítězů, a protože jde o soutěž mezinárodní, platí ve všech zemích, kde se pořádá, srovnatelná hodnoticí kritéria.

6. 3. 2024, Galavečer

FAMUFEST

FAMUFEST

Multižánrový filmový festival, který každoročně pořádají studenti Filmové a televizní fakulty Akademie múzických umění v Praze, umožňuje divákům mimo prostředí FAMU zhlédnout aktuální tvorbu studentů. Jedním z dlouhodobých cílů festivalu je představovat kulturní veřejnosti nové talenty, které budou spoluvytvářet budoucnost české kinematografie, televizní tvorby, fotografie a dalších médií.

6. – 9. 3. 2024, Praha

spot

Jeden svět

Jeden svět

Festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět každý rok uvádí přes stovku kvalitních dokumentárních filmů z celého světa. Má široké tematické zaměření od politických kauz a nedemokratických režimů přes rozvojová témata až po sociální otázky, životní prostředí a životní styl. Stejně důležité jako projekce filmů jsou i následné debaty s hosty z řad filmařů, filmových protagonistů, lidskoprávních aktivistů či českých expertů a expertek.

20. 3. – 21. 4. 2024, Praha + regiony

spot

Academia Film Olomouc

Academia Film Olomouc

Jádrem programu festivalu jsou populárně-vědecké snímky, diskuze a přednášky o tématech, která hýbou společností. Od výzkumu vzdálených planet a globálního oteplování přes vývoj robotiky a umělé inteligence až po postavení žen ve vědě a společnosti. Organizační součástí festivalu jsou současní i bývalí studenti Univerzity Palackého. AFO je nejen profesionálním festivalem, ale rovněž zavedenou edukační platformou.

23. – 28. 4. 2024, Olomouc

spot

Tim Burton: Návraty

Tim Burton: Návraty

Výstava přibližuje více než padesátiletou uměleckou dráhu tohoto výtvarného vypravěče, který své temně laděné příběhy vždy dokáže odlehčit svou charakteristickou nadsázkou a humorem. Po deseti letech se výstava vrací do Prahy s novým materiálem z posledních projektů.

1. 5. – 30. 9. 2024, Praha

spot

Anifilm

Anifilm

Soutěžní přehlídka celovečerních i krátkometrážních snímků představuje to nejlepší, co v oblasti animované tvorby vzniklo v mezinárodním a českém měřítku. Cílem festivalu je rozvíjet kulturní dědictví českého animovaného filmu, přispívat ke vzniku nových českých děl a podporovat mezinárodní koprodukce. Program přináší kromě̌ projekcí řadu přednášek, workshopy a odborné semináře, výstavy, divadelní představení a koncerty. Hlavním tématem připravovaného ročníku bude humor a jeho sepětí s animovaným filmem.

7. – 12. 5. 2024, Liberec

spot

Pražské jaro

Pražské jaro

Mezinárodní hudební festival je interakcí a konfrontací špiček domácího a světového hudebního interpretačního umění. Uvádí světové skladatele v provedení současných interpretů, a to ve světových i českých premiérách. 79. ročník bude velkolepou oslavou Roku české hudby a dvoustého výročí narození Bedřicha Smetany. Na festival zavítají dva nejlepší italské orchestry – Orchestra dell’Accademia Nazionale di Santa Cecilia a Filharmonický orchestr milánské opery La Scala. Novinkou bude celodenní program pro mladé publikum nazvaný SpringTEEN a ve Foru Karlín se uskuteční spektakulární koncert s padesáti současně znějícími klavíry.

12. 5. – 3. 6. 2024, Praha

spot

Národní soutěž muzeí Gloria musaealis  – předávání Cen Gloria musaealis za rok 2023

Národní soutěž muzeí Gloria musaealis – předávání Cen Gloria musaealis za rok 2023

Kulturní projekt, vyhlašovaný již od roku 2002 AMG, MK ČR a Českým výborem ICOM s cílem upozornit veřejnost na špičkové výkony muzejních institucí i jednotlivých pracovníků v oboru muzejnictví a obecně na přínos muzeí/galerií ke zpřístupňování a využívání kulturního dědictví i k jeho ochraně. Soutěž probíhá ve třech hlavních kategoriích (Muzejní výstava roku, Muzejní publikace roku, Muzejní počin roku). Nejvyšším oceněním je Cena Gloria musaealis, je vyhlašována i návštěvnická soutěž Muzeum roku.

14. 5. 2024, Praha

spot

Svět knihy

Svět knihy

Pro 29. ročník mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu byl zvolen jako čestným hostem dlouhodobý program „Das Buch - německojazyčná literatura“, který společně připravují Goethe-Institut ČR, Rakouské kulturní fórum v Praze a Velvyslanectví Švýcarské konfederace. Představí bohatství současné německojazyčné literatury napříč žánry jako je beletrie, komiks, dětská literatura nebo filozofie a publicistika a zapojí se také do aktivit připomínajících 100. výročí úmrtí Franze Kafky. Mottem aktuálního ročníku, je Kafkův citát „Kniha musí být sekerou na zamrzlé moře v nás“.

23. – 26. 5. 2024, Praha

ZUŠ Open

ZUŠ Open

Základní umělecké školy v celé republice každým rokem chystají pestrý program pro happening ve veřejném prostoru ZUŠ Open, který pořádá Nadační fond Magdaleny Kožené a je vždy oslavou radosti z umění. V rámci letošního ročníku připravilo 439 základních uměleckých škol přes 500 akcí.

23. 5. – 9. 6. 2024, celá ČR

Výstava UPM: Žijeme Lidsky? Svaz Československého díla 1914 – 1918, hnutí za reformu bydlení

Výstava UPM: Žijeme Lidsky? Svaz Československého díla 1914 – 1918, hnutí za reformu bydlení

Výstava vůbec poprvé představuje třicetileté období existence Svazu československého (českého) díla, celorepublikové spolkové platformy pro modernizaci designu, bydlení a životního stylu. Svaz sdružoval tvůrčí osobnosti, školy, muzea, výrobce jako Sochor nebo UP závody, korporace jako Artěl, i družstva jako Krásná jizba. Vystřídaly se v něm dvě generace tvůrčích osobností art déco a fukcionalismu, které se pod vedením dynamického a podnikavého architekta Pavla Janáka hlásily k odkazu zakladatele Svazu Jana Kotěry.

23. 5. – 15. 9. 2024, Praha

Khamoro

Khamoro

Světový romský festival prezentuje romskou kulturu ve všech podobách a představuje ji jako součást bohatství české i světové kultury, čímž sbližuje romskou komunitu a majoritní společnost. Kromě koncertů tradiční a současné romské hudby, gypsy jazzu a koncertu klasické hudby inspirované romskými motivy jsou součástí doprovodného programu výstavy, dětské dny či konference.

26. 5. – 1. 6. 2024, Praha

Zlín Film Festival – Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež ve Zlíně

Zlín Film Festival – Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež ve Zlíně

Nejstarší filmová přehlídka svého druhu na světě prezentuje celosvětovou filmovou tvorbu pro děti a mládež a nabízí kvalitní alternativy k běžně dostupnému audiovizuálnímu obsahu. Součástí programu je i Filmová soutěž či Film Industry Program pro filmové profesionály. Proběhnou animační, filmové a herecké workshopy, besedy, debaty a přednášky, které doplní i tematické výstavy.

30. 5. – 5. 6. 2024, Zlín

spot

Tanec Praha

Tanec Praha

Festival současného tance představuje veřejnosti aktuální trendy tanečního umění s přesahy do dalších uměleckých žánrů. Otevřenost vůči novým přístupům a uvažování o dílech bez limitů či předsudků je podstatnou podmínkou celého výběrového procesu Umělecké rady. Posláním festivalu je inspirovat i konfrontovat domácí umělce a oslovit co nejširší veřejnost nejen v Praze, ale i v dalších městech.

2. – 27. 6. 2024, Praha

Očima Franze Kafky: Mezi obrazem a jazykem

Očima Franze Kafky: Mezi obrazem a jazykem

Výstavní projekt Očima Franze Kafky: Mezi obrazem a jazykem, který doprovodí kolektivní monografie na stejné téma, mapuje spisovatelův vztah k vlastní kreslířské tvorbě, k přátelům malířům a malířkám, a k výtvarné kultuře obecně.

5. 6. – 28. 10. 2024, Plzeň

Smetanova Litomyšl

Smetanova Litomyšl

Národní festival Smetanova Litomyšl, který bude ústředním místem oslav dvoustého výročí narození Bedřicha Smetany, uvede u příležitosti jubilea svého nejslavnějšího rodáka všechny jeho opery. Stane se tak poprvé v jednom ročníku v téměř osmdesátileté historii festivalu. Sedm představení přivezou operní domy z Prahy, Brna, Ostravy a Bratislavy, Libuši koncertně nastuduje Česká filharmonie pod vedením Jakuba Hrůši, který je patronem projektu Smetana 200 a zároveň jedním z ambasadorů Roku české hudby 2024. Titulní role se debutově ujme sopranistka Kateřina Kněžíková, Přemyslem bude Adam Plachetka.

8. 6. – 7. 7. 2024, Litomyšl

Rock for people

Rock for people

Festival Rock for People je v mnoha ohledech na místní festivalové scéně vnímán jako „referenční festival“, který aplikuje nové trendy a inovace v oblasti kulturních eventů a ekologie. Headlineři letošního ročníku jsou Bring Me The Horizont, Zhe Offspring, Avril Lavigne a další.

12. – 15. 6. 2024, Hradec Králové

spot

Metronome

Metronome

Mezinárodní hudební festival v centru Prahy, nabízí aktuální mezinárodní hvězdy v kombinaci s tím nejlepším z české hudební scény. Headlinery na Metronom Prague 2024 bude francouzské duo The Blaze, islandský hudebník Daði Freyr, německé duo Milky Chance a také zde oslaví své 25. výročí kapela Kosheen. Festival je inspirativní i co se týče inovativních produkčních řešení zaměřené mimo jiné i na ekologickou produkci festivalu. V rámci doprovodného programu dávají příležitost pro prezentaci různým spolkům a institucím, které zaštiťují zájmy zdravotně a sociálně znevýhodněných skupin.

20. – 22. 6. 2024, Praha, Výstaviště Holešovice

spot

Prague Proms

Prague Proms

Prague Proms je mezinárodní hudební festival, který nabízí rozmanitý program. Do České republiky zavítají světově proslulí umělci a vystoupí osobnosti české hudební scény. Těšit se můžete zejména na filmovou hudbu, pořádnou dávku jazzu a crossover. Koncerty budou probíhat především ve Smetanově síni Obecního domu a The Loop Jazz Clubu Hostivař, jeden koncert bude hostit Anežský klášter a kostel sv. Šimona a Judy.

21. 6. – 27. 9. 2024, Praha

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary

Nejvýznamnější mezinárodní filmový festival kategorie A ve střední a východní Evropě a jediný festival kategorie A v České republice. Kategorie A zařazuje MFF Karlovy Vary do skupiny prestižních festivalů se statutem jako MFF v Cannes, Berlíně, Benátkách či Tokiu. Festival představí každoročně na 200 filmů z celého světa a pravidelně se na něm objevují slavní a významní filmoví tvůrci. MFF Karlovy Vary je určen laické i odborné veřejnosti a nabízí svým návštěvníkům pečlivě koncipovaný program, kvalitní zázemí a široký servis služeb.

28. 6. – 6. 7. 2024, Karlovy Vary

XVII. všesokolský slet

XVII. všesokolský slet

XVII. všesokolský slet je největší oslavou sportu pro všechny na světě. V roce 2022 uplynulo 140 let od prvního sletu v roce 1882, což podtrhuje unikátní tradici této události. Vyvrcholení příprav, které trvají šest let, tedy sletový týden v Praze bude od 30. června do 5. července 2024. Sletový tým očekává účast 20 tisíc cvičenců a více jak 50 tisíc diváků ze všech koutů České republiky i ze zahraničí.

30. 6. – 5. 7. 2024, Praha

Unijazz - festival pro židovskou čtvrť

Unijazz - festival pro židovskou čtvrť

Multižánrový festival představuje hudbu různých žánrů, divadlo, filmy, výstavy a výtvarné instalace, autorská čtení, přednášky, besedy a další doprovodné akce. Festival za dobu své existence přesáhl hranice regionu a stal se akcí celorepublikového významu s přesahem do okolních zemí. Vznikl v roce 1993 z iniciativy místních členů Unijazzu, který je jeho hlavním pořadatelem, aktuálně se na něm podílí řada místních organizací i jednotlivců a každoročně také cca 120 dobrovolníků z celé republiky.

4. – 7. 7. 2024, Boskovice

Bohemia Jazz Fest

Bohemia Jazz Fest

Mezinárodní open air festival se koná na historických náměstích několika měst České republiky a přináší koncerty tuzemských i zahraničních hudebníků a umělců. Návštěvníky nelimituje vstupné ani kapacita, koncerty se konají ve veřejném prostoru. Každý rok na festivalu vystupují hvězdy jazzu, funku, blues, latin a world music. Festival pravidelně vyhlašuje soutěž mladých českých talentů, jejíž vítěz pak vystoupí na pódiu vedle světových špiček.

9. – 16. 7. 2024, Praha, Brno, Plzeň, Liberec, Domažlice, Hluboká nad Vltavou, Prachatice

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov

Festival svým hlavním i doprovodným programem oslaví také Rok české hudby. Kromě výročí Bedřicha Smetany, kterému věnuje nejen zahajovací koncert, letos v programu obzvlášť akcentujeme tvorbu českých skladatelů a skladatelek. Velkolepá závěrečná baletně-hudební produkce připomene ještě jedno světové jubileum, a to 460. výročí narození dramatika Williama Shakespeara.

12. 7. – 3. 8. 2024, Český Krumlov

Colours of Ostrava

Colours of Ostrava

21. ročník mezinárodního festivalu Colours of Ostrava opět proběhne s rozsáhlým programem v unikátní industriální oblasti ostravských Dolních Vítkovic. Program na několika scénách nabídne přes 350 programových bodů – vedle koncertů více než 100 zahraničních a domácích kapel také diskuse v rámci mezinárodního fóra Meltingpot, dále divadla, workshopy, filmy, výtvarné instalace a další doprovodné aktivity. Nebude opět chybět tradičně bohatý doprovodný program – divadla, workshopy, filmy či výtvarné instalace.

17. – 20. 7. 2024, Ostrava

spot

Pop Messe

Pop Messe

Festival Pop Messe je relativně nový hudební festival na území Brna. Dramaturgicky se orientuje současnou pop, elektronickou, rap a indie scénu, tedy spíše na hudbu pohybující se mimo mainstream. Pojem “pop” v jeho názvu je tedy třeba brát s velkou rezervou. Headlinery letošního ročníku festivalu jsou Charlotte Adigery a Bolis Pupul, Gus Gus, Alabaster DePlume, Cid Rim a Dorian Concept, Nathan Micay, Nabihah Iqbal a další. Festival také nabízí bohatý zajímavý doprovodný program, usilující o užší propojení s městem (např. komentované architektonické procházky).

25. – 27. 7. 2024, Brno

Letní filmová škola Uherské Hradiště

Letní filmová škola Uherské Hradiště

Letní filmová škola Uherské Hradiště, největší nesoutěžní filmový festival v České republice, každoročně nabízí bohatý doprovodný a odborný program: koncerty, divadelní představení, besedy s filmovými tvůrci a panelové diskuze o soudobých tématech a problémech ve filmovém průmyslu.

26. 7. – 1. 8. 2024, Uherské Hradiště

Jiráskův Hronov

Jiráskův Hronov

Festival amatérského divadla s mezinárodní účastí. Jde o celorepublikový festival amatérského divadla s mezinárodní účastí. Jiráskův Hronov je nejstarší divadelní přehlídkou v Evropě a pravděpodobně i na světě. Byl založen roku 1931 v Hronově, rodišti spisovatele Aloise Jiráska, a do roku 1951 se na festivalu vždy uváděla alespoň jedna jeho hra.

2. – 10. 8. 2024, Hronov

Mezinárodní folklórní festival Červený Kostelec

Mezinárodní folklórní festival Červený Kostelec

Během mezinárodního folklórního festivalu v Červeném Kostelci se můžete potěšit krásou lidových písní, tanců a krojů nejen z tuzemska, ale i ze zahraničí. Na festivalu je možné každoročně zhlédnout exotické soubory z daleké Asie, Jižní Ameriky, Afriky či Austrálie.

14. – 18. 8. 2024, Červený Kostelec

Mezinárodní festival nového cirkusu a divadla Letní Letná

Mezinárodní festival nového cirkusu a divadla Letní Letná

Festival přináší to nejlepší z české i zahraniční novocirkusové scény. Součástí akce je doprovodný program, ať už jde o celodenní aktivity (výtvarné a cirkusové workshopy, interaktivní instalace aj.), nebo o venkovní představení, koncerty v barovém stanu, diskuse či debaty. První oznámenou zahraniční hvězdou je letos odvážný francouzský Cirque Inextremiste, který doprovodí osmnáctičlenný improvizační orchestr Surnatural Orchestra.

15. 8. – 1. 9. 2024, Praha

Národní památkový ústav - Hradozámecká noc

Národní památkový ústav - Hradozámecká noc

Hlavním centrem Hradozámecké noci bude státní zámek Konopiště, kde se vydáte po stopách posledních habsburských majitelů. Konopiště je totiž jedním ze stěžejních objektů letošního ročníku projektu Národního památkového ústavu Po stopách šlechtických rodů, který nese podtitul Habsburkové - domovem i v Českých zemích.

24. 8. 2024, celá ČR

Soundtrack Poděbrady

Soundtrack Poděbrady

Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady je jedinečný nejen zaměřením na filmovou hudbu, ale také orientací na nové formy umění, multimedia a nejmodernější technologie, proměňující pasivní poslech hudby v interaktivní zážitek. Festival podobného zaměření v České republice dosud neexistuje. Jeho významným přínosem pro veřejnost je také bohatý kulturní a doprovodný program zdarma.

29. 8. – 1. 9. 2024, Poděbrady

Identita - příběh českého grafického designu

Identita - příběh českého grafického designu

Smyslem výstavy, která odstartuje na jaře 2024 v regionech a vyvrcholí v plné míře na podzim téhož roku v Museu Kampa, bude objasnit, jak jednotlivá díla vznikala a jak pozitivně či negativně ovlivnila nebo ovlivňují naše životy. Pod pojmem grafický design si nelze představit jen krásně zpracované knihy, jsou to i varovné nápisy nebo plakáty nacistické či komunistické propagandy. Výstava bude příležitostí k diskusi pro pochopení celého oboru grafického designu, na který mohou být Češi právem hrdí. Pečlivě vybraná díla českých grafických designérů od prvopočátků oboru na přelomu 19. a 20. století až do současnosti, jedinečný zážitek s artefakty v reálném měřítku a možnost prohlédnout si originální skici, tisky a objekty.

září 2024 – leden 2025, Praha a regiony

Dvořákova Praha

Dvořákova Praha

Mezinárodní hudební festival propaguje českou kulturu prostřednictvím odkazu díla Antonína Dvořáka, jeho současníků a žáků. Na pódiích se setkávají špičkoví sólisté, dirigenti, mezinárodně uznávané orchestry a komorní soubory, které představují mezinárodnímu publiku Dvořákovu hudbu i díla dalších světových skladatelů.

6. – 24. 9. 2024, Praha

spot

Mezinárodní festival DIVADLO

Mezinárodní festival DIVADLO

Významný středoevropský divadelní festival vytváří platformu pro pravidelné setkávání divadelních kultur a umělců z evropských i mimoevropských zemí. Cílem festivalu je představit nevšední inscenace ze zahraničí a nabídnout výběr českých inscenací v široké škále tematické, stylové i žánrové (činohra, hudební, taneční, loutkové i pouliční divadlo).

11. – 19. 9. 2024, Plzeň

SPORTFILM LIBEREC

SPORTFILM LIBEREC

Liberec hostí mezinárodní festival sportovních filmů již 27. rokem, opět se bude konat v kultovním kině Varšava a v prostorách Technické univerzity. Během celého roku Sportfilm pořádá výstavy, filmové projekce, konference, sport eventy a slavnostní galavečer na závěr. Pravidelně soutěží kolem 400 filmů ze 70 zemí celého světa.

3. – 6. 10. 2024, Liberec

Signal Festival

Signal Festival

Největší kulturní událost v České republice propojující moderní umění a nové technologie s širokou i odbornou veřejností. Ulice a veřejná prostranství Prahy, její nejznámější historické památky i méně známá zákoutí se během čtyř večerů promění pod taktovkou českých i světových osobností světelného designu v umělecké objekty a prostory, které netradičními formami zachycují různé tváře současné i historické Prahy.

10. – 13. 10. 2024, Praha

Hudební festival Janáček Brno

Hudební festival Janáček Brno

Janáček Brno patří k nejvýznamnějším akcím na evropské kulturní mapě. V podání předních operních dirigentů, režisérů a interpretů čeká diváky nabitý program. Hlavním cílem festivalu je připomenutí a další rozvoj uměleckého odkazu celosvětově uznávané skladatelské osobnosti Leoše Janáčka. Základní dramaturgickou linii tvoří inscenace především Janáčkových oper předních scén ze zahraničí a České republiky, konfrontace pojetí Janáčkova díla významnými uměleckými osobnostmi.

1. – 24. 11. 2024, Brno

Blues Alive

Blues Alive

Mezinárodní bluesový festival je soutěžní přehlídkou, jejíž dramaturgie čerpá z domácí, evropské i americké scény a má řadu doprovodných akcí hudebního, filmového i výstavního charakteru spolu se satelitními koncerty v ČR, na Slovensku a v Polsku.

14. – 16. 11. 2024, Šumperk